سرانجام ویژگی آلبوم اینستاگرام رونمایی شد- حالا می‌توانید تا ۱۰ عکس و ویدئو را در قالب یک آلبوم، یک‌باره ارسال کنید- بررسی و تحلیل تحول و امکاناتی که این ویژگی جدید به کاربران می‌دهد

4

من اصولا وقتی پتانسیل‌های جدید یک اپلیکیشن یا سرویس وبی را برای ارتقای سطح کاربری، تسهیل به اشتراک گذاشتن دانسته‌ها و دانش و اخبار و یا حتی ایجاد رفاه و نشاط در کاربران ببینم، خیلی هیجان‌زده می‌شوم و سعی می‌کنم در کوتاه‌ترین زمان ممکن، تحلیل در مورد آن بنویسیم.

همان طور که در یک از پست‌های پیشین «یک پزشک» خوانده بودید، اینستاگرام در نظر داشت ویژگی آلبوم را اضافه کند. به این صورت که هر کاربر بتواند هنگام ارسال یک مطلب یا فید، یک‌باره تا حداکثر ۱۰ عکس یا ویدئو را انتخاب کند، تا آنها با هم ارسال شوند و در یک فید نمایش داده شوند.

چند ساعتی است که این ویژگی فعال شده. البته به سبک به‌روزرسانی‌های اینستاگرام، این ویژگی به تدریج برای هر کاربران فعال خواهد شد و ممکن است برای شما هنوز فعال نشده باشد.

اگر این ویژگی برای شما فعال باشد، می‌بینید که هنگام ارسال روتین یک عکس، آیکون ارسال چند عکس در گوشه راست و پایین عکس، نمایان شده است و به این ترتیب شما می‌توانید به آسانی تا ۱۰ عکس و ویدئو انتخاب و ارسال کنید.

خب، این ویژگی خیلی خوبی خواهد بود و امیدوارم هر چه زودتر برای شما هم فعال شود. به خصوص که مسافرت‌های نوروزی ما در راه هستند و ما دوست داریم با استفاده از این ویژگی گزارش‌های مفصلی از شرح سفرهای خود را ارائه کنیم.

اما سؤال این است که چطور از این ویژگی به شیوه نیکویی استفاده کنیم، تا کاربر خسته‌کننده‌ای نباشیم و دیگران را وادار نکنیم، به خاطر بدسلیقگی ما و ذوق‌زدگی بیجا و استفاده مفرط از این ویژگی، ما را آن‌فالو کنند.

۱- واقعا آلبوم درست کنید و عکس‌های بی‌ربط را با هم ارسال نکنید

با سلیقه باشید و عکس‌های مربوط را با کپشن خوب ارسال کنید. مثلا نیاید و چند عکس بی‌ریط را که در سایت‌های دیده‌اید با هم آپلود نکنید. سعی کنید مجموع عکس‌ها و ویدئوهای یک آلبوم ارسالی مکمل هم باشند و با هم داستانی را روایت کنند یا منظوری را برسانند.

مثلا وقتی به سفر می‌روید می‌توانید ۱۰ عکس از یک بنای تاریخی را با هم آپلود کنید،

۲- از ویژگی آلبوم می‌شود برای مقاصد آموزشی استفاده کرد

خیلی راحت شما می‌توانید ۱۰ اسلاید مربوط به هم را برای آموزش مطلب خاصی درست کنید و ارسال کنید.

۳- شبه‌وبلاگ‌نویسی با آلبوم اینستاگرام

شما می‌توانید خیلی راحت ۱۰ عکس/نوشته درست کنید و در یک آلبوم آپلود کنید. این طوری می‌توانید اینستاگرام خود را به یک شبه‌وبلاگ تبدیل کنید.

۴- شما می‌توانید از آلبوم اینستاگرام برای آموزش فنی یک مهارت مثلا تعمیر یک چیز، آنباکس کردن یک گجت یا آموزش آشپزی استفاده کنید، یعنی کلیه مهارت‌ها و مطالبی که حالت مرحله به مرحله دارند. این می‌تواند شامل آموزش مهارت‌های ورزشی و بدنسازی و فیتنس هم باشد!

۵- شما می‌توانید به شیوه بهتری تبلیغات اینترنتی جذب کنید!

تا حالا صاحبان اکانت‌های پرمخاطب اینستاگرام، برای تبلیغ، مجبور بودند یک فید یا مطلب جداگانه آپلود کنند، اما حالا می‌توانند در بین ۱۰ مطلب اصلی، یکی دو عکس/ویدئو را به تبلیغ اختصاص بدهند. این طوری تبلیغات مؤثرتری خواهند داشت و میزان نارضایتی مخاطبانی که مطلب تبلیغی نمی‌خواهند کمتر خواهد شد.

البته نمایش‌دهندگان آگهی می‌توانند یک تبلیغ مفصل با ۱۰ عکس/ویدئو هم جذب کنند و به صورت متناسب تعرفه بیشتری هم دریافت کنند.

۶- با این ویژگی می‌توانید ویدئوهای طولانی ارسال کنید

می‌توانید یک ویدئوی ۱۰ دقیقه‌ای را با نرم‌افزار به ۱۰ قسمت تقسیم کنید و بعد آنها را در یک آلبوم انتخاب کنید و آپلود کنید! کاری است پرزحمت، اما اگر با صبوری از آن استفاده کنید، اکانت اینستاگرام پررونقی خواهید داشت.

۷- می‌توانید ویدئوها مربوط به هم مثلا گل‌های یک مسابقه مهم فوتبال را در یک آلبوم تقدیم مخاطبان خود کنید.

 
4 نظرات
 1. ali می گوید

  مختصر .کاربردی .عالی و بی نظیر ممنون ازتون

 2. ali می گوید

  مطلب مفیدی بود ممنون

 3. حامد می گوید

  مشکلاتش هم این است که :
  بعد از انتشار امکان تغییر ترتیب تصاویر نیست
  سایز عکس به مانند انتشار تکی منعطف نیست و در ابعاد مورد نظر خود ایسنتاگرام منتشر می کند.
  امکان لوکیشن مجزا برای هر تصویر ندارد

 4. بهزاد می گوید

  مطلب خیلی جالبی بود
  مرسی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.