تست‌ها نشان می‌دهند آیفون ۸ پلاس بهترین دوربین را در بین اسمارت‌فون‌های بازار دارد و شاید دوربین آیفون X بهتر هم باشد

0

آیفون‌های سری ۸ عرضه شدند و حالا بازار مقایسه‌ دوربین این گوشی‌ها با دیگر پرچم‌دارهای بازار داغ است. همه می‌خواهند بفهمند واقعا آن‌طور که اپل ادعا می‌کند؛ دوربین آیفون ۸ پلاس بهترین است؟

آزمایش‌ها و مقایسه‌های آزمایشگاه DxOMark این‌طور نشان می‌دهد و از برتری دوربین آیفون ۸ پلاس نسبت به دیگر اسمارت‌فون‌های رده بالا و رقیب این گوشی حکایت دارد.

آیفون ۸ پلاس از این آزمایشگاه امتیاز ۹۴ را کسب کرده است که دو امتیاز بالاتر از آیفون ۸ است. گوگل پیکسل و اچ‌تی‌سی یو ۱۱ نیز از این آزمایشگاه امتیاز ۹۰ را کسب کردند در حالی که آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس به ترتیب امتیازهای ۸۵ و ۸۸ را دریافت کردند.

در بخش مقایسه ویدیو؛ اوضاع متفاوت است و ابتدا گوگل پیکسل با ۹۱ امتیاز و پشت سرش گوشی‌های آیفون ۸ و اچ‌تی‌سی یو ۱۱ با ۸۹ امتیاز قرار گرفتند.

آزمایشگاه DxOMark مدعی است این تست‌ها را برای بیش از ۱۰ هزار دستگاه تکرار کرده است و به عنوان یک مرجع برای مقایسه کارایی دوربین‌ها و لنزهای گوشی‌های تلفن همراه شناخته می‌شوند.

DxOMark در وب‌سایت خود طی مقاله‌ای مفصل به بررسی دوربین آیفون ۸ پلاس پرداخته است و می‌گوید «سیستم دوربین اصلی آیفون ۸ پلاس شایسته یک اسمارت‌فون پرچم‌دار بازار است.»

در این مقاله، با مقایسه دوربین گوشی‌های آیفون ۷ پلاس و ۸ پلاس؛ گفته شده که هر دو از یک دیدگاه و فناوری ساخت بهره می‌برند ولی در آیفون ۸ پلاس یک سری به‌روزرسانی‌ها و تکنیک‌های کوچک استفاده شده که باعث افزایش کیفیت تصاویر و کارایی دوربین می‌شود و در تست‌ها امتیازهای بهتری کسب می‌کند.

نکته جالب این‌جا است که در هنگام معرفی آیفون X گفته شده دوربین این گوشی از دوربین آیفون ۸ پلاس بهتر است. چون تکنیک‌های بهبود کیفیت عکس بیشتری دارد و از چندین فناوری جزیی هم سود می‌برد. بنابراین؛ دور از انتظار نیست که آیفون X کیفیت تصاویر بهتری حتا نسبت به آیفون ۸ پلاس داشته باشد.

در ادامه می‌توانید تصاویر گرفته شده با دوربین‌های مختلف را در مقایسه با آیفون ۸ پلاس مشاهده کنید:

یک تصویر فضای باز با دوربین گوگل پیکسل:

یک تصویر فضای باز با دوربین آیفون ۸ پلاس:

مقایسه دوربین‌های آیفون ۸ پلاس و گلکسی نوت ۸:

مقایسه دوربین‌های آیفون ۸ پلاس، اچ‌تی‌سی یو ۱۱ و گلکسی نوت ۸:

مقایسه دوربین‌های آیفون ۸ پلاس، اچ‌تی‌سی ۱۱ و ال‌جی جی ۶:

تصویری با دوربین آیفون ۸ پلاس در داخل ساختمان:

تصویری با دوربین آیفون ۸ پلاس در فضای باز:

منبع: + و +

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.