قابلیت جدید Meet Now در اسکایپ؛ تماس ویدیویی بدون نیاز به نصب یا ثبت‌نام تنها با سه کلیک

0

در این روزهای اوج شیوع ویروس کرونا که مردم به خاطر خانه‌نشینی بیشتر از همیشه از ارتباطات تصویری و ویدیو کنفرانسی استفاده می‌کنند؛ یک نرم‌افزار قدیمی حوزه تماس‌های ویدیویی با یک به‌روزرسانی و افزودن قابلیت جدید سعی کرده رقیبی برای برنامه Zoom شود.

مایکروسافت قابلیت Meet Now را در اسکایپ رونمایی کرد تا مردم به طور بسیار ساده‌تری و بدون نیاز به رجیستر، ثبت‌نام، نصب و مسایل حریم خصوصی یک جلسات ویدیویی با کیفیت راه‌اندازی کنند.

غول ردموند می‌گوید کاربران با Meet Now تنها با سه کلیک می‌توانند یک جلسه ویدیویی رایگان را ایجاد و با دیگران به اشتراک بگذارند.

برای استفاده از این قابلیت حتی نیازی به نصب نرم‌افزار اسکایپ و لاگین به آن نیست؛ بلکه هر فردی می‌تواند وارد وب‌سایت اسکایپ شده و لینک ساده جلسه ویدیویی را با دیگران به اشتراک بگذارند و از آن‌ها دعوت کنند تا وارد این نشست شوند.

اگر شخصی که دعوت کردید؛ نرم‌افزار اسکایپ را نصب کرده باشد؛ تماس ویدیویی به طور مستقیم در برنامه اسکایپ او باز خواهد شد و در صورت نداشتن برنامه اسکایپ؛ می‌تواند لینک دعوت را در یک مرورگر وب مانند گوگل کروم یا مایکروسافت اچ باز کند.

اسکایپ یکی از قدیمی‌ترین نرم‌افزارهای چت ویدیویی و صوتی برای کسب‌وکارها مطرح بوده است ولی این روزها از اپلیکیشن «زوم» عقب ماند. مردم سادگی راه‌اندازی یک ویدیو کنفرانس یا چت ویدیویی در زوم را پسندید و به همین دلیل از آن استقبال شد.

رقابت در راه‌اندازی تماس ویدیویی با چند کلیک

در نرم‌افزار زوم فقط با چند کلیک در زوم می‌توان به سادگی با چندین نفر تماس ویدیویی داشت. مایکروسافت بر همین اساس قابلیت Meet Now را طوری راه‌اندازی کرده است تا کمترین کلیک و راه‌اندازی را داشته باشد.

پس از اینکه نرم‌افزار Zoom در هفته‌های اخیر با محبوبیت‌های زیادی روبرو شده و ده‌ها میلیون دانلود را تجربه کرد؛ برخی ضعف‌های امنیتی و نقض‌های حریم خصوصی آن آشکار شد و حالا مایکروسافت با قابلیت جدید اسکایپ می‌خواهد از این فرصت نهایت استفاده را بکند تا برخی از کاربران تغییر مسیر بدهند.

البته، مدیران Zoom هم وعده کردند به‌زودی مشکلات ایجاد شده را رفع کنند. روزهای آینده مشخص می‌شود که آیا کاربران Zoom ریزش خواهند داشت و به سوی اسکایپ خواهند رفت یا نه!

منبع: + و +


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.