از امروز می‌توانید با قابلیت Close Friends استوری‌های خصوصی برای گروهی از دوستان ارسال کنید

0

از امروز می‌توانید یک استوری را تنها برای بخشی از دوستان نزدیک و صمیمی خود نمایش دهید و تمام فالورهای شما بازدیدکننده این استوری نباشند.

استوری‌ها یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد اینستاگرام هستند و کاربران زیادی مشتاقانه انواع استوری‌ها را منتشر می‌کنند ولی شاید برای شما هم این وضعیت پیش آمده باشد که بخواهید یک استوری را فقط گروهی از کاربران مشاهده کنند نه تمام اعضای حساب کاربری اینستاگرام شما!

اینستاگرام طی اطلاعیه‌ای، قابلیت «Close Friends» را معرفی کرد و هم‌اکنون در دسترس تمام کاربران سراسر جهان است.

با قابلیت «Close Friends» می‌توانید یک فهرست یا گروه کاملا سفارشی از دوستان خود در اینستاگرام بسازید و برخی استوری‌ها را فقط برای آن‌ها نمایش دهید.

گزینه «Close Friends» در منوی همبرگری یا همان آیکون سه خط پروفایل قرار دارد. روی این گزینه ضربه زده و دوستان خود را انتخاب می‌کنید.

هر دوستی که به فهرست کلوز فرندز اضافه شده باشد؛ روی عکس پروفایل (بخش استوری) او یک دایره سبز رنگ با ستاره‌ای سفید رنگ نمایش داده خواهد شد. همین‌طور، در بخش استوری‌ها می‌توانید این علامت را در استوری او مشاهده کنید.

شروعی برای خصوصی‌سازی اکانت‌ها

وقتی وارد فهرست «Close Friends» در پروفایل شخصی خود می‌شوید؛ دو برگه قابل مشاهده است. برگه نخست به نام «Your List» فهرست کلوز فرندز شما را نشان می‌دهد و برگه دوم به شما پیشنهاد افزودن برخی دوستان و فالورها را خواهد داد.

فهرست کلوز فرندز کاملا قابل کنترل و سفارشی‌سازی است. هیچ عکس نمی‌تواند به شما تقاضای عضویت یا اضافه شدن به این گروه را بدهد و شما هر زمان که نیاز بود؛ می‌توانید افرادی را از این فهرست خارج کرده یا اضافه کنید.

هیچ اعلانی برای افراد ارسال نمی‌شود تا شما با خیال راحت بتوانید دوستان نزدیک خود را کم و زیاد کنید و استوری‌هایی خصوصی برای آن‌ها بفرستید.

استوری که برای گروه کلوز فرندز نمایش داده می‌شود؛ برای فالورهای عادی قابل نمایش نیست و آن‌ها مطلع نمی‌شوند شما یک استوری جدید منتشر کردید.

از هم‌اکنون، برخی معایب این ویژگی نمایان شده است. بعید است تنها دوستان نزدیک شما، در کلوز فرندزشان شما را عضو کرده باشند. بسیاری از اکانت‌های تبلیغاتی و کسب‌وکاری برای نمایش و بازدید بیشتر، شما را هم به کلوز فرندز اضافه می‌کنند.

اما در مجموع، این قابلیت می‌تواند شروعی برای تغییرات گسترده اینستاگرام در راستای خصوصی‌سازی اکانت‌ها باشد و در ماه‌های آینده چندین ویژگی و قابلیت دیگر هم معرفی شوند که در کنار یکدیگر تمام دغدغه‌های کاربران این شبکه اجتماعی را رفع کنند.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.