بازیابی حساب‌های کاربری اینستاگرام آسان‌تر می‌شود و هکرها دیگر نمی‌توانند به راحتی نام کاربری را تغییر دهند

اینستاگرام پروسه درون اپلیکیشنی جدید رونمایی کرد تا فرایند بازیابی حساب کاربری اینستاگرام ساده‌تر شود.

در حال حاضر، اگر حساب کاربری شما در اینستاگرام قفل شده باشد؛ فرایند بازیابی و دسترسی دوباره به آن ساده‌تر و سریع‌تر از همیشه است. کافی است فرم پشتیبانی را پر کنید و منتظر پاسخ تیم امنیتی بمانید.

به گزارش سایت انگجت، اینستاگرام به طور خودکار عملیات بازیابی حساب کاربری شما را انجام خواهد داد.

در پروسه جدید، اپلیکیشن اینستاگرام از کاربران انواع اطلاعات متفاوتی (مانند آدرس ایمیل اصلی یا شماره تلفن) را پرسیده و سپس باید یک کد شش رقمی همراه با آن‌ها ارسال کنید.

اینستاگرام با استفاده از این کد شش رقمی همراه ایمیل یا شماره تلفن می‌تواند مانع از هک حساب کاربری شما از روی یک دستگاه دیگر می‌شود. این روش جدید اطمینان می‌دهد شما می‌توانید حساب کاربری خود را بازیابی کنید؛ حتی اگر یک هکر اطلاعات پروفایل یا نام کاربری را تغییر داده باشد.

اقدامی بر خنثی‌سازی هک اکانت‌ها

در حقیقت، چون ممکن است هکرها در وهله اول پس از نفوذ به یک حساب کاربری، برخی اکانت را تغییر دهند؛ اینستاگرام یک سطح امنیتی جدیدی تعریف کرده است تا از این اتاق و از کنترل خارج شدن اکانت برای کاربر اصلی جلوگیری کند.

اینستاگرام می‌خواهد اطمینان پیدا کند نام کاربری یک اکانت در یک دوره زمانی پس از تغییر حساب کاربری دست نخوره باقی مانده و از آن محافظت می‌شود.

هنوز مشخص نیست این به‌روزرسانی مهم امنیتی درون اپی چه هنگامی برای تمام کاربران سراسر دنیا اعمال می‌شود ولی هم‌اکنون برخی کاربران اندرویدی می‌توانند نام کاربری اصلی خود را تغییر دهند و این وضعیت برای کاربران آی‌او‌اس نیز به تدریج در دسترس قرار می‌گیرد.

این ویزگی جدید در ادامه دو تغییر اینستاگرام در ماه گذشته رخ داده است. این شرکت در گام نخست قابلیت دایرکت را حذف کرد و بعد اجازه داد فیلم‌های افقی (landscape) در پلتفرم ویدیویی IGTV نمایش داده شوند.

غالب کاربران با فرمت عمودی ویدیوها در IGTV مشکل داشتند و همین موضوع باعث کاهش بازدید و محبوبیت این پلتفرم ویدیویی شده بود ولی اکنون هم امکان مشاهده ویدیوهای افقی وجود دارد و هم این ویدیوها به فید اصلی افزوده شدند تا بازدید بیشتری داشته باشند.

منبع

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.