اینستاگرام در حال آزمایش نوار استوری دایمی برای دنبال کردن بیشتر کاربران است

0

گزارش شده اینستاگرام در حال آزمایش ویژگی جدید طراحی رابط کاربری برای افزایش مخاطبان و دنبال‌کننده‌ها است.

سایت ورج گزارش داده است که در هنگام کار کردن با گوشی گوگل پیکسل ۲ ایکس‌ال و اینستاگرام‌گردی، متوجه شدند نوار استوری همراه با اسکرول صفحه ثابت مانده و همیشه دیده می‌شود. انگار استوری‌ها به صفحه چسبیده شدند و همیشه در مقابل شما برای انتخاب شدن هستند.

چندین سایت دیگر نیز چنین ویژگی را گزارش دادند اما تاکید کردند به طور تصادفی برای برخی از کاربران فعال شده است و هنوز برای همه کاربران در دسترس نیست.

ممکن است برخی کاربران از این ویژگی جدید اینستاگرام خوش‌شان بیاید ولی فعلا گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد یک المان اضافی و مزاحم در صفحه است.

اینستاگرام می‌خواهد کاربران استوری‌های بیشتری را دنبال کنند و به مخاطبان‌اش افزوده شود. به همین دلیل، از هر ابزار و ویژگی طراحی برای تحریک کاربران استفاده می‌کند.

درگیر شدن با استوری به هر قیمتی

جدیدا با افزوده شدن پلتفرم ویدیویی IGTV به اینستاگرام؛ شاهد یک نوار رنگی کوچک در بالای صفحه هستیم که جدیدترین فیلم‌ها و ویدیوهای فالورها را تبلیغ می‌کند. این نوار هم برای برخی کاربران مزاحم تلقی شده و دنبال راهی برای فراز از دست‌اش و فعال شدن‌اش هستند.

فعلا اینستاگرام قابلیتی برای عدم نمایش نوار IGTV ارایه نکرده است. در گوشی‌هایی هم که نوار استوری چسبناک به صفحه دیده می‌شود؛ گزینه‌ای برای حذف آن وجود ندارد و در سراسر فید مشاهده می‌شود.

در حال حاضر، نزدیک به ۴۰۰ میلیون نفر از ویژگی استوری اینستاگرام استفاده می‌کنند و این شبکه اجتماعی می‌خواهد کاربران خیلی بیشتر درگیر استوری‌ها شوند.

اینستاگرام در روزهای اخیر، قابلیت افزودن موسیقی به استوری‌ها را عرضه کرده که با استقبال کاربران روبرو شد. این اپلیکیشن مدام در حال توسعه و به‌روزرسانی است تا جذابیت‌ها و کشش بیشتری برای کاربران داشته باشد.

خبرنگاران سایت ورج در تماس با شرکت اینستاگرام، نتوانستند به طور واضح و شفاف پاسخی درباره نوار استوری چسبناک دریافت کنند ولی مدیران اینستاگرام از طریق ایمیل گفتند همیشه در حال آزمایش روش‌ها و ویژگی‌های جدیدی برای بهبود تجربه کاربری هستند و می‌خواهند اشتراک‌گذاری استوری‌ها و پست‌ها را هر لحظه برای کاربران آسان‌تر کنند.

نمی‌توان به طور قطعی گفت ویژگی نوار استوری چسبناک به اپلیکیشن اینستاگرام اضافه می‌شود. تصمیم‌گیری نهایی درباره این ویژگی به بازخورد دریافت شده از کاربران وابسته است.

منبع

بنر سایت دانلود فیلم نمایش دسکتاپ
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.