حالا بدون نگرانی از استوری‌های اینستاگرام اسکرین‌شات بگیرید

0

اینستاگرام به طور رسمی اعلام کرد دیگر اسکرین‌شات گرفتن از استوری‌های کاربران را گزارش نمی‌کند.

اینستاگرام می‌گوید این ویژگی برای یک دوره محدود به صورت آزمایشی پیاده‌سازی و اجرا شد که اکنون تست‌ها پایان یافته و دیگر اعلانی برای کاربر مبنی بر گرفتن عکس از استوری ارسال نمی‌شود.

چند ماه پیش، اینستاگرام از ویژگی جدید رونمایی کرد که در راستای حمایت از کپی‌رایت و حق کاربران بود. در این ویژگی، اگر کاربری از یک پست یا استوری در اینستاگرام عکس و اسکرین‌شات می‌گرفت؛ طی یک اعلان به صاحب پست خبر داده می‌شد.

به این صورت، گرفتن هرگونه اسکرین‌شات از استوری‌ها و پست‌ها سریعا به کاربران گزارش داده می‌شد. این حرکت اینستاگرام موافقان و مخالفان زیادی داشت. بسیاری از کاربران را شاکی کرده و سایت‌ها به دنبال آموزش ترفندهای اسکرین‌شات نامحسوس و ناشناس از استوری‌های اینستاگرام افتادند.

محدودیت فنی؛ نه تغییر استراتژی

چندی پیش، مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک که اینستاگرام هم زیرمجموعه‌اش است؛ اعلام کرده بود چنین قابلیتی برداشته خواهد شد. گزارش‌های منتشر شده از اینستاگرام هم نشان می‌دهد این ویژگی چندان موفق عمل نکرده و نتوانسته در دوره آزمایشی رضایت مدیران اینستاگرام و حتا کاربران را جلب کند.

به همین دلیل، اینستاگرام تصمیم می‌گیرد به طور موقت قابلیت گزارش‌دهی اسکرین‌شات از استوری را غیرفعال کند ولی کماکان گرفتن اسکرین‌شات از پست‌ها به کاربر اصلی گزارش می‌شود.

کارشناسان اعتقاد دارند اینستاگرام به دنبال پیاده‌سازی روشی بهتر برای حمیات از کاربران و جلوگیری از گرفتن اسکرین‌شات استوری‌ها است. احتمالا در آینده‌ای نزدیک؛ دوباره شاهد آزمایش قابلیتی به‌روزتر و متفاوت‌تر از گذشته در این زمینه خواهیم بود.

به زبان دیگر، غیرفعال شدن ویژگی گزارش اسکرین‌شات از سوی اینستاگرام نه یک استراتژی و سیاست جدید بلکه یک محدودیت و تغییر فناوری است. اینستاگرام به طور جدید مصمم است از حق کپی‌رایت و معنوی کاربران در انتشار عکس‌ها و استوری‌ها حمایت و محافظت کند و حریم خصوصی آن‌ها را پاس بدارد!

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.