حالا دیگر با به‌روزرسانی Find My Mobile سامسونگ می‌توانید گوشی آفلاین خود را هم پیدا کنید!

0

سامسونگ ویژگی Find My Mobile را به‌روزرسانی کرد تا اکنون برای دستگاه‌های گلکسی که به وای‌فای یا دیتای موبایل وصل نیستند نیز کار کند.

ویژگی Find My Mobile برای یافتن گوشی‌های گمشده بسیار اهمیت دارد و کاربران زیادی از آن استفاده می‌کنند. تا پیش از این به‌روزرسانی، تنها در صورتی می‌شد گوشی گمشده را یافت که در وضعیت آنلاین باشد.

روز شنبه خبرنگاری از سایت XDA Developers متوجه این قابلیت جدید گوشی‌های سری گلکسی سامسونگ شد.

ظاهرا عملکرد قابلیت «Offline finding» مبتنی بر شبکه‌ای از گوشی‌های گلکسی در آن نزدیکی است؛ مشابه ویژگی «Community Find» در ردیاب‌های Tile که دستگاه‌های خارج از محدوده بلوتوث را شناسایی و ردگیری می‌کنند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

اگر تلفن همراه شما به وای‌فای و دیتای موبایل وصل نیست و از طریق داده‌های آنلاین نمی‌شود آن را ردگیری کرد؛ گوشی‌های گلکسی مجاور آن می‌توانند آن را پیدا کنند.

هنگامی که قابلیت «Offline finding» را روی گوشی فعال کرده باشید، تلفن همراه شما می‌تواند دستگاه‌های در نزدیکی خود را اسکن کند. به این معنی که می‌توانید به دیگران کمک کنید گوشی گمشده خود را پیدا کنند یا وسایلی مانند ساعت هوشمند، دستبد سلامتی و ایرفونی که اخیرا استفاده کردید را بیابید.

ویژگی که اکنون کاربردی‌تر شد

این قابلیت به صورت پیش‌فرض روی گوشی گلکسی شما فعال نیست ولی می‌توانید آن را به دلخواه و اختیار خودتان فعال یا غیرفعال کنید. برای حفظ حریم خصوصی خود نیز می‌توانید مکان آفلاین خود را رمزنگاری کنید تا توسط دیگران قابل مشاهده و ردگیری نباشد.

هنوز به طور کامل مشخص نیست سامسونگ در ویژگی Find My Mobile آفلاین از چه فناوری‌ها یا مدل شبکه‌ای ردگیری گوشی‌ها استفاده می‌کند. همین‌طور، مشخص نیست چگونه دستگاه‌های جانبی که اخیرا با گوشی جفت و استفاده شده را پیدا خواهد کرد.

سایت ورج با دفتر سامسونگ صحبت کرده و قرار است به‌زودی اطلاعات تکمیلی از این فناوری و ویژگی در اختیار رسانه قرار بگیرد ولی آن‌چه مشخص است؛ اکنون ویژگی Find My Mobile گوشی‌های گلکسی سامسونگ کاربردی‌تر شده است.

تصور کنید در سفر هستید؛ به‌ویژه سفری خارج از کشور که گوشی به وای‌فای یا اینترنت موبایل وصل نیست و بعد برای چند لحظه فراموش می‌کنید اسمارت‌فون خود را کجا گذاشتید.

به نظر می‌رسد سامسونگ پس از به‌روزرسانی ویژگی Find My Mobile به صاحبان گوشی‌های سری گلکسی خود یک اعلان بفرستد و از آن‌ها بخواهد صفحه offline finding را باز کنند و نگاهی به تنظیمات آن برای تصمیم‌گیری درباره فعال یا غیرفعال کردن آن داشته باشند.

تا کنون شما از ویژگی Find My Mobile گوشی‌های سامسونگ استفاده کردید؟ به نظر شما کار کردن این ویژگی در حالت آفلاین چه اهمیت و مزایایی دارد؟

منبع

   

پستهای اخیر

خودروی مفهومی جیلی ویژن استاربرست معرفی شد؛ طراحی مدرن، فضایی و آینده‌نگرانه (گالری عکس)

جیلی با رونمایی از خودروی مفهومی Vision Starburst، نقشه راه آینده طراحی خودروهای خود را ترسیم کرد. خودروی ویژن استاربرست توسط استودیوی طراحی جیلی در شانگهای خلق شده است و از المان‌های کاملا مدرن و آینده‌نگرانه‌ای مبتنی بر نورپردازی‌های…

پیشنهاد کتاب: عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست – مواجهه با اندوه و فقدان با فرهنگی که این‌ها را…

آن‌هایی که رنج را تجربه می‌کنند، معرفتی کسب می‌کنند که بقیه ما به آن نیاز داریم. با توجه به اینکه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مردم از احساس کردن هراس دارند، مهم است تا عمق سفر انسانی‌مان را به روی یکدیگر باز کنیم، که تنها با تجربه…

پیشنهاد کتاب: کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟ راهنمای دیکتاتور بلند پرواز، نوشته آندره د گیلوم

کسی که آرزو دارد از او اطاعت کنند، ابتدا باید بداند چگونه دستور دهد. نیکولو ماکیاولی قدرت، در جهان امروز در ذهن افراد لیبرال و طرفداران شفافیت سیاسی تصویری منفی دارد. بعضی‌ها می‌گویند قدرت باید تقسیم شود، می‌گویند قدرت زیاد در دست یک…

با این تانک مثل فوت کردن به شمع، به چاه‌های نفت مشتعل کویت فوت می‌کردند تا خاموش شوند!

تصور کنید که شما یک تانک قدیمی روسی را با دو موتور هواپیمای جت و مقدار زیادی آب ترکیب کنید تا یک دستگاه عجیب آتش‌نشانی بسازید که قادر باشد که حتی حریق چاه‌های نفت را خاموش کند! به سال 1991 می‌رویم، در این زمان جنگ خلیج فارس به انتهای خود…

فیلم‌هایی که بسیار خوب و عالی و احساس‌برانگیز هستند، اما به خاطر تاثیرگذاری زیاد روی روح و روانمان،…

وقتی در سایت‌های دانلود هستیم و فهرست فیلم‌ها را نگاه کنیم تا تصمیم بگیریم کدامشان را دانلود کنیم، نگاهی به اسم کارگردان و امتیاز فیلم و هنرپیشه‌ها و داستان کلی‌شان می‌ندازیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم. اما شمار زیادی از فیلم‌هایی که دانلود…

فهرستی از چیزهایی که شاید تصور کنید که تنها شما را عصبی می‌کنند، اما عامل اضطراب خیلی‌ها در کشورهای…

چند روز پیش یک کاربر سایت اجتماعی ردیت، سوالی مطرح کرد که در کمال شگفتی خیلی از آن استبال شد و پاسخ‌های متعددی برای آن گذاشته شد. سوال این بود که چه چیز خاص و ویژه‌ای شما را عصبی می‌کند و صرف‌نظر اینکه بارها آن شرایط را تجربه کرده باشید،…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.