با تغییر در دکمه HOME توسط اپل، آیا بازی‌ها در آیفون شکل دیگری خواهند گرفت؟

 • توسط علی پوربافرانی
 • ۵ بهمن ۱۳۹۳
 • ۶ دیدگاه

یکی از پتنت هایی که اپل به تازگی ثبت کرده به شدت توسط گیمرها مورد توجه قرار گرفته است. اینطور که از شواهد بر می‌آید، این مورد باعث بهبود روند بازی‌ها در آیفون می‌شود ، یا به قول بهتر امکانات جوی استیکی را به آیفون می‌آورد.

باور کنید شوخی نمی‌کنیم!

Apples-home-buttonjoystick-patent-application

با توجه به تصاویر ثبت شده که بسیار مبهم به نظر می رسند دکمه HOME که ىر تمامی دستگاه های اپلی وجود دارد، کمی از حالت استاندارد خارج شده و امکان جدیدی را برای بازی به کاربران خواهد داد، اما شمای کلی آن بیان گر این مطلب است که کارکرد دکمه HOME تغییر خواهد کرد.

مزایای استفاده از این دکمه ی جدید تقریبا واضح است، انگشت شما توانایی پوشش خیلی از نقاط صفحه نمایش را ندارد، و این امکان جدید، به کاربر برای تعامل بهتر با بازی ها، و به برنامه نویس ها به ایجاد ایده های بیشتر کمک خواهد کرد. هر چند این طرح به نوبه ی خود بی عیب هم نیست، و جای سوال دارد! مثلا اینکه چگونه دکمه بین حالت معمولی و حالت بازی تغییر حالت خواهد داد و یا اینکه این حالت جدید باعث استهلاک دستگاه نخواهد شد؟

با توجه با اینکه تاریخ تکمیل و ثبت این پتنت به سه ماهه سوم سال ۲۰۱۳ بر‌می‌گرد. بدون شک اپل در پی ایجاد تغییرات مهمی در دکمه یکنواخت HOME بر آمده است. کسی چه می داند شاید در نسل بعدی آیفون شاهد این تغییر باشیم!
پیش بینی شما چیست؟

نظرات

 1. این جا درصد کمی از محصولات اپل استفاده می کنند و همین افراد اندک نیز از چند نرم افزار پرکاربرد این محصولات استفاده می کنند.لطفا در مورد این محصولات بیشتر بنویسید.

 2. سلام. به نظرم نیازی به ایجاد تغییرات مکانیکی در دکمه نیست. همین الان سامسونگ در دکمه هوم گوشی هاش این امکان رو داره که ازش به عنوان موس استفاده بشه. شبیه به همین قابلیت جوی استیکی که شما میگید.

 3. جتاب مجیدی، قسمت آخرین پادکست، به طور خودکار با هز بار باز کردن هر کدام از پست ها شروع به پخش میکنه.

  لطقا پخش خودکار رو قطع کنید، بسیار نامطلوب هست و البته حجم اینترنت نچندان متاسب ما رو هم با هر بار باز کردن هر صفحه از بلاگ شما مصرف میکنه!

 4. جالب بود

 5. دلیل نداره که هر پتنتى که ثبت میشه استفاده بشه!
  الان اپل کلى پتنت داره که اصلا به مرحله ى تولید نرسیدن!

  در ضمن سامسونگ گوشى امنیا که مال حداقل ۶ سال پیش هست این موس رو داشت و اصلا چیزى مصل این جوى استیک نیست! ( من خودم داشتم و در ویندوز موبایل به عنوان موس استفاده میشد ) از اون به بعد در گوشى دیگه اى از سامسونگ ندیدمش. اصلا درست هم نیست جون سیستم عامل اندروید جورى ساخته نشده که با موس بشه کار کرد و با لمس درست تر و راحت تر هست

 6. بازی در آیفون را به ورطه ی نابودی می کشاند…

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.