مجله هفتگی یک پزشک : از دنیای لئو تا بازی جدید Martin Freeman

35

این جمعه هم با قسمت جدید مجله هفتگی به خانه‌هایتان آمده‌ایم. در این قسمت، علاوه بر موضوعات قبلی، فیلمی بسیار زیبارا معرفی می‌کنیم و با کتاب رفقای خیالی همراه می‌شویم. علاوه براین‌ها پابه دنیای فوقوالعاده زیبای بازی لئو می‌گذاریم و صدالبته عکاسان خلاق هفته را هم معرفی می‌کنیم. این جمعه هم همراه ما باشید.

سریال هفته

f1

اکثر ما Martin Freeman را با بازی‌اش در سریال بسیار زیبای شرلوک هولمز به عنوان واتسون می‌شناسیم. مردی کوتاه قد با لهجه‌ی غلیظ انگلیسی که اوج آرامی را در سریال به نمایش می‌گذارد. اما این‌بار این‌طور نیست! این‌بار آن واتسون آرام و دوست‌داشتنی دیگر دست به حل پرونده‌های قتل و جنایی نمی‌زند بلکه خودش آن پرونده‌هارا درست می‌کند.

f2

همانطور که اول فیلم هم می‌بینیم، سریال روایتی از یک داستان واقعی‌است که در ایالات متحده رخ داده و همین باعث می‌شود که شما بیش از پیش با داستان و شخصیت‌های فیلم که بعضا واقعا مورد ستم واقع شده‌اند ارتباط برقرار کنید. بی‌شک یکی از انتظارات ما برای تماشای هر سریال و فیلمی، بازی شخصیت‌هاست و به‌جرات می‌گویم که در این سریال شما با رفتارهایی روبرو می‌شوید که واقعا هرفردی را تحت تاثیر قرار می‌دهند. این‌که چطور Martin Freeman این‌چنین خودرا مظلوم و بی‌گناه نشان می‌دهد و یا قاتل اصلی که تااین حد خونسرد و آرام است، همه و همه دست به دست هم داده‌اند تا ما روایتی را مشاهده کنیم که گویی کاملا مستند است و ماهم در آن حضور داریم.

f3

با تمام این‌ها، اگر به سریال‌هایی همچون True Detective و 24 که جنایت و رمزوراز درآن‌ها موج می‌زند علاقه دارید و می‌خواهید یک‌بار دیگر Martin Freeman را در نقشی کاملا متفاوت ببینید، حتما این سریال بسیار زیبارا در اولویت‌های خود قرار دهید.

فیلم هفته

m1

زیبا، خوب و شاید بی‌مانند. گاهی‌اوقات فیلم‌هایی ساخته می‌شوند که صفات قادر به وصفشان نیستند و Memento یکی از آن‌هاست! برای لحظه‌ای از شما درخواست می‌کنم که چشم‌های خودرا ببندید و خوب به اتفاقاتی که از روز یادآوریتان تا به امروز رخ داده‌را مرور کنید چرا که از فردا چیز دیگری به حافظه شما اضافه نخواهد شد و شما تا ابد در آن سالهای گذشته و امروز زندگی خواهید کرد، امروزی که هرروز برایتان همان است.

m2

لئونارد، شخصیت اصلی فیلم از چنین بیماری‌ای رنج می‌برد و هرروز که بیدار می‌شود اولین چیزی که باید به یاد بیاورد، فراموشی‌اش هست. فراموشی‌ای که فکر می‌کند به‌خاطر قاتل همسرش رخ داده‌است اما واقعا چنین است؟ حتما فیلم را تماشا کنید تا به‌اصل موضوع پی ببرید.

m3

به‌طور کلی بگویم، فیلم از لحاظ داستان و شخصیت پردازی، فیلمی واقعا سنگین است که کریستوفرنولان، کارگردان نام آشنای سینما آن‌چنان آن‌را زیبا اما شدیدا پیچیده روایت کرده که حداقل باید 2بار خوب آن‌را تماشا کنید تا به‌همه چیز پی‌ببرید. توصیه می‌کنم که اگر فیلم‌را ندیده‌اید، شب جمعه‌ای بیکار ننشینید و حتما مشاهده‌اش کنید چرا که چنین فیلمی واقعا ارزش وقت گذاشتن، حتی چندباره را دارد.

کتاب هفته

r1

هرازگاهی کتاب‌هایی را مطالعه می‌کنیم که در ابتدا با خود می‌گوییم چرا این کتاب را خریدم و اصلا این کتاب چه می‌گوید! اما وقتی روح خودرا آزاد می‌کنیم و به این‌ کتاب ‌ها طوری نگاه می‌کنیم که گویی من هم جزوی از آن هستم، به ارزش کتاب پی می‌بریم. کتاب رفقای خیالی جزو همین کتاب‌هاست.

r2

داستان کتاب، به نامه‌نگاری‌های بین پل‌استر و جی ام کوئتسی می‌پردازد که بین آن‌ها ردوبدل شده‌اند. نامه‌نگاری‌هایی که آن‌چنان حماسی و خداگونه نیستند، به‌عبارتی انتظار نداشته‌باشید که با جملات و نوشته های عاشقانه و اغراق آمیز روبرو شوید چرا که وقتی با کتاب اخت پیدا می‌کنید، ناخداگاه وارد دنیایی می‌شوید که گویی بین شما و دوست به مانند خواهر یا برادرتان اتفاق افتاده‌است.

پیشنهاد می‌کنم اگر روزی این کتاب را تهیه کردید، روزنامه‌وار آن‌را مطالعه نکنید و طوری بخوانیدش که انگار شما یکی از نویسنده‌هایید.

در دورانی که اقتصاد به‌مقام سروری علوم رسیده، می‌گویند کتاب زیاد جا می‌گیرد. برای نگه داری شیئی به ابعاد 20 در 15 و قطر 3 سانتی که فضای گران‌بها را اشغال می‌کند، توجیهی وجود ندارد، آن‌هم در حالی‎که ممکن است به مدت چند دهه یا حتی قرن‌ها بی‌آنکه خوانده شود همان‌جا باقی بماند. اگر عزیزان وفات یافته‌را به چاله‌های درون خاک می‌سپاریم یا بقایایشان را به آتش می‌کشیم خلاصی از کتاب‌های مرده چرا باید بی‌حرمتی تلقی شود؟ ………………..

عکس‌های هفته

ip1

این هفته ما شاهد معرفی برترین تصاویر ارسالی که با آیفون گرفته شده‌بودند بودیم و به‌جرات می‌گویم که در میان آن‌ها تصاویر خیره‌کننده‌ای وجود دارند. تصاویری که باعث می‌شوند به‌فکر فرو برویم و بفهمیم که همین دوربین‌های به ظاهر ساده گجتهایمان، می‌توانند تصاویر عجیب و گاه حیرت‌انگیزی را خلق کنند. تصویری که در بالا می‌بینید، جایگاه اول‌را به خود اختصاص داده و توسط Julio Lucas گرفته شده‌است. تصاویر نفرات دوم و سوم را در پایین مشاهده می‌کنید و برای دیدن تمام تصاویر و همچنین تصاویری که به مقامی دست‌نیافته اند اما در موضوع خودشان، به نمایش گذاشته‌اند، می‌توانید از این لینک استفاده کنید.

ip2

ip3

اما برگردیم به معرفی عکاسهای این هفته‌مان. چه زیباست نوشتن جملاتی الهام بخش و احساسی و گرفتن عکس از آن جملات! اولین عکاسمان، Emolabs جملاتی زیبا را برروی دفترچه‌اش می‌نویسد و از صفحه آن نوشته در مکان‌هایی فوقوالعاده زیبا عکس می‌گیرد.

emolabs

خلاقیتی که این عکاس در تصاویرش به‌کار می‌برد به قدری زیباست که باعث شد اینستاگرام اورا معرفی کند و مطمئنم که با دیدن تصاویر و نوشته‌هایش شماهم انرژی خاصی برای انجام دادن چنین کارهایی پیدا می‌کنید.

sh

عکاس بعدی‌مان، یک ایرانی بسیار خلاق و هنرمند است. تصاویر این هنرمند بیشتر برروی موضوعات از قبل آماده شده و نقاشی‌ها تمرکز دارند و از همه مهم‌تر، بیشتر تصاویرشان را اشیا رنگی تشکیل می‌دهند که همین موضوع باعث شده به بیننده احساس بسیار خوبی از تماشای تصاویر این هنرمند دست بدهد.

اپلیکیشن‌های هفته

l1

هرازگاهی بازی‌ها و اپ‌هایی را می‌بینیم که نه‌تنها برای لحظاتی مارا به‌فکر فرو می‌برند بلکه باعث می‌شوند تا مدت‌ها سازندگان آن‌را ستایش کنیم. یکی ازاین بازی‌ها، Leo’s Fortune هست که جندروزی مرا شدیدا درگیر خود کرده بود و هنوزهم از دیدن این حجم از گرافیک و صداگذاری فوقوالعاده بهت‌زده می‌شوم.

l2

همانطور که گفتم، گرافیک بازی واقعا زیبا و فوقوالعاده کار شده‌است و اگر اخبار WWDC را دنبال کرده‌باشید این بازی جزو برترین‌های طراحی iOS انتخاب شد و به‌جرات می‌گویم که واقعا لایقش بود. جدا از گرافیک، صداگذاری و شخصیت‌سازی بازی و همچنین جملات و تیکه‌های لئو که هرازگاهی با لهجه ایتالیایی او روایت می‌شوند، باعث شده‌اند که شما به معنای واقعی معتاد این بازی زیبا و خلاقانه شوید. خلاصه بگویم، 5 دلار واقعا ارزشش را دارد!

دانلود بازی Leo’s Fortune برای سیستم عامل : ios (لینک دانلود)

قیمت : 4.99$

اپلیکیشن بعدی، یکی از اپ‌های بسیار مفید و کاربردی iOS هست که به تازگی به اندروید آمده. احتمالا نام Sunrise Calendar را شنیده باشید که یکی از خلاقانه‌ترین اپ‌ها در زمینه تقویم محسوب می‌شود. همانطور که می‌دانیم تقویم‌های موجود در استور گوگل آن‌چنان جالب نیستند و کاربری راحتی هم ندارند اما Sunrise Calendar نه‌تنها از لحاظ طراحی واقعا زیبا کار شده‌است بلکه کار با آن‌هم بسیار ساده و سریع‌است و به‌جرات می‌توان گفت که اگر برترین تقویم اندروید نباشد جزو بهترین‌های این سیستم‌عامل محسوب می‌شود.

Sunrise-Calendar_Connect

دانلود اپلیکیشن Sunrise Calendar برای سیستم عامل : اندروید (لینک دانلود)

قیمت : رایگان

ایده‌ی این جمعه

idea2

داستانی بنویسید، هرچند کوتاه! بالاتر که اکانت Emolabs را معرفی می‌کردم به این فکر افتادم که ماهم می‌توانیم چنین نوشته‌های زیبا و جالبی داشته باشیم و نیازی نیست که یک نویسنده حرفه‌ای باشیم. برای شروع بیایید کمی به زندگی خودمان فکر کنیم، بی‌تردید برای تک‌تک ماها لحظات خاصی وجود دارند، لحظاتی که گاه ناراحت‌کننده و گاه فراتر از خوشحالی و خواسته‌های ما هستند.

برای خودتان جایی خلوت را انتخاب کنید و دست‌به کار شوید. تنها چیزی که احتیاج دارید هم فقط یک قلم و یک دفتر است. البته برای اینکه داستانتان جالب‌تر شود، می‌توانید به اطراف خود نگاه کنید، به هدیه‌هایی که گرفته‌اید به عکس‌های زیبایی که ثبتشان کرده‌اید و حتی می‌توانید به مکان‌هایی که از آن‌ها خاطره دارید بروید و ذهنیات خودتان را از گذشته برروی کاغذ بیاورید.

در آخرهم، با ساخت یک فضای جالب از این داستان خود عکسی بگیرید و به اشتراکش بگذارید. برای مثال به‌شخص دوست دارم که با چیدن یک لیوان قهوه و کتاب و امثال این‌ها چنین عکسی بگیرم اما خلاقیت به‌هیچ‌وجه برای شما بسته نیست و همچون Emolabs می‌توانید تصاویر فوقوالعاده‌ای خلق کنید.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
35 نظرات
 1. mohammadmot می گوید

  با سلام اسم این سریال راز آلود آخرش چی بود؟؟

  1. علی می گوید

   Fargo, هم اسم فیلم معروف برادران کوئن
   http://www.imdb.com/title/tt2802850/?ref_=nm_flmg_act_2

  2. سینا سلماسی می گوید

   واقعا عذر میخوام کلا یادم رفت !

  3. سید عماد می گوید

   خب دوست عزیز الان که متوجه شدید تصحیحش کنید برای بقیه ی خوانندگان
   سریال فارگو بود البته

 2. یوسف می گوید

  اسم سریال فارگو Fargo ست 🙂

 3. ستار. م می گوید

  درود بر شما
  اگر Fargo هم سبک True detective باشه، حتما این سریال رو دنبال می کنم.چرا که بهترین سریالی که در این سال های اخیر دیدم True detective بود. حیف که خیلی کوتاه بود.
  فیلم Memento در زمان خود خیلی متفاوت بوده و سبک نوینی از فیلم رو رواج داده. چندسال پیش این فیلم رو دیدم و چون دیگر ساخته های نولان ازش لذت بردم.
  اما فکر نکنم بیننده امروزی لذت زیادی از این فیلم ببره. چون قبلا فیلم های زیادی با این سبک دیده و براش داستان فیلم تکراری میشه.

  1. امير مسعود می گوید

   سریال True Detective از دید من یک شروع خوب داشت که بعد از دو سه قسمت به یک سریال کاملا معمولی تبدیل شد ! اتفاقات کاملا قابل پیش بینی و تنها نکته و انگیزه دیدن سریال رو می شه بازی ماتیو مک کاناهی دونست و قرار دادنش کنار سریال 24 واقعا ظلم بزرگی در حق سریال خیلی خوب 24 هست

  2. AlirezA می گوید

   فارگو خیلی جالبه پیشنهاد میکنم حتما ببینید.
   قسمت آخرش هفته ی آینده پخش میشه

  3. سید عماد می گوید

   true detctive در هر فصل در مورد یک پرونده و احتمالا یک یا چند کاراگاه خبره خواهد بود. با موفقیتی که داشت بعیده تعطیل بشه.

  4. نادر می گوید

   مرسی
   منم هی دنبال اسم سریال میگشتم پیدا نمیکردم
   ممنونم

  5. تخته وایت برد می گوید

   منم موافقم، فیلمایی مثل ممنتو واسه زمان خودشون جذابن.

 4. امیرعلی می گوید

  مجله هفتگی بسیار جالب و پر محتوی است .از خواندن آن بسیار لذت بردم.ممنون

 5. احسان می گوید

  سلام دکتر. پیشنهاد میکنم برای یه بار هم که شده بازی Portal 2 رو انجام بدید تا به عمق صداگذاری و گرافیک پی ببرید.

 6. آریا می گوید

  ممنون.

 7. proparham می گوید

  لهجه ی martin freeman خیلی هم رقیق ه :دی

 8. رضا می گوید

  آیا در میان سریال ها ، سریالی با تم عرفانی ، فلسفی ،روشنفکری هم وجود دارد اگر هست معرفی نمایید.

  1. سینا سلماسی می گوید

   سریالایی مثل Downton Abbey و Pride and Prejudice میتونن براتون جالب باشن. اسپارتاکوس و گیم او ترون هم میتونن براتون جالب باشن : )

   1. رضا می گوید

    مرسی از راهنمایی ات .

 9. امید می گوید

  مجله این هفته خیلی خوب بود. متنوع بود و در عین حال پر تعداد هم نبود.

 10. سید عماد می گوید

  توصیه می کنم فیلم memento با تطبیق زمانی chronological ببینید و اونوقت ببینید که با چه فیلم معرکه ای طرف هستید.
  توی تورنت بزنید : memento chronological edition

 11. سید عماد می گوید

  داستان های کوتاهی که جالب باشه رو توی سایت خودم قرار میدم
  http://www.golneveshteha.com

  ایده ی جالبیه

 12. کیان می گوید

  آقای مجیدی گرم نوشان شدید اسم سریال یادتون رفت بنویسید! خودش بسی رمز آلود بود D:

  سریال Fargo

 13. علیرضا پارسی می گوید

  سریال فارگو بازسازی آزادی از فیلم برادران کوئن در سال 1996 است. و اینکه نوشته شده براساس داستان واقعی است فقط یه شوخی مختص برادران کوئن هستش و همه این اتفاقات زاده تخیل نویسندگان فیلم اصلی و سریال فعلی هست

 14. هادی می گوید

  سلام
  ضمن عرض خسته نباشید , این فیلم و سریال ها رو چطوری بدست بیاریم .
  با تشکر

  1. k1 می گوید

   1- طریقه حلال!!، و غیر ممکن!!: خرید از سایت های مختلف (اگه تو ایران باشین تقریباً براتون غیر ممکنه)
   2- راه غیر حلال! و کاملاً عرف در جامعه ما: دانلود از سایتهای تورنت یا سایت های sharing که با هزینه آبونمان بسیار کمی تنوع زیادی از فیلم و سریال ها رو در اختیارتون می ذاره

 15. مرتضی می گوید

  پکیج عالی و بی نقضی بود. ممنون

 16. صادق می گوید

  ممنون بسیار عالی و پر محتوا بود در ضمن بخش گجت هفته یا سایت ایرانی هفته هم جالب بنظر میرسه

 17. دانلود آهنگ جدید می گوید

  مجله هفتگی بسیار جالب و پر محتوی است .از خواندن آن بسیار لذت بردم.ممنون

 18. ثبت اختراع می گوید

  مرسی از اطلاع رسانی.

 19. Vahid می گوید

  فارگو روایتی کاملا ساده و صادقانه داره. مانند بعضی فیلم یا سریال ها برای افزودن جذابیت بیشتر دست به تحریف وقایع نزده. شخصیت پردازی عالی سریال با وجود بازیگران تازه کار بسیاری که درش حضور دارند مثال زدنیه.
  در ضمن سریال فارگو به تازگی وارد 10 سریال برتر سایت IMDB شده که خود نشان از مقبولیت بالای سریال داره.

 20. درب اتوماتیک می گوید

  مرسی از اطلاع رسانی.

 21. پایان نامه سرا می گوید

  پکیج عالی و بی نقضی بود. ممنون.

 22. نظافت منزل می گوید

  سایتتون عالیه

 23. مریم می گوید

  عکسای بسیار گیرا و جذابی بودند.

  http://www.bodofood.com

 24. بهداد می گوید

  سریال جالبی هست حتما ببینید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.