از امروز می‌توانید در اینستاگرام با دوستان‌تان تماس صوتی و ویدیویی بگیرید

0

پس از اینکه اینستاگرام هفته گذشته، پلتفرم ویدیویی IGTV را رونمایی کرد؛ حالا به طور رسمی قابلیت مکالمه و چت صوتی و ویدیویی را منتشر کرد.

در ماه‌های گذشته، شایعات زیادی درباره مکالمه ویدیویی اینستاگرام منتشر شده بود و امروز می‌توانیم درباره این ویژگی به طور کامل صحبت کنیم.

کاربران اینستاگرام در سراسر جهان با به‌روزرسانی به نسخه جدید اپلیکیشن اینستاگرام می‌توانند از مکالمه ویدیویی و صوتی دو نفره و همین‌طور چت ویدیویی چهار نفره استفاده کنند.

این ویژگی در قالب یک آیفون دوربین به بالا سمت راست بخش دایرکت اپلیکیشن اینستاگرام افزوده شده است. کاربران به محض اینکه آیکون دوربین را لمس می‌کنند؛ تماس ویدیویی با فرد مورد نظر برقرار می‌شود.

این ویژگی به طور پیش‌فرض روی تماس ویدیویی تنظیم شده است ولی اگر کاربران بخواهند تماس صوتی بگیرند؛ با لمس آیکون دوربین در صفحه تماس این قابلیت را غیرفعال می‌کنند و به جای تماس ویدیویی، تماس صوتی گرفته می‌شود.

همان‌طور که در اخبار شایعه هم گفته شده بود؛ کاربران می‌توانند حداکثر ۴ نفر را به چت ویدیویی خود دعوت کنند و به طور همزمان با آن‌ها تماس ویدیویی داشته باشند.

کاربران می‌توانند صفحه تماس ویدیویی افراد را کوچک و بزرگ کنند تا به کارهای دیگرشان برسند. می‌توانند تماس صوتی یا ویدیویی را بی‌صدا و از افراد دیگر برای پیوستن به این چت ویدیویی دعوت کنند.

اینستاگرام به طور رسمی اعلام کرده این ویژگی برای تمام کاربران فعال شده است ولی شاید چند ساعتی طول بکشد تا برخی از کاربران آن را مشاهده و استفاده کنند. اولین گزارش‌ها نشان‌دهنده سرعت و کیفیت خوب این ویژگی در تماس ویدیویی است.

تغییرات برگه اکسپلورر و افکت‌های واقعیت افزوده

از دیگر تغییرات اینستاگرم در نسخه جدید، می‌توان به برگه اکسپلورر جدید آن اشاره کرد. طراحی و چهره کلی این بخش حفظ شده ولی یک نوار به بالای برگه اکسپلورر افزوده شده است که به شما کانال‌های ویدیویی جدید را پیشنهاد می‌دهد.

ویژگی جدید دیگر اینستاگرام، افزوده شدن افکت‌های AR یا واقعیت افزوده به حساب‌های کاربری شخص ثالث است. کاربران می‌توانند برای حساب‌های کاربری خود انواع افکت‌های جذاب AR ساخته و با دیگران به اشتراک بگذارند.

همان‌طور که گفته شد، کاربران برای استفاده از ویژگی‌های جدید اینستاگرام باید آخرین نسخه این اپلیکیشن روی اندروید و iOS را نصب کنند و اگر هنوز این قابلیت‌ها برایشان فعال نشده است؛ چند ساعتی صبر داشته باشند.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.