حالا دیگر با نسخه جدید اپلیکیشن ارسال پیامک گوگل می‌توانید ارسال پیامک‌های خود را زمان‌بندی کنید

1

بله! ما می‌توانیم آلارم گوشی خود را تنظیم کنیم که تا ارسال یک پیام یا ایمیل ضروری را به دوستان یادآوری کنید. می‌توانیم از یکی از اپلیکیشن‌های مدیریت کارهای روزهای استفاده کنیم تا همین تذکر را به ما بدهد. اصلا در همین تلگرام ویژگی زمان‌بندی مدت‌هاست فعال شده.

اما هنوز که هنوز است ارسال پیامک، برای بعضی کارها بهتر است. برای مثال خیلی ترجیح می‌دهند مناسبت‌ها و اعیاد را با پیامک تبریک بگویند یا روز تولد همسر و اعضای خانواده و دوستانشان را.

اما مشکل این است که حافظه ما محدود است و معمولا یادمان می‌رود که به موقع پیامک بفرستیم و شرمنده شویم.

خوشبختانه گوگل با به‌روزرسانی اپلیکیشن ارسال پیامک خود، دیگر کار زمان‌بندی پیامک‌ها را خیلی ساده کرده است.

به تازگی برخی اپلیکیشن‌های گوگل مانند گوگل مپ و دستیار گوگل و TalkBack به روز شده‌اند و در کنار آنها Google Messages هم به‌روز شده است.

خب، همان اول بگویم که منظور ما اپلیکیشن ارسال پیام گوگل است و آن را با اپلیکیشن ارسال پیام پیش‌فرض اشتباه نکنید.

شما وقتی بار اول Google Messages را باز می‌کنید می‌بینید که به شما پیشنهاد می‌شود که این اپلیکیشن، تبدیل به اپلیکیشن پیش‌فرض ارسال پیامک شما بشود.

بعد باید شما چک کنید که نسخه جدید Google Messages را دارید یا نه. راه ساده برای چک کردن این کار این است که به My Apps بروید و بعد گزینه check for updates را بزنید. ویژگی زمان‌بندی ارسال پیامک از نسخه ۷.۴.۰۵۰ فعال شده است.

باقی کار آسان است و تقریبا شبیه ویژگی‌ زمان‌بندی در تلگرام است. به این ترتیب که بعد از نوشتن پیامک، به جای یک تپ ساده روی دکمه ارسال پیام، باید این دکمه را لکس کنید و اندگی نگه دارید.

این طوری کادر ارسال زمان‌بندی شده می‌آید و شما می‌توانید زمان مناسب را انتخاب کنید تا دقیقا در این زمان پیامک شما ارسال شود.

پیامک‌های زمان‌بندی شده در قسمت conversation thread برای شما ذخیره می‌شوند و ساعتی که در کنارشان تاکید می‌کند که زمان‌بندی شده‌اند. برای ویرایش پیامک‌ها، شما باید روی آیکون ساعت کلیک کنید. اینجا می‌توانید پیامک را ویرایش کنید، آن را در همان زمان بفرستید یا کلا حذفش کنید.

 
1 نظر
  1. افشین می گوید

    سلام.
    من نسخهٔ ۷.۴.۵۱ را نصب کردم؛ اما وقتی دستم را روی دکمهٔ فرستادنِ پیامک نگه می‌دارم، باز هم این قابلیت برایم فعال نشده است!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.