چگونه در iOS 13 و iPadOS یک صفحه وب طولانی را به فرمت پی‌دی‌اف اسکرین‌شات گرفته و ذخیره کنیم؟

0

سیستم‌عامل iOS 13 دارای ابزار اسکرین‌شات جدیدی است که اجازه می‌دهد یک صفحه وب را تمام اندازه در قالب یک صفحه PDF ذخیره کرد. به این معنی که شما مجبور نیستید فقط هر چیزی که روی صفحه‌نمایش مشاهده می‌کنید را داشته باشید.

اگر یک صفحه وب طولانی باز کردید و می‌خواهید تمام آن را ذخیره کنید؛ ابزار جدید کپچر صفحه‌نمایش به شما اجازه می‌دهد تمام این صفحه را در فرمت پی‌دی‌اف داشته باشید و دیگر درگیر اسکرین‌شات گرفتن از چند تکه صفحه وب نباشید.

نکته جالب‌تر اینکه می‌توانید یک فایل پی‌دی‌اف نهایی را پیش از ذخیره‌سازی، نشانه‌گذاری کنید. روشی عالی برای ذخیره‌سازی یک صفحه وب در ترکیب با ابزار Reader View برای حذف تبلیغات، محتوای نوار کناری سایت‌ها و هر چیزی دیگری که مزاحم اضافی است.

چگونه یک صفحه کامل را در iOS 13 و iPadOS ذخیره کنیم؟

در iOS 13 دو روش برای ذخیره یک صفحه وب به طور کامل در قالب یک فایل PDF وجود دارد.

روش اول، استفاده از ابزار Apple Pencil است. در ژست حرکتی جدید iPadOS می‌توانید با کشیدن به بالای یکی از گوشه‌های پایین صفحه از تمام صفحه یک اسکرین‌شات بگیرید.

این ژست حرکتی یک عکس تمیز از صفحه‌نمایش گرفته و در یک ویرایشگر نشانه‌گذار باز می‌کند. البته، iOS 13 از یک ویرایشگر نشانه‌گذار جدید استفاده می‌کند که بسیار قدرتمند شده است.

اما اگر روی کلید Full Page جدید بالای صفحه‌نمایش ضربه‌ای بزنید؛ اسکرین‌شاتی از تمام صفحه وب گرفته خواهد شد. شما می‌توانید یک تصویر کوچک از کل صفحه وب کپچر شده در سمت راست مشاهده کنید.

پس از گرفتن اسکرین‌شات، تمام ابزارهای معمول ویرایشگرهای نشانه‌گذاری در دسترس هستند تا تصویر را ویرایش یا علامت‌گذاری کنید. حتی می‌توانید از ابزارهای کناری صفحه، شفافیت تصویر را کاهش دهید.

این ابزار بسیار مفید به شما کمک می‌کند محتویات صفحه را محو کنید تا نشانه‌گذاری شما بهتر و بالاتر از محتوای سایت دیده شود. یکی دیگر از ابزارهای مفید در این ویرایشگر، ابزار برش تصویر است. می‌توانید فایل پی‌دی‌اف را برای انتخاب بخشی از صفحه برش دهید و از ذخیره کل فایل خودداری کنید.

ذخیره فایل‌ها

هنگامی که تمام ویرایش‌های خود روی تصویر اسکرین‌شات PDF را انجام دادید؛ می‌توانید این فایل را همانند یک تصویر روی فضای ذخیره‌سازی محلی خود ذخیره کنید.

ابتدا روی گزینه اشتراک‌گذاری ضربه‌ای بزنید یا اینکه کلید Done را لمس کنید. مرحله بعدی، باید گزینه Save انتخاب شود.

فایل‌های PDF می‌توانند در اپلیکیشن File ذخیره شوند ولی تصاویر می‌توانند هم در اپ Files و هم در اپ Photos ذخیره شوند. اگر شما چندین اسکرین‌شات گرفته‌اید؛ می‌توانید با هر دو فرمت پی‌دی‌اف و تصویر ذخیره کنید تا در آینده دسترسی سریع‌تر و راحت‌تری به آن‌ها داشته باشید.

وقتی فایل PDF ذخیره شده را دوباره باز کنید؛ با یک فایل اسکرین‌شات کامل و ویرایش شده روبرو می‌شوید. این فایل باز هم به راحتی قابل ویرایش و جست‌وجو است.

اگر شما مداد Apple Pencil را ندارید؛ شما می‌توانید از گزینه Share Sheet و بعد انتخاب Create PDF استفاده کنید یا اینکه با استفاده از کلیدهای میانبر اسکرین‌شات بگیرید. بعد با لمس کلید Full Page از بالای صفحه، به کپچر پی‌دی‌اف سوییچ کنید.

نرم‌افزارهای یادداشت‌برداری پی‌دی‌اف چه می‌شوند؟

آیا این ابزار و ویژگی فوق‌العاده به این معنی است که دیگر نیازی به ابزارهایی مانند Devonthink و Keep نداریم؟

اصلا این‌طور نیست. این ابزارها کاری فراتر از تبدیل یک صفحه وب کامل به پی‌دی‌اف انجام می‌دهند ولی ذخیره‌سازی یک صفحه کامل وب به صورت پی‌دی‌اف در اپلیکیشن Files روش جالب و جدید بسیار مفیدی برای آرشیو و نشانه‌گذاری سایت‌ها است.

شما می‌توانید در این فایل‌ها جست‌وجو کنید، چیزهایی را تگ کرده و در پوشه‌ها مرتب‌سازی کنید. حتی می‌توانید با استفاده از نرم‌افزارهای اسکرپ‌بوک فایل‌های PDF را زیباتر، کوچک‌تر و مرتب‌تر کنید.

هر دو سیستم‌عامل iPadOS و iOS 13 ترفندها و روش‌هایی برای سریع‌تر و راحت‌تر برخی کارها دارند که قطعا شما را ذوق‌زده خواهد کرد. بسیاری از این ویژگی‌ها در نسخه بتای آن‌ها قابل مشاهده و استفاده است و قطعا برخی از آن‌ها فقط در نسخه نهایی پس از انتشار کشف می‌شوند.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.