اینستاگرام در حال آزمایش قابلیت ارسال مستقیم استوری‌ها به واتس‌اپ است

0

فیسبوک صاحب اینستاگرام و واتس‌اپ است. پس، طبیعی است که به دنبال پیوند زدن این دو پلتفرم ارتباطی و پیام‌رسان به یکدیگر و افزودن جذابیت‌شان باشد.

گزارش‌های منتشر شده توسط کاربران کشورهایی مانند برزیل و کشورهای پرتغال‌زبان دیگر؛ نشان می‌دهد فیسبوک در حال آزمایش و بررسی قابلیتی است که کاربران بتوانند استوری‌های خود روی اینستاگرام را به طور مستقیم روی واتس‌اپ نیز منتشر کنند.

البته، این گزارش‌ها را سایت تک‌کرانچ نیز تایید کرده است و درباره این ویژگی جدید و احتمالی در آینده نزدیک اینستاگرام، توضیحات بیشتری داده است.

این ویژگی باعث می‌شود استوری‌های زمان‌بندی شده اینستاگرام به صورت استاتوس روی واتس‌اپ منتشر شوند. ظاهرا ابزار ارسال مستقیم یک استوری به واتس‌اپ در گوشه پایین سمت چپ حالت ویرایش استوری اپلیکیشن اینستاگرام قرار می‌گیرد.

یک استوری؛ اشتراک در چند پلتفرم

استوری‌های ارسال شده به واتس‌اپ به طور خودکار پس از ۲۴ ساعت پاک خواهند شد. این استاتوس‌ها همانند دیگر پیام‌های واتس‌اپ رمزنگاری می‌شوند و امنیت آن‌ها حفظ خواهد شد.

استوری‌های منتشر شده در واتس‌اپ به صورت شخصی است و کاربران برای اشتراک‌گذاری با دوستان یا گروه‌ها باید آن را دوباره ارسال کنند.

این قابلیت در نسخه جدید اپلیکیشن‌های اندروید اینستاگرام مشاهده شده است و هنوز معلوم نیست برای کاربران iOS هم عرضه می‌شود یا خیر.

اولین بار، اپلیکیشن پیام‌رسان اسنپ‌چت بود که از قابلیت استوری استفاده کرد ولی خیلی زود شرکت فیسبوک این قابلیت را کپی‌برداری کرد و به شکل‌های بهتری پیاده‌سازی کرد.

اکنون، کاربران می‌توانند هر نوع نوشته، استیکر، پیام، عکس و ویدیو را به صورت استوری و زمان‌بندی‌شده برای یک سری از کاربران نمایش بدهند. فیسبوک در صدد ساخت و ایجاد پلتفرمی است که بشود یک استوری ساخته شده در اینستاگرام را در پیام‌رسان‌های دیگری هم مانند فیسبوک، مسنجر، واتس‌اپ به اشتراک گذاشت و جذابیت آن را افزایش داد.

هنوز شرکت فیسبوک یا اینستاگرام اعلام نکردند این قابلیت چه زمانی برای کاربران سراسر جهان فعال می‌شود و اصلا از بازخوردهای آن رضایت دارند یا خیر!

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.