آیا هیچ دقت کرده‌اید که روی تعداد زیادی از زیپ‌های لباس‌های حروف YKK نوشته شده؟ این YKK به چه معنا است؟

1

شاید دقت کرده باشید، شاید هم نه. روی تعداد زیادی از زیپ‌های لباس‌ها از شلوارهای جین گرفته تا پالتو و غیره، حروف YKK نوشته شده است. این YKK به چه معنا است؟

این حروف مخفف نام شرکتی به ناک یوشیدا کوگیو کابوشیکیکاییشا هستند. همان طور که از نام این شرکت پیداست، این شرکت، یک شرکت ژاپنی است.

شرکت YKK، شرکت بسیار باسابقه‌ای در زمینه تولید زیپ است که سال ۱۹۳۴ توسط تادائو یوشیدا، تأسیس شد.

جالب است که برآورد می‌شود، این شرکت هر سال بیش از ۷ میلیارد عدد زیپ روانه بازار می‌کند که معادل نیمی از مصرف زیب در البسه در سطح دنیاست.

البته همان طور که می‌دانید مخترع زیپ یک آمریکایی به نام ویتکامب ال جادسن است. او در سال ۱۸۹۰ زیپ را اختراع کرد.

شرکتی که این آمریکایی تأسیس کرد با نام شرکت تالون هنوز هم وجود دارد، منتها با برندهای محدودی همکاری می‌کند.

اما YKK کلاسی چداگانه دارد. این شرکت رأسا همه مراحل تولید محصول را از تأمین فلز تا بسته‌بندی نهایی زیپ انجام می‌دهد. طیف محصولات و مدل‌های ارائه شده توسط این شرکت و نیز قیمت مناسب آنها، قابل توجه هستند.

منبع


 
1 نظر
  1. سیما می گوید

    آقای دکتر مجیدی .. با افزونی بیش از حد مطالب فناوری ، (حداقل) من یکی را وادار کردید دوباره به آرشیو و مطالب پیشین شما مراجعه کنم و از دیدن عکسها ، خبرهای هنری، معرفی کتاب ، تحلیل های فیلمها و …. لذت مجدد برم .. متاسفانه سایت دیگه ای را هم نمی شناسم که این تنوع را داشته باشد… به هر حال من همچنان به تبدیل سایت شما به یک سایت فناوری صرف ، بشدت مخالفم و اعتراض دارم … بخصوص جای خالی نوشته های خانم فرانک نیز خیلی احساس می شود.
    به هر حال در این گشت و گذار به آرشیو متوجه شدم سابقا در صفحه اصلی سایت که موضوع یک پست نوشته می شد، زیر آن نام نویسنده هم با فونت ریزتر درج میشد که خیلی به من کمک می کرد که فقط به عنوان و موضوع اکتفا نکنم و مطالب نویسنده ی مورد علاقه ام را حتما بخوانم . ولی با این شکل جدید سایت ، نام نویسنده در صفحه اصلی نوشته نمی شود و تا مطلب را باز نکنیم ، نویسنده مشخص نمی شود. لطفا اگر امکان دارد ، این امکان را درج فرمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.