سرانجام اسکایپ پس از ۱۵ سال به قابلیت ضبط تماس‌ها و مکالمات ویدیویی مجهز می‌شود

0

مایکروسافت خبر داد در نهایت قابلیت ضبط تماس صوتی و ویدیویی به نرم‌افزار اسکایپ افزوده می‌شود.

اواخر این ماه میلادی، یک به‌روزرسانی برای اسکایپ عرضه خواهد شد که شامل ویژگی توکار ضبط مکالمات است. این ویژگی مبتنی بر کلاود بوده و به کاربران اجازه می‌دهد به ضبط تماس‌ها در انواع دستگاه‌های ویندوزی، مک، لینوکس، اندروید و iOS دسترسی داشته باشند.

مایکروسافت می‌گوید هنگامی که شروع به رکورد تماس در اسکایپ کنید، یک اعلان برای طرف مقابل تماس شما خواهد رفت تا بداند این تماس ضبط می‌شود. همچنین، امکان ضبط صدا روی تماس‌های تصویری و تماس‌هایی که صفحه‌نمایش به اشتراک گذاشته شده است نیز وجود دارد.

اسکایپ پس از ۱۵ سال به قابلیت ضبط تماس مجهز شده است. سال‌ها است که کاربران این نرم‌افزار منتظر چنین ویژگی هستند و در این مدت ناچار بودند از اپلیکیشن‌های ثالث برای ضبط تماس استفاده کنند.

نرم‌افزار Avaer یکی از معروف‌ترین اپ‌های ثالث برای ضبط تماس‌ها روی اسکایپ بود. حتای مایکروسافت در برهه‌ای مجبور شد یک مود جدید Content Creator برای استریمرها، وبلاگرها و پادکسترها ایجاد کند.

ویژگی‌های جدید دیگر

ضبط تماس یکی از چندین ویژگی جدیدی است که تابستان امسال به نرم‌افزار اسکایپ افزوده می‌شوند. مایکروسافت رابط کاربری نرم‌افزار دسکتاپ اسکایپ را هم بازطراحی کرده تا بسیار شبیه به نسخه موبایل شود.

از دیگر ویژگی‌های جدید اسکایپ می‌توان به افزایش کیفیت تماس‌های ویدیویی و قابلیت به اشتراک‌گذاری صفحه اشاره کرد. به علاوه، در اسکایپ جدید می‌توانید افراد مختلف را منشن کنید. اضافه شدن گالری برای فایل‌های چند‌رسانه‌‌ای چت‌ها و افزایش حجم فایل‌های ارسالی به ۳۰۰ مگابایت از دیگر ویژگی‌های نسخه جدید اسکایپ خواهند بود.

اسکایپ نزدیک به ۳۰۰ میلیون کاربر ماهیانه دارد و پیش‌بینی می‌شود با افزوده شدن قابلیت‌های جدیدی مانند ضبط تماس‌ها، کاربران بیشتری استفاده از آن علاقه‌مند شوند.

قابلیت ضبط تماس صوتی و ویدیویی در اواخر ماه جولای روی نسخه جدید اسکایپ در دسترس قرار خواهد گرفت.

منبع: + و +


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.