حالا می‌توانید در اپلیکیشن اندروید گوگل، آفلاین جستجو کنید – یک خاطره شخصی از سال‌های دور!

2

خلاصه خبر این است:

گوگل در به‌روزرسانی جدید اپلیکیشن اندروید خود، ترتیبی داده است که هر وقت کاربر اتصال اینترنتی نداشت، بتواند کلیدواژه‌هایی را که مایل به جستجوی آنهاست ثبت کند تا هر زمان که آنلاین شد، آنها را فراخوان کند و جستجوهای خود را انجام بدهد.

این ابتکار می‌تواند شیوه وب‌گردی میلیون‌ها نفری را که اتصال مستمر و مطمئن اینترنتی ندارند، تغییر بدهد و طبعا بر میزان جستجوها بیفزاید.

این امر، می‌تواند کاربردهای دیگری هم داشته باشد، مثلا زمانی که شما شارژ اندکی ندارید و نمی‌خواهید از بیم تمام شدن کامل شارژ چیزی را جستجو کنید یا زمانی که تمرکز کافی ندارید، می‌توانید از همین طریق جستجوهای خود را به بعد موکول کنید.

جستجوهای ذخیره شده، در قسمت زیر قسمت مدیریت جستجوها، قابل دسترسی هستند.

1-18-2017 7-19-01 PM

[mks_separator style=”solid” height=”2″]

اما خودمانیم من با شنیدن این خبر به یاد سال‌ها قبل افتادم. زمانی که در دوره خدمت، دسترسی خوبی به اینترنت نداشتم و گاهی هفته‌ای یک بار با حضور در یک کافی‌نت، می‌توانستم به اینترنت وصل شوم.

در آن زمان که خبری از گوشی‌های هوشمند و اپلیکیشن‌ نبود، به جای اپلیکیشن گوگل، من دفترچه‌ای داشتم که در طول هفته، چیزهایی را که می‌خواستم جستجو کنم، در آن یادداشت کنم.

در گاه وصال، کار من جستجو و بارگزاری سریع صفحات و ذخیره کردن با مرارت زیاد آن در دیسکت‌ها با آن صدای گوش‌خراش بود. (این در شرایطی بود که من غالبت صفحات را برای ذخیره سریع‌تر و صرفه‌جویی فضایی دیکست‌ها، به صورت html only و بدون تصاویرع ذخیره می‌کردم.)

البته در چند ماه آخر خدمت، ابتکاری به خرج دادم و در آن دوره‌ای که هنوز خبری از حافظه‌های فلش نبود، دوربین دیجیتال چینی خودم را به کامپیوتر کافی‌نت وصل می‌کردم و اطلاعات را در حافظه داخلی ان ذخیره می‌کردم.

خلاصه اینکه خبر جستجوی آفلاین من را به آن روزها برد …

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
2 نظرات
  1. soheil می گوید

    در واقع به اینکار جستجوی آنلاین گفته نمیشه.
    ذخیره جستجو گفته میشه.

  2. کاوه می گوید

    یاد اون روزها به خیر که به کمک نرم افزار ها یک سایت html رو به صورت کامل دانلود میکردیم و به کمک CD با خودمون میبردیم خوابگاه بعد با حوصله سایتها رو میخواندیم. اون موقع فقط دانشگاه اون هم با استفاده از اینترنت ماهواره ای به شبکه اینترنت دسترسی داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.