به‌زودی تمام کاربران اینستاگرام به قابلیت تماس ویدیویی فردی و گروهی دسترسی پیدا می‌کنند

0

دو ماه پیش، سایت تک‌کرانچ گزارشی منتشر کرد که نشان می‌داد نرم‌افزار اینستاگرام در پی قابلیت تماس ویدیوی است.

در روزهای گذشته، قابلیت تماس ویدیویی به صورت آزمایشی برای برخی از کاربران اینستاگرام فعال شده و انتظار داریم به‌زودی و به تدریج برای تمام کاربران با یک به‌روزرسانی در دسترس قرار بگیرد.

شرکت فیسبوک هم در جریان کنفرانس F8 این خبر را تایید کرده و مارک زاکربرگ گفت به‌زودی قابلیت تماس ویدیویی در دو نرم‌افزار اینستاگرام و واتساپ در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. این دو قابلیت می‌توانند این نرم‌افزارها را در سال ۲۰۱۸ به محبوب‌ترین شبکه‌ اجتماعی و پیام‌رسان تبدیل کنند.

اما قابلیت تماس ویدیویی در اینستاگرام چگونه کار می‌کند و دقیقا چه ویژگی‌هایی دارد؟

مطابق گزارش‌هایی که سایت‌های مختلف خبری منتشر کردند، کاربرانی که به‌روزرسانی جدید اینستاگرام را دریافت کرده باشند، در سمت راست بالای صفحه پیام‌های دایرکت خود یک آیکون دوربین جدید مشاهده می‌کنند.

اگر روی این دروبین تقه بزنید، تماس ویدیویی برقرار می‌شود. تماس ویدیویی در اینستاگرام می‌تواند به صورت فردی یا گروهی باشد.

گزارش‌ها نشان می‌دهد حداکثر ۴ نفر می‌توانند با هم تماس تصویری داشته باشند. در هنگام برقراری تماس تصویری، می‌توانید صفحه تماس ویدیویی را کوچک‌تر کنید تا بشود در بخش‌های دیگر نرم‌افزار هم گست‌وگذار کرد و کارهایتان را انجام دهید.

ظاهر جدید صفحه اکسپلور اینستاگرام

از دیگر تغییرات اینستاگرام در به‌روزرسانی جدید، تغییر ظاهر صفحه Explore است. در ظاهر جدید این بخش، شاهد چند آیکون جدید در بالای آن هستیم که عکس‌هایی از حیوانات، معماری و عکاسی دارند. با کلیک روی این آیکون‌ها می‌توان به ویدیوها و عکس‌هایی با موضوع‌های مرتبط با آن‌ها دسترسی پیدا کرد.

به این ترتیب، در صفحه Explore می‌توانید بهتر از گذشته به مطالب مورد علاقه‌تان دسترسی پیدا کنید.

افزوده شدن تماس تصویری به اینستاگرام می‌تواند باعث افزایش صمیمیت و کاربری این اپلیکیشن شود. فیسبوک هنوز تاریخ دقیقی برای دسترسی عمومی و همگانی به این قابلیت اعلام نکرده است ولی چون برخی از کاربران بدان دسترسی دارند؛ احتمالا خیلی زود همه کاربران در سراسر جهان به‌روزرسانی جدید را دریافت می‌کنند.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.