سریع‌ترین مک‌بوک‌ پرو دنیا با هشت هسته پردازشی عرضه شد: ارتقای لپ‌تاپ‌های ۱۳ و ۱۵ اینچی اپل به جدیدترین پردازنده‌های اینتل

0

اپل سریع‌ترین لپ‌تاپ‌های خود را عرضه کرد. این شرکت با به‌روزرسانی لپ‌تاپ‌های مک‌بوک پرو ۱۳ و ۱۵ اینچی که از مشخصات سخت‌افزاری و صفحه‌کلید جدیدی بهره می‌گیرند؛ خانواده لپ‌تاپ‌های خود را ارتقا داد.

بزرگ‌ترین تغییر در لپ‌تاپ مک‌بوک پرو ۱۵ اینچی مشاهده می‌شود که به پردازنده هشت هسته‌ای نسل ۹ اینتل مجهز شده است. مدل‌های پایه این لپ‌تاپ با پردازنده ۶ هسته‌ای Core i7 و سرعت کلاک ۲.۶ گیگاهرتز عرضه می‌شوند که می‌تواند تا سرعت کلاک ۴.۵ گیگاهرتز اورکلاک شود.

اما مدل بالاتر لپ‌تاپ ۱۵ اینچی مک‌بوک پروی جدید اپل به پردازنده هشت هسته‌ای Core i9 با سرعت ۲.۳ گیگاهرتز مجهز شده است. این لپ‌تاپ می‌تواند تا سرعت ۴.۸ گیگاهرتز اورکلاک شود. به این ترتیب، این مدل اولین لپ‌تاپ اپل با پردازنده هشت هسته‌ای است.

اپل برای افرادی که هنوز دنبال قدرت محاسباتی و پردازشی بیشتری هستند؛ مدل بالاتری با پرازنده هشت هسته‌ای Core i9 ولی سرعت پایه ۲.۴ گیگاهرتز عرضه کرده است که تا سرعت ۵ گیگاهرتز هم اورکلاک می‌شود. اپل می‌گوید این مدل سریع‌ترین مک‌بوک پروی تاریخ است.

ارتقا به نسل سوم صفحه‌کلیدهای مک‌بوک

مک‌بوک پروی ۱۳ اینچی با Touch Bar نیز به مدل‌های جدیدترین ارتقا یافته است؛ اگرچه هیجان کمتری برای کاربران خواهند داشت.

مدل پایه این لپ‌تاپ با پردازنده چهار هسته‌ای Core i5 نسل هشتم و سرعت پایه ۲.۴ گیگاهرتز روانه بازار می‌شود. این لپ‌تاپ تا سرعت ۴.۱ گیگاهرتز قابل بهینه‌سازی و اورکلاک است. مدل معرفی شده در پارسال از همین پردازنده اما با سرعت پایه ۲.۳ گیگاهرتز بود که تا ۳.۸ گیگاهرتز ارتقای سرعت پیدا می‌کرد.

مدل جدید ۱۳ اینچی اپل هم از پردازنده چهار هسته‌ای Core i7 نسل هشتم سود می‌برد که تا سرعت ۴.۷ گیگاهرتز قابل اورکلاک است.

دیگر مشخصات مک‌بوک‌ پروهای جدید اپل از جمله پردازنده و کارت گرافیکی، حافظه رم، طراحی و غیره مشابه مدل‌های پیشین است. فقط اپل در صفحه‌کلیدهای مک‌بوک‌ پروهای جدید تغییرات جزیی داده است تا لک کمتری به خود بگیرند و کاربران رضایت‌مندی بیشتری داشته باشند.

البته، این تغییر اصلا به چشم نمی‌آید چون این صفحه‌کلیدها از همان طراحی قبلی استفاده شده در ۲۰۱۸ MacBook Pros و MacBook Air سود برده ولی با ماده جدید ساخته شده‌اند.

متاسفانه در اطلاعیه شرکت اپل آماده است که فقط مدل ۱۳ اینچی دارای نوار لمسی به‌روزرسانی شده و ۱۳ اینچی مک‌بوک پرو بدون نوار لمسی ارتقا نیافته است. این مدل هنوز از نسل هفتم پردازنده‌های Core i7 اینتل با صفحه‌کلید قدیمی نسل دوم ساخت سال ۲۰۱۷ وارد بازار خواهند شد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.