یک صندلی برای استفاده از گجت‌ها

2

فناوری می‌تواند بسیار جذاب و دوست‌داشتنی  باشد. از سوی دیگر بی‌دقتی در استفاده از آن می‌تواند فرم بدنی ما را به هم ریخته و همه ما را به گوژپشت‌هایی در پشت میزها تبدیل کند.

gesture-chair-featured

Gesture صندلی جدیدی است که شیوه جدیدی را برای مقابله با فرم نامناسب نشستن در پیش گرفته است. بدترین نوع فرم بدن آن است که برخی اندام‌های ما بدون تکیه‌گاه و پشتیبان مناسب در فضا آویزان یا معلق باشند. برخورد Gesture با این موضوع بسیار جالب است. این صندلی براساس فرم‌های بدنی کاربر هنگام کار با ابزارهای مختلف حرکت کرده و برای تطابق کامل با آن تغییر فرم می‌دهد.

این صندلی براساس مشاهداتی ساخته شده است که نشان دادند کاربران در هنگام کار با لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند ممکن است ۹ وضعیت کلی نشستن به خود بگیرند. پشتی این صندلی در هر حالتی، تکیه‌گاهی مطمئن فراهم می‌کند و دسته‌های صندلی می‌توانند همراه با حرکت دست‌ها (مثلا هنگام تایپ رو صفحات لمسی) جلو و عقب رفته و حرکت کنند. البته به نظر می‌رسد هنوز هیچ راه‌حلی برای اصلاح وضعیت قوز کردن به سمت جلو پیدا نشده است.

9-new-postures-steelcase

طراحی این صندلی از فرم بدن انسان الهام گرفته است و از سه بخش متحرک مجزا ساخته شده است. بخش مرکزی که پشتی و اتصال آن به کفی صندلی را با سیستمی هماهنگ کنترل می‌کند، در هر حالت پشتیبانی کاملی را برای کاربر فراهم می‌کند. بخش دوم تکیه‌گاه آرنج‌ها است که مانند بازوی انسان حرکت می‌کند تا همیشه وزن دست‌ها و شانه‌ها را تحمل کند. بخش سوم نیز نشیمن‌گاه صندلی است که در لبه‌ها انعطاف‌پذیر بوده و باعث راحتی کاربر در هر وضعیتی خواهد شد.

gesture-3-core-interfaces

این صندلی در پاییز امسال عرضه خواهد شد، اما قیمت آن هنوز اعلام نشده است.

منبع (+)

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
  1. اروند می گوید

    سلام و ممنونم بابت این پست جذاب
    به عرض میرسانم که متاسفانه بسیاری از کاربر ها هنگام کار با گجت هایشان از اجرای اصول ارگونومیک در بدن و فرم نشستن و حالت کار طولانی مدت و مداوم غافل هستند. کما اینکه این اصول ارگونومیک چیز پیچیده و رعایت آن دور از دسترس نمی باشد.

  2. احمدک می گوید

    موردهای ۵-۷-۹-پاک منو ناکار کرده اند.حواستان باشد تبلت دشمن گردن شماست .مکافات داریم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.