واتساپ نمی‌خواهد در روزهای کرونایی، از زوم و اسکایپ و دیگر رقبا کم بیاورد: به‌روزرسانی خوب با امکان تماس ویدئویی همزمان ۸ نفر با هم

0

تا پیش از مشکل جهانی کرونا، شاید فقط افراد اندکی نیاز داشتند که تماس‌های ویدئویی همزمان برقرار کنند و بنابراین توسعه‌دهندگان و مدیران اپ‌های ارتباطی، وقت و سرمایه زیادی روی این امر اختصاص نمی‌دادند.

اما حالا، همه ما به ویژگی برقراری تماس‌های ویدئویی همزمان چندنفری، نیاز پیدا کرده‌ایم.

واتساپ با اینکه فراگیر است و کاربران زیادی دارد، اما معمولا به‌روزرسانی‌های قطره‌چکانی ارائه می‌دهند و در هر به‌روزرسانی، ویژگی‌های ساده‌ای که ماه‌ها و سال‌هاست سرویس‌هایی مثل تلگرام دارند، به اسم به‌روزرسانی به خورد ما می‌دهد.

اما فیلتر نبودن واتساپ، سادگی و همچنین نصب بودن آن روی اکثر گوشی‌ها باعث شده که به اصطلاح کارراه‌انداز باشد.

و حالا خبرهایی از یک به‌روزرسانی به اصطلاح انقلابی در واتساپ به گوش می‌رسد که یکی از اجزای آن افزوده شدن امکان تماس ویدئوی همزمان ۸ نفر با هم است. سابق بر این تنها ۴ نفر می‌توانستند تماس ویدئویی با هم برقرار کنند.

نسخه بتای اپلیکیشن iOS و اندروید واتساپ حالا این ویژگی جدید دارد. نسخه بتای اپ‌های iOS را همان طور که می‌دانید باید با TestFlight بگیرید.

در مقام مقایسه زوم و Hangouts در نسخه پولی امکان تماس ویدئویی ۲۵۰ نفر را با هم می‌دهند و اسکایپ هم امکان تماس همزمان۵۰ نفر با هم را فراهم می‌کند.

امیدواریم که واتساپ بتواند زودتر عقب‌افتادگی‌های خود را جبران کند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.