چگونه در آیفون پس از به‌روزرسانی به iOS 11 عکس‌های دوربین با فرمت JPEG ذخیره شوند؟

0

در iOS 11 برای دخیره عکس‌ها با بالاترین کیفیت ولی حجم کمتر؛ تمامی عکس‌ها با فرمت HEIF ذخیره می‌شوند اما این موضوع مشکل بزرگی برای کاربران درست کرده است.

اگر به iOS 11 به‌روزرسانی کرده باشید؛ حتما متوجه شدید که تمامی عکس‌های شما دارای پسوند heic. هستند اما فرمت محبوب بیشتر کاربران و همین‌طور سایت‌های اینترنتی JPEG است. بسیاری از نرم‌افزارها فعلا با فرمت HEIF سازگاری ندارند یا از مبدل‌هایی برای تبدیل HEIF به JPEG استفاده می‌کنند.

خود اپل نیز قابلیتی در iOS 11 قرار داده است که هنگام انتقال عکس‌ها از روی آیفون به روی سیستم‌های مک یا کامپیوتر؛ به طور خودکار به فرمت JPEG تبدیل می‌شوند. حتا اپلیکیشن‌های کلاودی مانند دراپ‌باکس نیز از این فرمت پشتیبانی کرده و هنگام انتقال عکس‌ها به روی این سرورها؛ به طور خودکار با فرمت JPEG ذخیره می‌شوند.

با این وجود؛ اگر باز هم نیاز دارید فرمت عکاسی آیفون به طور پیش‌فرض JPEG باشد یا فکر می‌کنید فرمت با فرمت HEIF در آینده به مشکل برمی‌خورید؛ روشی برای تغییر فرمت عکاسی از HEIF به JPEG وجود دارد.

توجه: اگر با نرم‌افزار لایت‌روم کار می‌کنید؛ بهتر است عکس‌ها و ویدیوهای خود را روی همان فرمت‌های پیش‌فرض iOS 11 قرار دهید چون این نرم‌افزار به صورت پیش‌فرض برخی از فرمت‌های دیگر را نمی‌پذیرد و نیاز به نصب کدک دارید.

برای تغییر فرمت عکاسی از HEIF به JPEG می‌توانید وارد بخش Settings و بعد Camera شوید.

در بخش تنظیمات دوربین، وارد برگه Formats شوید.

در بخش Formats، گزینه Most Compatible را در زیر گزینه High Efficiency تیک بزنید.

توجه کنید که High Efficiency باعث می‌شود عکس‌ها و ویدیوهای گرفته شده توسط دوربین آیفون با فرمت‌های HEIF و  HEVC ذخیره شوند. این قابلیت باعث می‌شود عکس‌ها و ویدیوهای شما فضای کمتری اشغال کنند ولی مشکل اینجا است که بسیاری از نرم‌افزارهای معروف با فرمت JPEG سازگاری دارند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.