گلکسی اس ۵ هم وارد بازی چالش آب یخ شد و آی‌فون ۵s، اچ تی سی وان ام ۸ و نوکیا لومیا ۹۳۰ را به بازی دعوت کرد!

9

این روزها تعداد زیادی از بزرگان و رؤسای دنیای فناوری وارد چالش سطل اب یخ شده‌اند.

در این چالش که از مدتی پیش شروع شده است، آدم‌های مشهور برای آگاه‌سازی مردم در مورد بیماری عصبی ALS و تشویق افراد به دادن کمک‌های مالی برای تحقیقات در مورد این بیماری، باید یک سطل آب یخ روی خودشان خالی کنند و یا باید کمک مالی انجام بدهند. هر فردی که وارد این بازی می‌شود، باید ۳ فرد دیگر را به این چالش دعوت کند.

این بازی حتی به ایران هم راه پیدا کرده است، طوری که علی کریمی مبادرت به این کار کرده و علی دایی را دعوت کرده است.

از سوی دیگر از میان افراد وبی مشهور سیاوش محمودیان و جادی در این چالش شرکت کرده‌اند.

البته بعضی‌ها از شرکت کردن شهروندان ایرانی در این چالش خشنود نیستند و معتقدند که شاید در کشور ما بهانه‌ها و بیماری‌های مهم‌تری وجود داشته باشد و از سوی دیگر در بحران آبی که کشورمان به آن مبتلا است، این کار نمادین، شاید تشویق به اصراف در مصرف آب باشد.

اما به باور من نفس این کار، هیچ اشکال خاصی ندارد. مثل خیلی از چیزهای دیگر ما می‌توانیم این کار را بومی‌سازی کنیم و برای کمک به یک خیریه یا مجموعه‌ای از آنها یا کمک به دانش‌آموزان محروم، کار با مزه‌ای را «وایرال» کنیم.


از این حرف‌ها که بگذریم، می‌رسیم به عنوان این پست:

از میان گجت‌ها، گلکسی اس ۵ سامسونگ تبدیل به نخستین گجتی شده که در چالش آب یخ شرکت کرده است. سامسونگ در یک مانور تبلیغاتی برای تأکید روی یکی از جنبه‌های مثبت گوشی خود، گوشی خود را وارد چالش کرده است و بعد  آی‌فون ۵s، اچ تی سی وان ام ۸ و نوکیا لومیا ۹۳۰ را که ضدآب نیستند، به چالش دعوت کرده است!

8-23-2014 7-08-57 PM

فیلم شرکت گلکسی اس ۵ را می‌توانید در اینجا ببینید:

ناگفته پیداست که گلکسی اس ۵ تنها گوشی ضدآب دنیا نیست و Xperia سونی و Kyocera گوشی‌های ضدآبی دارند که سامسونگ ترجیح داده آنها را دعوت نکند!

 
9 نظرات
 1. حسین می گوید

  در کل به نظر من نفس عمل مهمتره و برای اینکار حد اقل تو ایران باید یه کار انقلابی کنن و چیز نمادینی یر اب یخ رو استفاده کنن.

 2. مکتوم می گوید

  سلام دکتر
  ظاهرا شما رو هم به چالش کشیدن!

  1. میلاد می گوید

   اینو راست گفتن خدایی چالش دکتر تو روز دکتر (تبریک)

 3. فرشاد می گوید

  دکتر شما بعد از چالش چه کسانی رو دعوت میکنید؟ 😉

 4. شهاب الدین می گوید

  هاها! واسه من ضدّآب بودن گوشی بسیار حیاتیه. این کار سامسونگ خیلی جالب و قابل تأمل بود واسه آدم‌هایی مثل من. البته سامسونگ ایراد بزرگی داره و اون اینه‌ که صفحه نمایش گوشی خیلی راحت می‌شکنه. نور سفید هم اصلاً سفید نیست. به آبی می‌زنه و کلاً تاریکه.

 5. کوروش می گوید

  توی ایران اگر بخوایم بومی سازی کنیم بهتره خاک بر سر بریزیم.

  1. سپیده می گوید

   عالی بود…خخخ

 6. گل فروش می گوید

  خیلی مسخره ست ،که بعضی دوست دارن با هر چی فقط مخالفت کنند!
  و به نظر من عمرا علی دایی رو خودش آب و یخ بریزه!

 7. علی آقا می گوید

  خیلی جالبه، الان مطلع شدم که این مرد جوان ۲۷ ساله امریکایی بسیار خوشفکر طراح این ایده (چالش آب یخ)، خودش دیشب فوت کرد، غرق شد!!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.