اینستاگرام در حال آزمایش ویژگی جذاب «Type» برای استوری‌ها و پیغام‌های اسکرین‌شات است

0

استوری اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین روش‌های اشتراک‌گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی است. ولی گاهی اوقات عکس‌ها و ویدیوها از متن‌ها و فونت‌های جذاب و موثر بهره نمی‌برند.

به نظر می‌رسد، اینستاگرام این کمبود را درک کرده است و اکنون در پی رفع آن است. چون در حال آزمایش ویژگی است که فعلا به طور ساده «Type» نامیده می‌شود و روی استوری‌های نوشتاری با فونت‌های جدید و متفاوت تاکید دارد.

این ویژگی به عنوان یک گزینه جدید در بخش Stories دوربین اپلیکیشن اینستاگرام و در کنار گزینه‌هایی مانند Boomerang و Rewind قرار گرفته است.

شما با ویژگی «Type» می‌توانید چندین فونت جالب برای نوشتن استوری انتخاب کنید. اینستاگرام به طور خودکار و براساس فونت انتخابی شما، یک پس‌زمینه رنگی و ساده انتخاب می‌کند.

البته، می‌توانید یک عکس از خودتان برای پس‌زمینه نوشته‌ها در استوری آپلود کنید ولی اینستاگرام با استفاده از فیلترهایی سعی می‌کند متن شما بیشتر دیده شود.

اولین بار، در ماه دسامبر برخی از کاربران ژاپنی این ویژگی را گزارش دادند. اکنون؛ برخی از کاربران کشورهای اروپایی نیز به ویژگی «Type» دسترسی پیدا کردند و می‌توانند استوری‌های نوشتاری جذابی خلق و با دیگران به اشتراک بگذارند.

اعلان‌های اسکرین‌شات

ویژگی دیگری که توسط برخی کاربران گزارش شده است؛ پیام‌های اسکرین‌شات استوری است.

اینستاگرام دارد روی قابلیتی کار می‌کند تا هرکس از استوری شما یک اسکرین‌شات گرفت؛ با یک پیغام شما را مطلع کند. قبلا این قابلیت تنها برای بخش دایرکت اینستاگرام بود ولی اکنون برای استوری‌ها هم فعال می‌شود.

البته؛ می‌توانید برای اولین بار بدون اطلاع کاربری، از استوری او اسکرین‌شات بگیرید ولی اینستاگرام یک پیغام به شما نشان و هشدار می‌دهد که در دفعه بعد صاحب استوری متوجه اسکرین‌شات شما خواهد شد.

هنوز مشخص نیست این دو قابلیت جذاب چه زمانی برای کاربران سراسر جهان روی اپلیکیشن‌های اینستاگرام اندروید و iOS فعال می‌شوند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.