قابلیت‌های مهم پشتیبان‌گیری از حساب کاربری و ارسال هم‌زمان چند عکس و ویدیو روی استوری به اینستاگرام افزوده شدند

0

اینستاگرام دو قابلیت مهم و مورد انتظار و درخواست کاربران را به اپلیکیشن خود اضافه کرد.

اولین قابلیت، امکان آپلود هم‌زمان چند عکس و ویدیو در استوری است. کاربران اندروید با به‌روزرسانی اپلیکیشن اینستاگرام‌شان می‌توانند به چنین قابلیتی دسترسی پیدا کنند.

این کاربران می‌توانند در صفحه آپلود عکس و ویدیو روی استوری، روی آیکون جدیدی در گوشه بالا سمت راست تصویر کلیک و چندین عکس و ویدیو را با هم انتخاب و روی استوری بارگذاری کنند.

امکان ویرایش و مشاهده پیش‌نمایش این عکس‌ها و ویدیوها پیش از انتشار وجود دارد. عکس‌ها و ویدیوها به همان ترتیبی که انتخاب‌شان کردید روی استوری منتشر می‌شوند. کاربران می‌توانند حداکثر ۱۰ عکس و ویدیو را از روی گالری انتخاب و به طور هم‌زمان منتشر کنند.

این قابلیت باعث صرفه‌جویی در زمان هنگام ارسال چندین عکس و ویدیو به استوری می‌شود. در بسیاری از مواقع مانند مسافرت‌ها، جشن‌ها، حضور در اتوبوس و تاکسی فرصت کافی برای انتشار عکس‌ها به صورت تکی وجود ندارد و کاربران ترجیح می‌دهند مجموعه‌ای از عکس‌ها و ویدیوها را به طور دسته‌جمعی منتشر کنند.

این قابلیت برای کاربران اندرویدی در دسترس است و با دریافت نسخه جدید اپلیکیشن اینستاگرام از گوگل‌پلی می‌توانند ازش استفاده کنند ولی برای کاربران iOS به‌زودی طی هفته‌های آتی عرضه می‌شود.

پشتیبان‌گیری از عکس‌ها و نظرات کاربران

اما مدت‌ها است کاربران اینستاگرام علاقه دارند از تمام محتوای خود در حساب کاربری‌شان یک نسخه پشتیبان تهیه کنند. اکنون، این قابلیت در حال افزوده شدن به اپلیکیشن موبایل اینستاگرام است اما از حالا روی نسخه دسکتاپ اینستاگرام قابل استفاده است.

اینستاگرام خیلی ساده به شما اجازه می‌دهد از تمام محتویات خود شامل عکس‌ها، ویدیوها استوری‌ها و نظرات کاربران یک نسخه پشتیبان بگیرید. به شما یک لینک دانلود داده می‌شود تا این فایل را روی سیستم خودتان دانلود و نگه‌داری کنید.

برای پشتیبان‌گیری از حساب کاربری‌تان، وارد نسخه تحت وب اینستاگرام شوید و از بخش تنظیمات حریم شخصی، گزینه Data Download را پیدا و کلیک کنید. ظرف ۴۸ ساعت یک لینک دانلود به ایمیل‌تان ارسال خواهد شد.

همان‌طور که گفتیم، فعلا در نسخه تحت وب اینستاگرام قابلیت پشتیبان‌گیری فراهم شده است ولی به‌زودی روی اپ‌های موبایل هم در دسترس قرار می‌گیرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.