از حالا می‌توانید با این اپلیکیشن واقعیت افزوده گوگل ابعاد واقعی هر جسمی را اندازه‌گیری کنید

0

گوگل اپلیکیشن واقعیت افزوده Measure را به‌روزرسانی کرد تا با اسمارت‌فون‌های دارای استاندارد ARCode سازگار و قابل استفاده شود.

به‌روزرسانی اخیر باعث شده اکنون بتوان این اپلیکیشن را روی پرچم‌دارهای اندرویدی مانند پیکسل ۲، گلکسی اس ۹، ال‌جی جی ۷ کین‌کیو، هواوی پی ۲۰ و غیره استفاده کرد.

هر گوشی که اندروید ۷ به بالا را اجرا می‌کند؛ قادر به نصب و استفاده از اپلیکیشن Measure است. گوگل فهرست کامل گوشی‌های پشتیبانی‌کننده از این برنامه را اینجا قرار داده است.

تا پیش از این، اپلیکیشن Measure تنها محدود به گوشی واقعیت افزوده تانگو گوگل بود. حالا، با در دسترس قرار گرفتن این اپلیکیشن برای تعداد زیادی از کاربران؛ امکان اندازه‌گیری هر جسم و شی با استفاده از Measure و واقعیت افزوده فراهم می‌شود.

کاربران می‌توانند به آسانی گوشی موبایل خود را جلوی هر جسم فیزیکی گرفته و با انگشتان، بخشی از آن جسم را تعیین کنند تا سریعا اندازه واقعی آن نمایش داده شود. این برنامه ساده موبایلی می‌تواند طول، عرض و ارتفاع هر جسمی را اندازه‌گیری کرده و این اطلاعات را برای استفاده در آینده روی گوشی ذخیره کند.

رقابت در واقعیت افزوده جدی شد

اپل اوایل این ماه اپلیکیشن Measure اختصاصی خود را روی پلتفرم واقعیت افزوده ARKit 2 و سیستم‌عامل iOS 12 معرفی کرده بود.

گوگل در زمان مناسبی اقدام به به‌روزرسانی و دسترسی عمومی اپلیکیشن Measure اندرویدی خود کرد تا از رقبا در بازار عقب نیفتد. سیستم‌عامل iOS 12 در پاییز به طور رسمی برای تمام کاربران قابل نصب و استفاده است.

همان‌طور که اپل پلتفرم ARKit را برای توسعه اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده عرضه کرد و در اختیار توسعه‌دهنده‌گان قرار داد؛ گوگل نیز با عرضه پلتفرم ARCode به صورت یک کیت توسعه نرم‌افزاری (SDK)؛ به توسعه‌دهنده‌ها اجازه می‌دهد برنامه‌های AR اختصاصی برای اندروید بسازند.

در ماه گذشته، نزدیک به ۶۰ اپلیکیشن واقعیت افزوده مبتنی بر پلتفرم ARCode نوشته شده است و انتظار می‌رود این آمار در ماه‌های آینده افزایش یابد چون واقعیت افزوده یک ترند بزرگ روی اسمارت‌فون‌ها است و آینده این دستگاه‌ها را شکل می‌دهد.

اگر اسمارت‌فون شما از اندروید ۷ به بالا استفاده و از پلتفرم ARCode نیز پشتیبانی می‌کند؛ می‌توانید اپلیکیشن Measure را از روی گوگل‌پلی دانلود و اولین تجربه‌های واقعیت افزوده خود در اندازه‌گیری اجسام سه‌بعدی را رقم بزنید.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.