آیفون ۱۵ پروی مکس، از نظر زوم اپتیکال ارتقای قابل توجهی خواهد یافت – زوم ۳ برابر بهتر از نسل کنونی

0

هر وقت می‌بینم که میزان ارتقای آی‌فون توسط اپل در هر نسل، اندک و قطره‌چکانی است، از یک سو ناراحت می‌شم که چرا پیشرفت این گوشی اینقدر کند دنبال می‌شود و البته از سوی دیگر خوشحال می‌شوم، چون بیشتر ماها در داخل ایران برایمان از نظر مالی دشوار است که هر سال گوشی عوض کنیم. بماند که متاسفانه خیلی‌ها نمی‌توانند کلا پرچمداری تهیه کنند. چه آی‌فون باشد و چه گوشی‌های دیگر.

البته ارتقاهای کم به سیاست کلی شرکت‌ها و صرف اقتصادی آنها هم برمی‌گردد. به نظر می‌رسد که برخی از ارتقاهایی که این سال‌ها در طول دو سه سال رخ می‌دهند را از نظر فنی می‌شود در ارتقای بعدی انجام داد. منتها به گمان من شرکت‌ها متوجه هستند که اگر در یک سال ارتقای خیلی زیادی انجام بدهد، سال بعدتر احتمالا ارتقای خاصی نمی‌توانند انجام بدهند و شرکت با یک سکوت آزاردهنده در معرفی گوشی جدید روبرو خواهد شد.

به علاوه برخی از ارتقاهای به ظاهر کوچک هم در پس‌زمینه نیازمند کلی تغییر طراحی فنی و مذاکره‌های اقتصادی برای تامین قطعات هستند.

اما می‌رسیم به خبر این پست. گزارش جدیدی حاکی از آن است که آیفون ۱۵ در بخش دوربین ارتقای قابل ملاحظه‌ای پیدا خواهد کرد.
مینگ چی کو -تحلیل‌گر اپل- می‌گوید که آیفون ۱۵ پرو مکس از لنز پریسکوپ جدیدی برای زوم بهتر استفاده خواهد کرد.

مدل‌هایی که از پریسکوپ استفاده می‌کنند عبارتند از:

(۱) آیفون جدید  iPhone ۱۵ Pro Max.

(۲) آیفون جدید iPhone ۱۶ Pro Max و iPhone ۱۶ Pro

مشخصات اصلی پریسکوپ برای آیفون ۱۵ و آیفون ۱۶ مشابه هستند، از جمله ۱/۳ اینچ – ۱۲ مگاپیکسل، f/۲. ۸، پشتیبانی از تغییر حسگر و زوم اپتیکال ۵ تا ۶ برابر.

دوربین‌های پریسکوپ از منشور‌های ۹۰ درجه و مجموعه‌ای از لنز‌ها برای رساندن نور به سنسور دوربین شما استفاده می‌کنند. این بدان معناست که فضای بیشتری فراهم خواهد شد و امکان زوم اپتیکال بیشتری را فراهم می‌کند.

پس گمان می‌رود که با این دوربین جدید آی‌فون نسبت به آی‌فون ۱۳ از نظر زوم ۳ برابر بهتر باشد.

در حالی که انتظار داریم آیفون ۱۴ یک دوربین جدید ۴۸ مگاپیکسلی داشته باشد، به نظر می‌رسد که تا ارتقای زوم اپتیکال هنوز فاصله زمانی داریم و این پیشرفت‌ها تا آیفون ۱۶ در سال ۲۰۲۴ به آی‌فون پروی معمولی نمی‌رسد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.