محک‌زنی‌ها نشان می‌دهند آیپد پرو M1 بیش از ۵۰ درصد سریع‌تر شده و بالاتر از قوی‌ترین مک‌بوک پرو است

سیستم‌عامل iPadOS 15 چه ویژگی‌های جدید دارد؟

0

اولین آیپد پروهای مجهز به پردازنده M1 اواخر همین ماه میلادی به دست مشتریان می‌رسند.

اما نتایج اولیه محک‌زنی قدرت پردازشی این تبلت‌های جدید توسط Geekbench منتشر شده است که نشان می‌دهد آیپد پرو M1 بیش از ۵۰ درصد سریع‌تر از نسل قبل است. این نتایج ادعاهای اپل در زمان معرفی این آیپد پروها را تایید می‌کند.

همان‌طور که برای اولین بار سایت MacRumors نتایج تست اولیه Geekbench 5 را منتشر کرده است؛ نسل پنجم آیپد پرو با پردازنده M1 در تک هسته به امتیاز ۱۷۰۰ و در چند هسته‌ای به امتیاز ۷۲۰۰ رسیده است. برای مقایسه، آیپد پرو ۲۰۲۰ مجهز به پردازنده A12Z در تک هسته امتیاز ۱۱۰۰ و در چند هسته امتیاز ۴۶۵۶ را به ثبت رساندند.

در اینجا نتایج محک‌زنی چند هسته‌ای برخی از محصولات اپل را می‌بینید:

مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی با پردازنده Core i9 اینتل: ۶۸۱۹

مک مینی با پردازنده M1 اپل: ۷۳۴۶

آیپد ایر: ۴۲۴۶

آیپد پرو M1 جدید: ۷۲۰۰

آیپد پرو با پردازنده A12Z اپل: ۴۶۵۶

مک‌بوک ایر با پردازنده M1 اپل: ۷۵۸۰

همان‌طور که مشاهده کردید؛ کارایی M1 iPad Pro با قدرتمندرین مک M1 برابری می‌کند و به طور قابل‌توجهی بهتر از پردازنده A12Z iPad Pro ظاهر می‌شود. آیپد پرو M1 حتی از مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی نیز بالاتر است و تنها برخی از پیکربندی‌های iMac و مک‌پرو بهتر از آیپد پروهای جدید است.

در انتظار iPadOS 15

باید یادآوری کرد اگرچه این نتایج چشم‌گیر هستند ولی همیشه کل داستان کارایی یک محصول را بیان نمی‌کنند. با عرضه اولین سفارشات مشتریان در ۲۱ ماه می، انتظار داریم محک‌زنی‌ها و نتایج تست سایر رسانه‌ها نیز منتشر شود.

اکنون، سوال اصلی این است که چگونه سیستم‌عامل iPadOS می‌خواهد از مزایای پردازنده قدرتمند M1 استفاده کند؟ می‌توانیم تصور کنیم در بخش‌هایی مانند ویرایش عکس و ویدئو از سرعت و کارایی بهتری برخوردار باشد ولی این‌ها کافی نیست و انتظار داریم اپل در طی کنفرانس WWDC ماه آینده، خبرهای جدیدی درباره iPadOS بشنویم.

برخی شایعات نشان می‌دهند iPadOS 15 تغییرات بزرگی در صفحه خانگی آیپد ایجاد می‌کند. اپل امسال از ویجت‌ها در آیفون و صفحه اصلی رونمایی کرد ولی هنوز ویجت‌ها در آیپد محدود به نوار کناری می‌شوند و نمی‌توان آن‌ها را با آیکون اپلیکیشن‌ها ادغام کرد.

انتظار دارید در iPadOS 15 چه ویژگی‌های تازه‌ای را مشاهده کنید که به پشتیبانی از قدرت پردازنده M1 ارائه شدند؟


منبع 9to5mac
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.