اپلیکیشن وب اسکایپ با تماس ویدیویی HD، طراحی جدید و ویژگی‌های دیگر منتشر شد

0

بسیاری از کاربران نرم‌افزار پیام‌رسان اسکایپ از نسخه وب این اپلیکیشن رضایت ندارند و حاضر به نصب آن نیستند.

خوش‌بختانه، مایکروسافت با بازطراحی این اپلیکیشن و افزودن ویژگی‌های جدیدی، یک به‌روزرسانی عمده برای آن منتشر کرده است.

نسخه جدید وب اسکایپ از تماس ویدیویی HD، پنل اعلان‌های جدید و باز طراحی شده، گالری عکس تجدیدنظر شده و ویژگی‌های جدید دیگر سود می‌برد.

کاربرانی که از سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ و مک‌او‌اس ۱۰.۱۲ و بالاتر سود می‌برند و به مرورگرهای وب گوگل کروم یا مایکروسافت اچ مجهز شدند؛ می‌توانند نسخه جدید اسکایپ تحت وب را نصب و استفاده کنند.

غالب ویژگی‌هایی که امروز در نسخه وب اسکایپ مشاهده می‌شود؛ در ماه اکتبر سال گذشته به نمایش گذاشته شده بود ولی در دسترس نبودند.

تماس‌های ویدیویی اچ‌دی هم در تماس‌های خصوصی و هم در تماس‌های گروهی در دسترس هستند. افزون بر این، قابلیت توکار ضبط تماس‌ها فراهم شده است.

با کلیک روی نماد زنگ می‌توان به پنل اعلان‌های بازطراحی شده دسترسی یافت. پاسخ‌دهی به پیام‌ها، مکالمات گروهی، پاسخ‌ها و جست‌وجوی بهبودیافته با تایپ یک کلمه و عبارت از دیگر تغییراتی است که در این پنل مشاهده می‌کنیم.

گالری مدیای اسکایپ نیز بهتر شده است و عکس‌ها، فایل‌ها و لینک‌های یک تماس صرف‌نظر از زمان‌بندی به صورت نمایه مشاهده می‌شوند.

رقابت با فیسبوک و وی‌چت

مایکروسافت در وبلاگ خود می‌گوید: «ماه همیشه به دنبال راه‌حل‌های جدید برای افزایش تجربه، بهبود کیفیت، قابلیت اطمینان و اتصال مردم با هر دستگاهی بودیم. ما می‌خواهیم به صدها میلیون کاربر توانایی ارتباط و همکاری بهتر و راحت‌تر با یکدیگر را بدهیم.»

نسخه وب اسکایپت در آوریل سال ۲۰۱۶ عرضه شد. ابتدا این اپلیکیشن روی یک پلتفرم ابری عرضه شده ولی با افزایش کاربران آن سراغ مدلی متمرکز و همگرا رفت.

در حال حاضر، اسکایپ مایکروسافت حدود ۱.۵۵ میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد که با فیسبوک با ۱.۳ میلیارد کاربر و وی‌چت رقابت می‌کند.

ادغام دستیار صوتی هوشمند کورتانا، پشتیبانی از کپشن‌ها و زیرنویس‌های بی‌درنگ، عرضه ابزارهایی مانند BotBuilder برای توسعه چت‌بوت‌های ویدیویی تعاملی باعث افزایش مخاطبان اسکایپ شدند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.