دروغ بزرگ اپل: آیا انیموجی‌ها تنها روی آیفون X کار می‌کنند یا می‌توان روی آیفون‌های دیگر هم استفاده کرد؟

0

انیموجی‌ها یکی از قابلیت‌های جذاب و منحصربه‌فرد آیفون X هستند. برای هر کاربری هیجان‌انگیز خواهد بود که بتواند میمک چهره خود را به صورت انیمیشن روی یک ایموجی مشاهده کند یا برای دیگران بفرستد.

اپل در هنگام معرفی قابلیت انیموجی‌ها روی آیفون X؛ گفت این ویژگی به مدد سنسور تشخیص عمق میدان TrueDepth و سیستم Face ID به دست آمده است.

به همین دلیل؛ استفاده از انیموجی‌ها فقط به آیفون X محدود شده است و آیفون‌های ۸ و ۸ پلاس با وجود استفاده از پردازنده مشترک با آیفون X؛ از انیموجی‌ها بی‌بهره‌اند.

دروغ اپل یا اشتباه دیگران

حالا فردی به نام مارکوس براونلی که ویدیوهای فناوری‌محور او در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی مشهور هستند؛ ادعای اپل درباره استفاده انیموجی‌ها از سنسور تشخیص عمق میدان را زیر سوال برده است و می‌گوید احتمالا اپل دروغ می‌گوید.

این فرد با انتشار ویدیویی نشان می‌دهد؛ بدون نیاز به سنسور TrueDepth نیز می‌توان از انیموجی‌ها استفاده کرد. وی در این ویدیو، دست‌اش را روی TrueDepth گرفته و اجازه نمی‌دهد بتواند چهره او را تشخیص دهد اما هنوز انیموجی‌ها می‌توانند حالات چهره‌اش را تقلید کنند.

پس از انتشار این ویدیو در اینترنت؛ ولوله‌ای میان سایت‌های فناوری افتاده است. آیا اپل درباره قابلیت انیموجی‌ها دروغ گفته است و از سنسور TrueDepth استفاده نمی‌کنند؟ یعنی اپل می‌توانسته انیموجی‌ها را روی آیفون‌های سری ۸ هم عرضه کند ولی به فریب محدود به آیفون X کرده است؟

یک احتمال دیگر هم وجود دارد. انیموجی‌ها برای شروع کار نیاز به سنسور تشخیص عمق میدان TrueDepth دارند ولی در ادامه از دوربین سلفی استفاده می‌شود. این‌طوری اگر کاربری دست‌اش را روی TrueDepth بگیرد؛ باز هم انیموجی‌ها به کار خود ادامه می‌دهند.

احتمال درست بودن این موضوع بالا است چون هم‌اکنون نرم‌افزارهایی مانند اسنپ‌چت یا ماسک‌های فیس‌بوک می‌توانند با دروبین سلفی انواع تغییرات را روی صورت شما اعمال کنند.

 

اپل به فاصله چند روز پس از انتشار این ویدیو؛ به حرف‌وحدیث‌ها درباره استفاده انیموجی‌ها از TrueDepth واکنش نشان داد. اپل می‌گوید انیموجی از داده‌های حسگر IR و تشخیص عمق TrueDepth برای افزایش دقت اسکن چهره استفاده می‌کند.

براین‌اساس؛ اپل می‌گوید انیموجی‌ها به طور پیوسته و همیشگی نیاز به این سنسورها ندارند و در فواصل زمانی مشخصی فعال می‌شوند. بنابراین؛ اگر دست‌تان را روی سنسور TrueDepth بگیرید؛ انیموجی‌ها از کار نخواهند افتاد.

اپل می‌گوید می‌توان انیموجی‌ها را روی دیگر گوشی‌های آیفون نیز پیاده‌سازی کرد ولی به خاطر فقدان ماژول True Depth در آنها، تجربه مطلوب و دقیقی برای کاربران حاصل نخواهد شد و این موضوع می‌تواند نارضایتی آنها را به همراه داشته باشد.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.