اختصاصی «یک پزشک»: لذت خرید از اپل‌استور شهر پکن

41

مقدمه: در «یک پزشک» مدتی است که مجموعه پست‌هایی را به کمک خوانندگان و نویسندگان مهمان، شروع کرده‌ایم و در آنها با عکس‌ها و مطالبی اختصاصی، نگاهی به فروشگاه‌های محصولات فناوری مختلف می‌اندازیم.

خوشبختانه استقبال خوبی از این سری پست‌ها شده است. متأسفانه برای اکثر ما تهیه گجت‌هایمان، فرایندی فرسایشی و ریسکی شده است، یعنی باید با صرف هزینه‌ای بسیار بیشتر از قیمت واقعی، بدون استفاده از خدمات، در محیط‌های عیردوستانه گجت‌هایمان را تهیه کنیم و متأسفانه دست‌آخر چنان که افتد و دانی با توجه به کیفیت نامناسب اینترنت در ایران، تنها از بخش کوچکی از امکانات بالقوه وسیله‌مان استفاده کنیم.

این سری پست‌ها به ما نشان می‌دهند که چقدر راحت‌تر و آزادانه‌تر می‌شود خرید کرد و از دنیای فناوری لذت برد.

با این مقدمه می‌رسیم به نوشته امروز که «هادی حداد» برای ما فرستاده است، از ایشان ممنون هستیم.

یک پزشک آمادگی دارد که عکس‌ها و نوشته‌های شما را از فروشگاه‌های بزرگ و نمایشگاه‌های فناوری، کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌ها یا رویدادهایی که منطبق بر مطالب مطرح‌شده در این وبلاگ هستند، منتشر کند. با اشتراک عکس‌ها و مطالب خود ما را مفتخر کنید.


در شهرهای بزرگ دنیا، علاوه بر حفظ و معرفی آثار تاریخی و اماکن دیدنی، همواره سعی در گسترش زیرساخت‌ها اعم از راهسازی، حمل و نقل عمومی و ایجاد مراکز تفریحی و مراکز خرید می شود. اگر گذارتان به شهر پکن افتاد، می توانید سراغ محلۀ “سن لی تون” را بگیرید. در این محله که ساخت و سازش به شکل امروزی، از حدود سی و اندی سال پیش شروع شده، مجموعۀ بزرگی متشکل از رستوران‌ها، بارها، کافه‌ها و یک مرکز خرید بسیار بزرگ به اسم “سن لی تون ویلیج” قرار دارد. این مرکز خرید یکی از بزرگ‌ترین و لوکس‌ترین مراکز خرید شهر پکن است که در آن می‌توانید سراغ برندهای معروف بین‌المللی از لباس تا لوازم الکترونیکی را بگیرید.

adidas
دیدن این عکس در نمای بزرگ

فروشگاه اپل شهر پکن در قلب همین مرکز خرید واقع شده است. به خاطر طراحی چشم نواز فضاهای این مرکز خرید می‌توانید ساعاتی را بدون آن که قصد خرید داشته باشید در آن سپری کنید. درست در محوطۀ مرکزی این مجموعه، فضای بازی به مساحت حدودا 400 متر مربع قرار دارد که توسط فواره‌هایی که در کف زمین تعبیه شده، تبدیل به محوطۀ آب بازی کودکان و گاهی بزرگسالان شده که می‌توانید دقایقی را برای آسایش از گرمای شدید پکن در حوالی آن سپری کنید و ویدئوهای تبلیغاتی که از اسکرین بزرگ آن محوطه پخش می شود را نیز تماشا کنید.

فروشگاه,پکن
دیدن این عکس در نمای بزرگ

با عبور از چند فروشگاه بزرگ اول، به محوطۀ باز آب نما می‌رسید که درست در روبروی آن فروشگاه اپل خودنمایی می‌کند. این اولین بار نیست که به یک فروشگاه اپل سر می‌زنم، اما ویژگی جالب توجه این فروشگاه، همخوانی عجیب طراحی آن با محیط بیرون و مخصوصا آب‌نماهاست که ناخودآگاه انسان را به بازدید از فروشگاه اپل دعوت می کند. گویی طراحان این مکان، کاملا خود خواسته، مسیری دلپذیر برای عبور شما و ورودتان به این فروشگاه را ساخته‌اند.

اپل استور
دیدن این عکس در نمای بزرگ

اپل استور
دیدن این عکس در نمای بزرگ

اپل استور
دیدن این عکس در نمای بزرگ

فروشگاه,پکن
دیدن این عکس در نمای بزرگ

در بدو ورود به این ساختمان دو طبقه، که مانند سایر فروشگاه‌های این برند از شیشه ساخته شده، جمعیت زیاد متراکم در فروشگاه جلب توجه می‌کند. طی چند بار مراجعه به این فروشگاه مشاهده می‌کنید که به طور پیوسته حدودا دویست مشتری در فروشگاه حضور دارند. کارکنان اپل با تی‌شرت های آبی رنگ جلب توجه می‌کنند و با لبخندی، آمادۀ هدایت شما به سمت ایستگاه مورد نظرتان هستند.

فروشگاه,پکن
دیدن این عکس در نمای بزرگ

همان طور که حدس می‌زنید، در شلوغ‌ترین قسمت، مشتری‌ها مشغول تست و وب‌گردی با مک‌بوک پروی رتینا هستند که پس از چند دقیق کار کردن با آن، اگر نگاهی به صفحۀ آی پد 2 خود بندازید، دیگر برایتان به چشم نوازی سابق نیست.

فروشگاه,پکن
دیدن این عکس در نمای بزرگ

در سایر قسمت‌های این طبقه، مک‌بوک ایر، مک‌بوک پرو، چند مدل از آی پاد ها و البته آی پد جدید قرار دارند.

یکی از نکات جالب توجه این فروشگاه، پله‌های شیشه‌ای آن برای رفتن به طبقۀ دوم است که با راه رفتن روی آن احساس صعود به آسمان به شما دست می‌دهد.

در طبقۀ دوم آی‌فون فور اس و چند مدل دیگر از آی‌پاد، آی‌مک، به علاوه تجهیزات جانبی سایر شرکت‌ها اعم از هدفون‌های بیتز، انواع کیس‌ها و کاور ها، و داک‌های خانگی برای آی‌فون و آی‌پد، به علاوه مجموعۀ بزرگی از تایم کپسول، اپل‌ تی وی و سایر تجهیزات ساخت اپل قرار دارند.

تمامی کارکنان فروشگاه های اپل، مجهز به سیستم ارتباطی مخصوصی به اسم “تاچ” هستند، ابزاری شبیه به آی‌فون، مقداری ضخیم‌تر و البته بسیار سبک‌تر از آی‌فون، که رابط بین کارمند و سیستم یکپارچه فروشگاه است. از یکی از کارکنان، در مورد تاچ سوال می کنم. با خوشرویی تمام می‌پرسد که اگر چند دقیقه وقت دارم می‌تواند تمام کارایی آن را برایم شرح دهد. جالب اینکه توانایی چینی‌ها در زبان انگلیسی بسیار ناچیز و در بیشتر موارد در حد فاجعه است، ولی کارمندان فروشگاه‌های بزرگ معمولا به زبان انگلیسی مسلط هستند. با پاسخ مثبت من، دستگاه تاچ را به من می‌دهد و قابلیت‌های آن را یک به یک برایم شرح می دهد.

دقایقی قبل یک اسمارت کاور برای آی پد 2 خود انتخاب کرده‌ام. پس فرصت خوبی است که پرداخت خود را در همین پایانه و با استفاده از دستگاه تاچ انجام دهم. با انتخاب گزینۀ پرداخت نقدی و وارد کردن مبلغ پرداختی، وارد صفحۀ بعدی برای ورود مشخصات می شوم. نام و نام خانوادگی، ایمیل، تلفن و اپل آی دی خود را وارد می‌کنم و به محض زدن کلید اینتر، کشوی یکی از میزها باز می‌شود که در آن رسید چاپی خرید و بقیه مبلغ پرداختی قرار دارد، همزمان یک ایمیل روی موبایلم دریافت می کنم که حاوی فایل پی دی اف رسید است.

شخصا از دیدن این نوع اتوماسیون به وجد آمده‌ام! از کارمند تشکر می کنم و چند دقیقۀ دیگر با سایر محصولات فروشگاه کار می کنم.

به وب‌سایت یک پزشک سر می زنم و با زحمت فراوان یک عکس از صفحۀ مانیتور می‌گیرم. چون عکاسی در این فروشگاه ممنوع است، حدس می‌زنم به خاطر شلوغ‌بازی چینی‌ها در روز ارائۀ آی فون فور اس، اینجا اندکی قوانین سخت‌گیرانه تری ایجاد شده؛ این تنها فروشگاهی است که علاوه بر حدود 40 کارمند آبی‌پوش اپل، تعدادی نیروی محافظتی با لباس‌های یکدست سیاه در چند گوشۀ فروشگاه به چشم می‌خورند.

فروشگاه,پکن
دیدن این عکس در نمای بزرگ

فروشگاه,پکن
دیدن این عکس در نمای بزرگ

به هرحال، پس از استفاده از این اسمارت کاور برای یک روز، از خرید این رنگ پشیمان شدم و برای تعویض آن به فروشگاه مراجعه کردم که با ارائۀ رسید، اسمارت کاور جدید را گرفتم. کارمند اپل متذکر شد، برای اینکه از خرید خود لذت کامل ببرم، مرا در باز کردن جعبۀ اسمارت کاور کمک نمی‌کند. این یکی از سیاست‌هایی است که اپل در برابر خریداران خود اتخاذ کرده و به اعتقاد من لذت بسیار زیادی به خریدار می‌دهد. امیدوارم شاهد گشایش این نوع فروشگاه‌ها، و مهم‌تر از آن الزام فروشندگان به تعویض اجناس، و یا بازپرداخت پول به خریداران باشیم.

اطلاعات و عکس‌های بیشتری از این فروشگاه در وب‌سایت شرکت اپل


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

انگار این شخصیت‌های تاریخی و اسطوره‌ای همین الان عکس گرفته‌اند! استفاده از هوش مصنوعی برای بازسازی…

ما بسیاری از شخصیت‌های تاریخی را تنها به صورت طراحی‌های محو و مجسمه‌ها و سردیس‌ها را دیده‌ایم. حالا تصور کنید که این شخصیت‌ها دوباره زنده می‌شدند و با آرایش صورت و مو و ریش امروزی و لباس‌های مدرن به عکاسخانه می‌رفتند.این کاری است که یک…

ژاک شارل: کسی که اولین بالون هیدروژنی تاریخ را به پرواز درآورد

در 4 ژوئن 1783، برادران مون‌گلفیه اولین بار یک بالون هوای گرم را در جنوب فرانسه به نمایش گذاشتند. این بالون که از گونی محکمی پوشیده شده با کاغذ ساخته شده بود و تا نزدیک به 2 کیلومتر بالا رفت و به مدت 10 دقیقه در هوا باقی ماند.خبر موفقیت…

چگونه ترانه Careless Whisper جورج مایکل موفق‌ترین موسیقی دوره حرفه‌ای او شد

برای پنجمین سال متوالی، ترانه‌ای که جورج مایکل در سال 1984 خوانده بود به عنوان آهنگ مورد علاقه بریتانیا انتخاب شد. این رتبه بندی بر اساس نظرسنجی Smooth Radio به دست آمد که بر اساس آن این ترانه 32000 رای به دست آورد. ترانه این سوپراستار فقید…

حومه‌نشینی چرا شکل می‌گیرد و چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟ + گالری عکس‌هایی از زشتی‌های این پدیده

مناطق حومه شهر، جوامع مسکونی هستند که در حومه مناطق بزرگتر شهری قرار دارند. آن‌ها ویژگی‌های متمایزی دارند که آن‌ها را ازمحیط روستایی و شهری متمایز می‌کند. شکل‌گیری حومه‌ها و مشکلاتی که با آن‌ها مواجه هستند را می‌توان به عوامل متعددی نسبت…

داستان گنبد بتنی در جزایر مارشال که پر از زباله‌های مرگبار هسته‌ای است

یک گنبد بتنی یا اصطلاحا Runit Dome بین سال‌های 1977 و 1980 به منظور مهار زباله‌های رادیواکتیو حاصل از آزمایش‌های هسته‌ای جنگ سرد آمریکا ساخته شد. اما شروع به ترک خوردن کرده است.جزایر مارشال یک کشور جزیره‌ای زیبا است که در اقیانوس آرام…

خوشمزه‌ترین غذاهای کشورهای مختلف دنیا از دید میدجرنی- قسمت دوم

در قسمت دوم خوشمزه‌ترین غذاهای کشورهای مختلف ما باز غذاهای لذیذ و گاه عجیبی از کشورهای مختلف می‌بینیم. این تصاویر توسط میدجرنی با اطلاعاتی که به آن داده‌اند، بازسازی شده‌اند.قسمت اول این پست را در اینجا ببینید.شیلیبلژیک:…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /خرید دستگاه تصفیه آب /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو /قیمت روکش دندان /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
41 نظرات
 1. مهرداد می گوید

  فوق العاده و بینظیر بود
  مرسی!

 2. فرشاد می گوید

  چینی که با فروش آشغال‌هاش به ایران داره روز به روز آباد تر میشه!

 3. Saeid می گوید

  توی ایران به نظرم اگه منصفانه بگم ٣٠سال طول میکشه […]…………
  به امید چنین روزی
  از اقای مجیدی برای این پست ها تشکر میکنم چون هیچ یک از سایتهای فناوری با زبان فارسی از این گزارشهای جذاب ندارند

 4. رضا می گوید

  ایده پس دادن محصول در برابر پول در ایران فاجعه به بار می آورد. در کانادا برخی هموطنان درستکار ما از وال مارت چادر کمپینگ “می خرند” و بعد از چند روز کمپینگ و استفاده از چادر، آن را پس داده و پولش را پس می گیرند!

 5. یوسف می گوید

  آقای یک پزشک از خواندن چنین مطالبی علاوه بر لذت بردن دچار رنج و حسرت میشویم.مرسی

 6. فری آنلاین می گوید

  البته دوستان تصور نکنید که در کل فروشگاه های کشورهای خارجی این چنین با مشتری برخورد میشود و فروشنده در کمال آرامش و مهربانی اجازه هر کاری را به مشتری میدهد. فقط درصدی از فروشگاه های معتبر مانند ا پل و گوگل یا فروشگاه های لوکس چنین برخورد فوق محترمانه ای را با مشتری میکنند.
  اما یک نکته در مورد دوستانی که از همه چیز ایران انتقاد میکنند و اروپا و امریکا را بهشت و کعبه آمال میدانند.: ایران کشوری تشکیل شده از من و شماست. من نباید کاری را که خودم نمیتوانم انجام دهم از هموطن خودم که با من تشابه فرهنگی دارد انتظار داشته باشم. فرهنگ عمومی و ویژگی هایی مانند خوشرویی و صبوری ما که زمانی زبانزد جهان بود به شدت رو به افول است و ما هر روز در زندگی عصبی تر میشویم. گذشت کردنمان در مورد اشتباهات دیگران به شدت کم شده. مردم ایران امروز یکی از عصبی ترین و کم حوصله ترین مردم جهان هستند. چه کسی جرات این را دارد که با مردم ایران در خیابان شوخی کند و سرآخر به او محل دوربین مخفی را نشان دهد؟
  از خودم شروع میکنم. من به شخصه اگر جای کارمند اپل در آن فروشگاه بودم نمیتوانستم تحمل کنم که شخصی بدون قصد خرید
  2 ساعت در فروشگاه بجرخد و با تمام محصولات کار کند و در آخر بدون خرید چیزی از فروشگاه خارج شود . یا به قول دوستمان چادر کمپینگ بخرد و بعد از استفاده آنرا پس بیاورد. پس من نباید از فروشندگان ایرانی توقع اینرا داشته باشم که اینفدر با حوصله با من رفتار کنند.

  1. وحید می گوید

   دقیقآ درست میگید…
   فرهنگ تو کشور ما سال هاست که مرده.

  2. علی می گوید

   همانطور که گفتی مشکل خود شما هستید.
   درضمن جنابعالی ظاهرا همه دنیا رو گشته اید که فکرمیکنید فقط فروشگاههای معدودی مثل اپل اینکارو میکنند!
   کی گفته حالا فقط آمریکا و اروپا ؟تشریف ببرید کویت ( البته اگه ویزا دادن بهتون ) تا ببنید که فروشندگان لباس هم این حق رو برای شما قائل هستند.
   جنابعالی هستید که نباید چنین تصور اشتباهی رو اینجا پخش کنید.

  3. آرزو می گوید

   کاملا موافقم

 7. amir می گوید

  مرسی پست خیلی خوبی بود . یکم حرص میخوری اما ارزششو داره که بخونی

 8. مهدی بردبار می گوید

  سلام آقای مجیدی
  روز پزشک رو صمیمانه تبریک عرض می کنم.
  موفق و سربلند باشید

 9. ADIOS می گوید

  من که یه لحظه فکر کردم دارم داستان تخیلی میخونم. اعصابم رو بهم ریخت. وقتی فکر میکنم تو ایران وقتی میری تو فروشگاه ها تا یه گوشی ناقابل بخری طرف فکر میکنه طعمه گرفته و هر طور شده باید یه چیزی اضافه بر گوشی به شما بندازه و آخر سر شما برای فرار از این شرایط باید به طرفتون با مظلومیت بگید ” ببخشید برم یه دوری بزنم برمیگردم” احساس شرمساری میکنم.
  یه کارت پایان خدمت کوفتی هم نداریم بریم یه خراب شده ای. اه اه اه

 10. کاغذنت می گوید

  سلام
  من در زمینه روابط اجتماعی و یا سیستم های فروش تخصصی ندارم اما همینقدر می دانم که برخورد فروشنده با مشتری نقش بسیار مهمی در فروش و بازاریابی خواهد داشت ، برای من شنیدن نحوه برخورد فروشنده با نویسنده این متن در رابطه با سوال در مورد سیستم تاچ بسیار خوش آیند بود و فکر می کنم این نحوه برخود با مشتری را کم کم ما هم باید یادبگیریم و مطمئنم چیزی از دست نخواهیم داد .
  ممنونم

 11. MG می گوید

  معمولا انسانها حاضرند برای چیزهایی که به ایشان لذت می بخشد، خوب پول خرج کنند. مثلا آن پولی که شما در حین سفر یا در هنگام گردشگری خرج می کنید، ممکن است از زمان عادی بیشتر باشد. چون برایتان سفر و گردشگری لذت بخش است.
  با دیدن این تصاویر مشخصه که این اصل بازاریابی، به خوبی در فروشگاه های اپل مشاهده میشه. خریداران از بودن در این مکان و گشت زنی و خرید، حداکثر لذت را می برند و این یعنی خرید بیشتر و مشتری راضی تر.
  آفرین به اپل و شیوه های ناب فروش و بازاریابی اش در کشورهای مختلف

 12. soorosh می گوید

  سلام آقا خسته نباشی
  قیمت محصولات اپل اونجا ارزون تر از ایران در میومد یا نه

  1. هادی می گوید

   سلام. گرون تر از ایران بود.

 13. saman می گوید

  پست جالب و مفرحی بود
  البته عکس آخری هم خیلی جالبه

 14. nOvid66843 می گوید

  ممنون مطلب خیلی خوبی بود . فوقالعاده بود – راستی روز پزشک اگه اشتباه نکنم امروزه این روز رو به شما و همه پزشکان سرزمینمون تبریک میگم.
  —————-

  ای کاش اپل تو ایران نمایندگی داشت با کلی قرض رفتم نیو ایپد خریدم الان بعد دو هفته متوجه شدم که اسپیکرش خش خش میکنه وایراد داره !!! احتمالا موقعی که به ایران وارد کردن یه شاید تو اداره پست یه ادم از خدا بیخبری انداخته زمین و عین خیالشم نبوده ! هنوز قرضاشو پس ندادم کوفتم شد :-(. بدبختیم اینجاس که نیو ایپد مثل ایفون نیست که پیچداشته باشه بشه بازش کرد واسه تعمییر با چسب ال سی دی رو چسبوندن به بدنه ! اکه باز بشه تعمییر اسپیکرم به قیمت نابودی ال سی دی تموم میشه !!!
  خلاصه ببخشید سرتون رو درد اوردم دلم پر بود خواستم تجربمو بنویسم تا کاربرای عزیز ایرانی موقع خرید حواسشون رو جمع کنن و کاملا ایپد رو قبل از خرید تستش کنن چون ایپد خیلی وسیله حساسیه !

  1. هادی می گوید

   می تونی آی پدت رو وقتی به یک سفر خارجی می ری به یک اپل استور ببری، یا به دوستی که عازم سفره بدی تا این کار رو برات انجام بده. معمولا اینطور ایرادات ظرف 3 روز کاری توسط اپل رفع می شن. هیچ نگرانی هم بابت دستگاهت نخواهی داشت.

 15. علی وب می گوید

  والا بعضی از این رویدادهایی که در کشورهای توسعه یافته صورت میگیره ، حتی درکش هم برای ما سخته!
  خیلی خوب بود

 16. مهدي جان می گوید

  جالب میشه اگه یک نفرتجربه خرید خود ازیکی ازفروشگاههای معتبرایرانی را به همین صورت گزارش کند

 17. حامد می گوید

  زیبا…دلنشین…تأسف آور

 18. armin می گوید

  دستهایی که شفا می دهند مقدس تر از لبهایی هستند که دعا می خوانند
  روز پزشک مبارک باد

 19. پروین می گوید

  تجربه دیروز من که با خواهرم رفته بودیم گوشی خریم
  یکی از مغازه دارها بعد از اینکه اسم گوشی که میخواستیم رو بهشون گفتم حتی زورش اومد بلند بگه که ندارند من با زحمت از حالت چهره این آقای محترم فهمیدم که گوشی رو ندارند
  بعد از اینکه از یک مغازه خرید کردیم و اومدیم خونه دیدیم که هندزفری مشکل داره اپلیکیشن هایی رو که گفته بودیم بریزن رو گوشی رو نریخته بودن و به ما دروغ گفت که ریختن

 20. behnam می گوید

  جالب اینجاست که ایده اپل تمپل ها در آغاز توسط جابز مطرح شد و مخالفان زیادی هم داشت ولی می بینیم که عملاً کارساز و مفید واقع شده.

  چه خوب میشد اگه کمی غرور و خودخواهی ایرانی بودنمان را میشکستیم و متوجه میشدیم که بابا! به خدا بقیه ملت های جهان هم خیلی از ما با فرهنگ تر هستند.

 21. یاس می گوید

  سلام
  روتون مبارک

 22. سینا می گوید

  جالبه من هم اون فروشگاه آدیداسه رفتم خرید هم این اپل استور ولی به خاطر سابقه بد چینی ها تو انداختن محصولات خودشون به خصوص آیفون که خیلی ها خریدن و خراب شده نخریدم و اومدم تهران خریدم جالبه بدونید بعضی از چینی ها در ازا جنسی که میخرید و یه پولی بخاطرش میدید بقیه پول رو تقلبی میدن
  تو فروشگا محصولات رو راحت میتونید تست کنید ولی یه چند تا هیکلی هی راه میرن میپان چیزی کش نری

 23. نوید می گوید

  این تصاویر رو ماها خیلی تاثیر میذاره . این حس رو تو آدم بر می انگیزه که همه تلاشمون رو بکنیم تا یه روزی کشور ما هم به یه همچین جاهایی برسه

 24. کورش می گوید

  با تشکر از ارایه گزارش، به نظرم همه اپل استور ها در سراسر دنیا سیاست یکسانی دارند یا حداقل در چین، مالزی، بریتانیا، آلمان که بنده دیدم همین روش پیشه شده و حتی وقتی وارد فروشگاه میشید به نظر میرسه قبلا یکبار اونجا رو دیدید که بدلیل لی اوت مشابهی هست که توی همه فروشگاه ها رعایت میشه. هیچ فرقی هم نداره که کجا باشه اگر ساعت ها از اینترنت روی آی دیوایس ها و یا لبتاپ ها استفاده کتید و بعد هم بیاید بیرون هیچ کس حتی بهتون نگاه نمیکنه. در خصوص سیاست مشتری مدار بودن هم برخلاف ایران، هر چیزی رو که بخرید تا وقتی که فاکتورش را دارید براحتی و بدون سوال پس میگیرند و یا عوض میکنند، البته تمیدونم آیا بازه زمانی رو در نظر میگیرند یا خیر؟
  در مورد سوالات شما هم معمولا اگه سوالتون معقول باشه وظیفه دارن که شما رو روشن کنند و بعد اگه کمی مکث کنید با احترام سوال میکنن اگه سوال دیگه ای ندارید من به مشتری دیگه ای برسم.
  در کل فرایند خرید کردن یا بقول خارجی ها “شاپینگ” یه امر فرحبخش محسوب میشه و شما بعنوان مشتری همیشه حق دارید، که توی کشور ما دقیقا یک فرایند اعصاب خرد کنه و این شمایید که هم پول میدید و هم احتمالا بهتون بی احترامی میشه و اگر دستگاهتون مشکلی داشته باشه هم امیدی به استفاده از گارانتی نیست، چه برسه به اینکه از خریدتون راضی نباشید!

 25. Avatar می گوید

  ممنون از شما دکتر جان

  یه خواهش دارم .. امیدوارم عملی بشه

  امیدوارم شما هم مثل خیلی ها که تو دنیا تشنه مسائل علمی و روز دنیا هستند در مورد کاوشگر فضایی وویجر که در سال ۱۹۷۰ میلادی به فضا پرتاب شد اطلاعاتی داشته باشید ..

  از شما تقاضا دارم به مناسبت تولد 35 سالگی وویجر 2 در مورد این پروژه عظیم ناسا امریکا نکات و مسائلی و هر چیزی که کمتر در سایت های ایرانی نوشته شده است پستی اماده کنید و در سایت قرار دهید .

  همچنین تمام مسائل مربوط به دیسک کاوشگر «وویجر ۱» که شامل پیام‌هایی برای موجودات هوشمند فرازمینی میباشد

 26. احمد می گوید

  ممنون از نویسنده مطلب.
  دکتر جان روزتون هم مبارک

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   ممنونم.

   1. Face می گوید

    سلام دکتر اینهمه آدم, فقط جواب یکی رو دادی؟ یا هیچ کدوم یا همه

 27. امید می گوید

  خرید از اپل استورم آرزوست!

  بسیار عالی. با قدرت ادامه بدین.

 28. لاتاری گرین کارت می گوید

  نوشتار جالبی بود.
  من هم سال گذشته از این فروشگاه یک آی پد 2 خریدم. دقیقاً دو روز بعد از مرگ استیو جابز.
  به نظرم کار درستی نیست در جایی که استفاده از دوربین و عکاسی ممنوعه، این کار رو انجام داد، چه برسه به اینکه شما بخوای با افتخار این رو منعکس کنی.

 29. پوریا می گوید

  این جنسایی که تو چین میفروشن مخصوصا اونایی که خود شرکت سازنده ساختمون داره و از اونجا میخری هیچ ایرادی ندارن و بهتر از این چیزایی هستن که تو ایران میفروشن

 30. علی می گوید

  سلام
  چند روزیه که توی گودر لینک به ادامه مطلب میدید
  با توجه به سرعت لاکپشتی ایران فکر کنم بهتر باشه همونجا کل مطلب رو بزارید
  موفق باشید

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   مشکل فنی است، بررسی من راه به جایی نبرده. من دوست دارم فیدم کامل باشد.

   1. علی می گوید

    با تشکر از پیگیری شما
    ظاهرا درست شده

 31. هادی می گوید

  یادمه با خانمم پارسال رفته بودیم نمایشگاه الکامپ خودمون ، اونجا من با یکی از این آیپدا داشتم ور میرفتم طرف یه جوری نگام کرد که فورا آیپدو سر جاش گذاشتم. میدونم اونا هم تقصیر ندارن. زبانم لال بعضی از کسانی هستند که تفکرات منفی دارند. ای کاش میشد فرهنگ دیرینه خودمون رو زنده تر میکردیم و به همه دنیا نشون میدادیم که اگر تکنولوژی نداریم ولی فرهنگ وتمدن اصیل پارسی داریم. بقول کوروش: افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند ، بلکه کارها را به گونه ای متفاوت انجام می دهند.
  ازتون تشکر میکنم آقای دکتر

 32. مهدي می گوید

  سلام ایفون ۵اس کجا تعویض میکنن کوشیم بالا نمییاد ممنون 10 روزه که خریدم میکن باید ببری چین تعویض کنن ولی من نمی دونم کجا بفرستم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.