آیا هنگامی که در اینستاگرام اسکرین شات از یک استوری می‌گیریم، با یک نوتیفیکیشن صاحب صفحه از اسکرین شات گرفتن شما آگاه می‌شود؟ سوالی قدیمی!

0

هنگام مرور اینستاگرام، گرفتن اسکرین شات از یک استوری می تواند وسوسه‌انگیز باشد،به خصوص وقتی می‌دانیم که حتی در همان روز هم پیدا کردن آن استوری خاص می‌تواند دشوار باشد یا روز بعد ممکن است شخص به احتمال فراوان آن استوری را آرشیو نکند و یا اصلا بعد دقایقی آن را حذف کند!

اگر تسلیم این وسوسه شدید، ممکن است این سوال در پس‌زمینه مغز شما باشد که نکند یک دفعه دارنده حساب متوجه اسکرین شات گرفتن شما بشود.

اسکرین شات گرفتن از برخی استوری‌ها ممکن است نشانه علاقه ما به کسی باشد یا شاید هم ضعف شخصیت ما و درک نکردن اینکه صاحب حساب می‌خواهد محتوا تنها موقتی در دسترس باشد.

آیا این افسانه درست است که پس از اسکرین شات گرفتن از استوری، یک اعلان یا نوتیفیکیشن برای او ارسال می‌شود که می‌گوید فلانی الان از استوری شما یک اسکرین شات گرفت؟!

همان طور که بیشتر شما می‌دانید در حال حاضر، اینستاگرام هنگام گرفتن اسکرین شات از استوری، اعلانی برای صاحب حساب ارسال نمی‌کند. یعنی از نظر فنی می توانید هر تعداد که دوست دارید اسکرین شات بگیرید.

با این حال باید در نظر داشته باشید که در هنگامی که گوشی شما تصادفی (یا با اصرار همسرتان!) در معرض دید قرار می‌گیرد یا مقامی قانونی یا فراقانونی آن را بازرسی می‌کند یا اصلا گوشی گم و هک می‌شود اسکرین شات گرفتن متوالی از استوری‌های شخص یا پیج خاصی ممکن است اطلاعاتی حساس در مورد علایق شما افشا کند!

چگونه از یک استوری اینستاگرام اسکرین شات بگیریم؟

دکمه های اسکرین شات آیفون در دو طرف مقابل قرار دارند.

اگر تصمیم گرفته‌اید از یک استوری اینستاگرام اسکرین شات بگیرید، درست مانند گرفتن اسکرین شات در هر برنامه دیگری باید عمل کنید. در اکثر آیفون‌ها می‌توانید این کار را با فشار دادن همزمان دکمه های افزایش صدا و کناری انجام دهید. اسکرین شات گرفتن بسیار ساده است. ما حتی گاهی اسکرین شات های تصادفی می‌گیریم.

اگر آیفونی دارید که دکمه هوم دارد، آن را همراه با دکمه کناری فشار دهید تا تصویری از صفحه نمایش بگیرید.

اگر از گوشی اندرویدی استفاده می کنید، روند کار کاملاً مشابه است. فقط دکمه های روشن/خاموش و کاهش صدا را همزمان فشار دهید تا تصویربرداری از صفحه شروع شود. همچنین می‌توانید از پایین صفحه به سمت بالا بکشید تا چرخ فلکی از برنامه‌های باز باز شود. در پایین تصویر کوچک برنامه اینستاگرام، روی Screenshot ضربه بزنید.

با هر دو نوع گوشی ، اسکرین شات ها در کتابخانه عکس دستگاه ذخیره می شوند. بسته به نوع تلفنی که استفاده می کنید، Apple Photos، Google Photos یا Samsung Gallery محتمل ترین مکان‌ها هستند.

چرا ممکن است بخواهید یک استوری، اسکرین شات بگیرید؟!

استوری های اینستاگرام در بالای فید یا نمایه شما ظاهر می‌شوند.

گاهی گرفتن اسکرین شات راهی آسان برای قدردانی یا نگه داشتن بیشتر یک عکس یا احیانا خواندن سر فرصت متن آن است.

چون بعد چند ثانیه یک استوری به صورت خودکار ناپدید می‌شود و استوری بعدی ظاهر می‌شود، می‌توانید به سادگی، انگشت خود را روی نمایشگر گوشی خود را فشار داده و نگه دارید.

گاهی با همین کار نیاز ما رفع می‌شود و دیگر اسکرین شات نمی‌گیریم. اما در مواردی این کار فرصت لازم برای گرفتن یک اسکرین شات را به ما می‌دهد.

بیشتر اوقات مردم عکس‌ها و ویدیوها را به‌عنوان استوری به اشتراک می‌گذارند تا در معرض دید بیشتری قرار بگیرند و در نتیجه نگرانی‌ای در مورد اسکرین شات‌ها ندارند. اما وقتی اکانت خصوصی است یا وقتی شک دارید، بهتر است اجازه بگیرید. این کار وقتی بیشتر از نظر اخلاقی لازم است که شما استوری کسی را می‌خواهید دوباره استوری کنید. اگر اکانت او خصوصی است به هیچ عنوان این کار را نکنید. اما عمومی بودن اکانت هم در همه موارد به ما اجازه نمی‌دهد که استوری را استوری کنیم.چون شاید صاحب اکانت از حلقه مخاطبان خاص ما خوشش نمیٰ‌‌‌آید و مخاطبان او برای دردسرساز می‌شوند یا شاید هم می‌خواهد استوری‌اش فقط در اکانت خاص او دیده شود.

جایگزین هایی برای اسکرین شات های استوری اینستاگرام

به جای گرفتن اسکرین شات از یک استوری اینستاگرام و به اشتراک گذاری آن تصویر در رسانه های اجتماعی یا ایمیل کردن آن، بهتر است لینک  حساب اینستاگرام مورد نظر را ارسال کنید.

اصلا اگر استوری‌های متعدد یک اکانت خوب است یا حالت به هم پیوسته دارند، می‌توانید به صفحه نمایه سازنده بروید، روی سه نقطه در سمت راست بالا ضربه بزنید و گزینه اشتراک‌گذاری این نمایه را انتخاب کنید. می‌توانید آن را به دیگر برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی ارسال کنید یا لینک را کپی کنید تا هر طور که می‌خواهید ارسال کنید.

 

برای به اشتراک گذاشتن یک استوری منفرد، روند یکسان است. وقتی استوری را می‌بینید، روی سه نقطه در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید، سپس اشتراک‌گذاری در… را انتخاب کنید تا راه‌های مختلف ارسال پیوند به دیگران را نشان دهید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.