فیلم جدید استیون سودربرگ که با دوربین آی‌فون ۸ فیلمبرداری شده، نشان از کیفیت خوب دوربین آی‌فون دارد

0

جدیدترین فیلم استیون سودربرگ، کارگردان مشهور هالیوودی در شبکه نتفلیکس به نمایش درآمده است.

فیلم تحسین شده «High Flying Bird» آخرین ساخته این کارگردان است که دوباره همانند فیلم پیشین، با دوربین‌های آیفون فیلم‌برداری شده است.

این فیلم با دوربین آیفون ۸ به همراه دو لنز در فرمت ۴K ساخته شده و به اعتقاد کارشناسان و همین‌طور رسانه‌های نقد فیلم، بهبودهای فیلم‌برداری در مقایسه با فیلم‌های پیشین این کارگردان دارد.

سودربرگ در فیلم‌برداری «High Flying Bird» از دوربین آیفون ۸ به همراه گجت FiLMiC Pro به قیمت ۱۴ دلار و لنزهای Moondog Labs Anamorphic Lens (قیمت حدودی ۱۵۰ تا ۱۷۵ دلار) و Moment Tele (قیمت ۱۱۹ دلار) استفاده کرده است.

یک فیلم در سطح کیفی جهانی که نشان می‌دهد شاید بهترین دوربین فیلم‌برداری جهان در جیب شما باشد.

این فیلم کیفیتی به اندازه فیلم‌های گرفته شده با دوربین‌های RED یا دوربین‌های فانتزی DSLR دارد و فیلم‌سازان را تشویق می‌کند فیلم‌های حرفه‌ای با دوربین‌هایی نظیر دوربین آیفون ۸ بسازند.

استیون سودربرگ، پیش از این فیلم‌ «Unsane» را با دوربین آیفون ۷ پلاس فیلم‌برداری کرده است و تاکید زیادی بر استفاده از قابلیت‌های دوربین‌های آیفون در ساخت فیلم‌های تراز اول دنیا دارد.

بیایید با آیفون فیلم تراز اول بسازید

منتقدان می‌گویند فیلم‌برداری فیلم جدید سودربرگ بسیار بهتر از «Unsane» است و تکنیک‌های جدیدی در آن دیده می‌شود که نشان می‌دهند خود این کارگردان هم در استفاده از ویژگی‌ها و قابلیت‌های دوربین‌های آیفون پیشرفت کرده است.

موضوع فیلم «پرنده بلند پرواز» ورزش بسکتبال است. مدیر ورزشی در دوران تحریم است ولی می‌خواهد به هر نحوی شده است قدرت و مالکیت در بسکتبال را دور بزند و نشان بدهد پول و قدرت عوامل ثانویه‌ای برای موفقیت هستند.

این مدیر ورزشی سراغ بسکتبال‌لیست تازه‌کاری می‌رود تا او را به یک سوژه جذاب و جنجالی در مسابقات تبدیل کند.

در حالی سودربرگ نام آشنا در صنعت فیلم‌سازی هالیوود روی دوربین‌های آیفون تاکید دارد که هنوز سراغ فیلم‌برداری با آیفون‌های نسل جدید ۱۰ و بالاتر نرفته است. در این آیفون‌ها شاهد دوربین دوگانه در جلو و ویژگی‌های بزرگی در دوربین اصلی هستیم.

احتمالا، در آینده ساخت فیلم با دوربین‌های اسمارت‌فون‌ها و خاصا آیفون به جریانی اصلی برای سوداگران فیلم‌برداری تبدیل می‌شود.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.