حالا دیگر مترجم زبان مبتنی بر هوش مصنوعی مایکروسافت به طور «آفلاین» روی هر گوشی اجرا می‌شود

0

همانند دیگر نرم‌افزارهای مترجم زبان، اپلیکیشن مایکروسافت هم نیاز به یک اتصال اینترنت برای استفاده از هوش مصنوعی در ترجمه جملات صوتی داشت.

نیاز به اینترنت باعث محدودیت این نرم‌افزارها شده است. ممکن شما در جایی دورافتاده یا در کشوری با ارتباطات ضعیف اینترنت باشید؛ در نتیجه این نرم‌افزارهای مترجم به دردتان نخواهند خورد.

مایکروسافت برای رفع این مشکل، بسته‌های زبان آفلاین را برای گوشی‌های اندرویدی، iOS و آمازون فایر منتشر کرد. این بسته‌ها با کمک هوش مصنوعی به کاربران اجازه می‌دهند بدون دسترسی به اینترنت بتوانند از مترجم زبان روی دستگاه‌شان استفاده کنند.

این قابلیت نه تنها کیفیت ترجمه را افزایش می‌دهد؛ بلکه اندازه بسته‌های زبان به نصف کاهش یافته است. افرادی که دایم به کشورهای مختلف سفر می‌کنند، از این مزیت استفاده خواهند کرد و دیگر نیاز به تغییر زبان به طور مرتب و نصب بسته‌های زبان پر حجم ندارند.

هوش مصنوعی آفلاین

این ویژگی برای برخی گوشی‌های اندرویدی با تراشه‌های هوش مصنوعی در دسترس بود و کاربران ازش استفاده می‌کردند اما اکنون مایکروسافت الگوریتم‌های بهینه‌شده‌ای برای اجرای آفلاین مترجم‌ها روی گوشی‌های دیگر با سخت‌افزارهای قدرتمند و جدید فراهم کرده است.

مایکروسافت برای زبان‌های محبوب دنیا این بسته‌های آفلاین هوش مصنوعی را عرضه کرده است و برای دیگر زبان‌ها نیز به تدریج عرضه خواهد شد. دستگاه‌های ویندوزی نیز می‌توانند از این بسته‌ها استفاده کنند ولی باید هزینه بپردازند.

این مورد تنها استفاده از هوش مصنوعی به صورت آفلاین نیست و شاهدیم که با افزوده شدن تراشه‌های شبکه عصبی به اسمارت‌فون‌ها؛ کاربردهای زیادی از هوش مصنوعی به صورت آفلاین پیاده‌سازی می‌شود.

در بیشتر این موارد، کاربران تنها نیاز به یک هوش مصنوعی مبتنی بر رایانش ابری برای انجام کارهایشان دارند و نباید به طور دایمی به اینترنت متصل باشند.

مترجم زبان مایکروسافت از روی این سایت برای دستگاه‌های مختلف قابل دانلود و نصب است.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.