اسکایپ و ویژگی جدید اشتراک‌ و نمایش صفحه‌نمایش گوشی‌های اندرویدی و iOS در حین تماس‌های ویدیویی

0

مایکروسافت می‌خواهد اجازه دهد کاربران اسکایپ صفحه‌نمایش گوشی خود را در تماس‌های ویدیویی به اشتراک بگذارند.

این غول دنیای نرم‌افزار آزمایش ویژگی جدیدی در نسخه اندروید و iOS نرم‌افزار اسکایپ  را آغاز کرده است تا کاربران بتوانند صفحه‌نمایش گوشی را با دیگران به اشتراک بگذارند.

با این ویژگی، کاربران می‌توانند هر چیزی روی صفحه‌نمایش گوشی یا دستگاه اندرویدی و iOS خود را به دوستان، خانواده و هر فردی دیگری نمایش دهند.

مایکروسافت پیشنهاد می‌دهد کاربران ارائه‌های پاورپاوینت، خریدهای فروشگاهی یا پیام‌های شبکه‌های اجتماعی را با دیگران اشتراک‌گذاری کنند.

روی دیگر این سکه، تبدیل شدن نرم‌افزار اسکایپ از یک اپلیکیشن مصرف‌کننده نهایی و کسب‌وکارهای کوچک به یک پلتفرم برای کسب‌وکارهای بزرگ‌تر است؛ همانند نرم‌افزارهایی مانند GoTo Meeting، سیسکو WebEx و Zoom که قابلیت اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش موبایل را دارند.

فعلا نسخه بتا؛ به‌زودی برای همه

شما برای آزمایش این ویژگی جدید اپلیکیشن اسکایپ باید برنامه Skype Insider را نصب کرده باشید و در آن لاگین کنید تا به ویژگی‌های بتای در حال آزمایش این نرم‌افزار از جمله ویژگی اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش گوشی دسترسی پیدا کنید. نرم‌افزار Skype Insider برای آزمایش و ارزیابی ویژگی‌های بتای اسکایپ است.

برخی از کاربران گزارش دادند این ویژگی بتا برای دستگاه‌های اندرویدی در دسترس است و هنوز برای دستگاه‌های iOS عرضه نشده است. در اطلاعیه مایکروسافت به هر دو پلتفرم اشاره شده و می‌گوید به طور همزمان برای هر دو پلتفرم منتشر شده است. به هر حال، احتمالا هنوز این ویژگی برای iOS فعال نشده است.

مشخص نیست چه زمانی این ویژگی برای همه کاربران موبایل اسکایپ فعال می‌شود. چندی پیش، اسکایپ از ویژگی دیگری رونمایی کرد که باز هم این اپلیکیشن را بیشتر از گذشته مورد توجه قرار داد: اینکه ۵۰ نفر در یک تماس ویدیویی شرکت کنند.

به نظر می‌رسد ویژگی اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش گوشی نیز به‌زودی برای عموم کاربران منتشر شود تا تکمیل‌کننده قابلیت چت ویدیویی ۵۰ نفره باشد و این نرم‌افزار را از دیگر رقبایی مانند مسنجر، واتساپ و اسنپ‌چت (هنوز چنین قابلیتی ندارد) مجزا کند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.