اپل درباره اندازه صفحه‌نمایش‌های آیفون‌های جدید دروغ می‌گوید

0

«ناچ» صفحه‌نمایش‌های آیفون اپل هر روز مشکلات جدیدی برای این شرکت می‌تراشد.

در تازه‌ترین مشکل، اپل متهم شده است که درباره اندازه صفحه‌نمایش آیفون‌های اخیر خود دروغ گفته است و قصد فریب و گمراه کردن مردم را دارد.

اگر تصور می‌کنید این حرف یک ادعای سایت و رسانه‌ است و چندان اهمیتی ندارد؛ کاملا در اشتباه هستید.

هفته گذشته، یک شکایت ۵۵ صفحه‌ای بر ضد اپل به دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده در شمال کالیفرنیا ارایه شده است و اپل باید به‌زودی در این دادگاه پاسخ‌گو باشد.

خلاصه این شکایت طولانی این است که اندازه صفحه‌نمایش آیفون‌های جدید با احتساب پیکسل‌ها و ابعاد صفحه‌نمایش زیر ناچ باز هم از چیزی که اپل در تبلیغات‌اش مدعی است؛ پایین‌تر بوده و به نوعی این شرکت در حال عوام‌فریبی است.

برای نمونه، اپل می‌گوید اندازه صفحه‌نمایش آیفون X برابر با ۵.۸ اینچ است ولی اندازه واقعی نمایشگر این گوشی حدود ۵.۶۸۷۵ اینچ است. درباره آیفون‌های ۲۰۱۸ از جمله آیفون‌های XS و XS Max نیز چنین اختلاف‌های مشابهی وجود دارد.

مقداری از این اختلاف‌ها به استفاده از ناچ برمی‌گردد. اپل ناچ را بخشی از صفحه‌نمایش به حساب آورده ولی در عمل یک حاشیه درون نمایشگر است.

ترفندهای تبلیغاتی که حالا دردسرساز شدند

افزون بر این، در این شکایت آمده است اپل درباره رزولوشن صفحه‌نمایش‌های آیفون‌های جدید خود نیز دروغ‌پردازی کرده است. اپل مدعی است زیر هر پبکسل آیفون X و بعدتر از آن، دو پیکسل دیگر وجود دارد که کیفیت نمایشگر این گوشی‌ها را ارتقا داده و جزو رده بالاترین نمایشگرهای اسمارت‌فون در دنیا قرار می‌دهد.

اما در عمل این‌طور نیست و نمی‌توان ثابت کرد زیر هر یک پیکسل نمایشگرهای آیفون X دو پیکسل قرار دارد.

شکایت‌نامه ۵۵ صفحه‌ای تسلیم شده به دادگاه بر ضد اپل پر از تناقض‌هایی است که تبلیغات شرکت با واقعیت‌های موجود درباره آیفون‌های این گوشی گفته می‌شود.

آنچه که اهمیت دارد؛ بسیاری از این ادعاهای مطرح شده در این شکایت‌نامه را نمی‌توان ثابت کرد یا نیاز به کار کارشناسی بسیار دقیق دارد.

نه تنها اپل، بلکه غالب شرکت‌های سازنده گوشی از این ترفندهای تبلیغاتی استفاده می‌کنند و یک گوشی با نمایشگر کوچک‌تر را بزرگ‌تر معرفی کرده یا طوری وانمود می‌کنند که از رقبا بهتر است.

احتمالا مستندات اپل در دفاع از خود پیرامون این موضوع جالب و شنیدنی خواهند بود.

نظر شما درباره این شکایت‌نامه و دروغ‌های اپل چیست؟ برای شما اهمیت دارد اندازه صفحه‌نمایش آیفون X دقیقا ۵.۸ اینچ یا ۵.۶۸۷۵ اینچ است؟

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.