همه مدل‌های آیفون ۱۲ همزمان عرضه نمی‌شوند: شاید ابتدا آیفون ۱۲ پلاس و پرو ۶.۱ اینچی وارد بازار شوند

0

روزهایی که سخت‌افزارهای اپل تا لحظه رونمایی پنهان بودند؛ به پایان رسیده است.

امروزه دیگر از آیفون تا آیپد و مک بوک، اپل واچ و هوم‌پد، همه اخبار زودتر از روز موعود به بیرون نشت می‌کنند. مثلا، درباره آیفون ۱۲ تقریبا می‌توانیم بگوییم همه‌چیز را می‌دانیم و شاید چند ویژگی مهم نرم‌افزاری این گوشی هنوز مجهول باقی مانده است.

ماه‌ها است شایعات زیادی درباره آیفون‌های نسل جدید اپل که قرار است پاییز سال ۲۰۲۰ معرفی شوند؛ در اینترنت منتشر شده که همگی روی عرضه ۴ مدل توافق دارند: یک مدل ۵.۴ اینچی، دو مدل ۶.۱ اینچی و یک مدل ۶.۷ اینچی.

گفته می‌شود همه این مدل‌ها از صفحه‌نمایش اولد و شبکه‌های ۵G سود می‌برند اما ممکن است همه این گوشی‌های در یک زمان آماده عرضه به بازار نباشند.

سایت DigiTimes با استناد به برخی منابع زنجیره تامین اپل، روز دوشنبه فاش کرد شاید اپل آیفون‌های ۱۲ را در چندین مرحله به بازار بدهد. ابتدا دو مدل ۶.۱ اینچی آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پلاس وارد بازار می‌شوند و بعد نوبت به مدل ۵.۴ اینچی می‌رسد.

احتمالا مدل ۶.۷ اینچی آیفون ۱۲ (حالا هر نامی داشته باشد: آیفون ۱۲ یا آیفون ۱۲ پرو مکس) با چندین روز یا چندین هفته تاخیر برای فروش آماده شود.

این منبع خبری می‌گوید محموله‌های اصلی SLP دو گوشی ۶.۱ اینچی آیفون اپل زودتر و در ماه جولای تحویل گرفته شده و بعد در ماه آگوست نوبت به مدل‌های ۵.۴ و ۶.۷ اینچی رسیده است.

به همین دلیل، این احتمال مطرح می‌شود که آیفون‌های ۱۲ در دو مرحله وارد بازار شوند. مرحله نسخه، دو گوشی آیفون ۱۲ پرو و پلاس ۶.۱ اینچی و در مرحله بعد آیفون‌های ۱۲ پرو مکس ۶.۷ اینچی و آیفون ۱۲ اندازه ۵.۴ اینچی!

دو گزارش دیگر درباره عرضه غیر همزمان آیفون‌های ۱۲

برای اولین بار نیست که شایعاتی درباره چند برنامه عرضه آیفون ۱۲ مطرح می‌شود. هفته پیش هم سایت بلومبرگ گزارش داده مدل رده پایین ۵.۴ اینچی آیفون ۱۲ و مدل ۶.۱ اینچی آیفون ۱۲ پلاس زودتر از مدل‌های رده بالا وارد بازار می‌شوند.

در گزارش بلومبرگ آمده گوشی‌های آیفون ۱۲ لبه‌هایی مربعی شکل به سبک آیپد پرو دارند و بازگشت به طراحی آیفون ۴ است و دیگر خبری از گوشه‌های گرد آیفون ۱۱ نیست.

گفته می‌شود اپل دارد برای برگزاری رویداد رونمایی آیفون ۱۲ در آخر هفته ۱۲ اکتبر آماده می‌شود. جان پروسر (Jon Prosser) یکی از نقش‌آفرینان اصلی انتشار خبرهای آیفون در سال ۲۰۲۰ نیز مانند بلومبرگ معتقد اسن مدل‌های ارزان‌قیمت آیفون ۱۲ زودتر از دو مدل دیگر و در ۲۳ اکتبر روانه بازار می‌شوند. عرضه مدل‌های پرو تا نوامبر به تاخیر خواهد افتاد.

اگرچه اپل هیچ‌یک از این اخبار و شایعات را تایید نکرده است ولی اکنون گزارش‌هایی از سه منبع مختلف داریم که نشان می‌دهد همه مدل‌های آیفون ۱۲ با هم وارد بازار نمی‌شوند و ویروس کرونا توانسته تاثیر خود را روی برنامه عرضه این گوشی‌ها بگذارد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.