امکان توسعه و ساخت اپلیکیشن‌های پیام‌رسان ضد اسکرین‌شات در iOS فراهم شد

1

تیم توسعه اپلیکیشن Confide یک SDK به نام ScreenShieldKit منتشر کردند که امکان گرفتن اسکرین‌شات در اپلیکیشن‌های پیام‌رسان iOS را بلوکه می‌کند.

اپلیکیشن پیام‌رسان Confide یک ویژگی متمایزکننده از دیگر اپلیکیشن‌های پیام‌رسان دارد و باعث شده در سال گذشته مورد توجه کاخ سفید و رییس‌جمهور دونالد ترامپ قرار بگیرد.

این اپلیکیشن امکان گرفتن اسکرین‌شات از صفحه را نمی‌دهد و پیام‌ها به طور نامریی هستند تا توسط افراد دیگر از روی صفحه‌نمایش موبایل خوانده نشوند. به علاوه، این اپلیکیشن برای افزایش امنیت امکان ارسال عکس و فیلم را نمی‌دهد.

اپلیکیشن Confide تا کنون قابلیت جلوگیری از گرفتن اسکرین‌شات را روی پلتفرم‌های اندروید، مک و پی‌سی داشت که امروز در وبلاگ‌اش خبر داد این قابلیت به نسخه iOS نیز افزوده شده است.

در نسخه آخر اپلیکیشن Confide، وقتی از صفحه اسکرین‌شات می‌گیرید؛ فقط یک صفحه خالی گرفته می‌شود.

به علاوه، تیم توسعه‌دهنده Confide یک ویژگی دیگر را توسعه داده است تا توسعه‌دهنده‌های اپلکیکیشن‌های آیفون و آیپد بتوانند از ویژگی جلوگیری از اسکرین‌شات در برنامه‌های خود نیز استفاده کنند.

ScreenShieldKit با همین روش برای برخی نرم‌افزارهای دیگر iOS کار می‌کند و اجازه گرفتن عکس اسکرین‌شات را از صفحه نمی‌دهد. این ویژگی در رکورد صفحه‌ در iOS 11، صفحه‌نمایش AirPlay، رکورد صفحه در QuickTime و قابلیت اپ سوییچر با Xcode می‌تواند کار کند.

تیم Confide امیدوار است که برنامه‌نویسان و توسعه‌دهنده‌گان دیگر نیز از این ابزارها برای امن‌سازی پیام‌رسان‌ها و برنامه‌های اشتراک فایل استفاده کنند.

API عرضه شده توسط Confide حجمی کمتر از یک مگابایت به اندازه برنامه‌ها اضافه می‌کند و از این نظر زیاد فضای حافظه را اشغال نمی‌کند. Confide در گام بعدی می‌خواهد امکان نامریی کردن متن و پیام‌ها را در نرم‌افزارهای پیام‌رسان فراهم کند تا دیگران نتوانند از روی یک صفحه‌نمایش؛ پیام‌های کاربران را دزدکی خوانده و متوجه شوند.

منبع: + و +

 
1 نظر
  1. محمدعلی می گوید

    خب با یه گوشی دیگه میشه از صفحه اش عکس گرفت 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.