حالا می‌توانید در هنگام مرور عکس‌های اینستاگرام، عکس‌های دلخواه را برای مشاهده دوباره خود، ذخیره یا بوک‌مارک کنید

1

یکی از امکاناتی که اینستاگرام تا حالا ارائه نمی‌داد، گزینه‌ای برای بوک‌مارک کردن عکس‌ها بود. فرض کنید که در یک بار کاربری اینستاگرام، عکس‌ها یا ویدئوهایی خیلی مورد پسند شما قرار بگیرند و بخواهید بعدا هم به آنها دسترسی داشته باشید یا به دوستان خود نشان بدهید، در این صورت، در نسخه جدید اینستاگرام می‌توانید روی گزینه بوک‌مارک -مطابق شکل زیر- تپ کنید:

12-15-2016-5-52-41-am

سپس کلیه عکس‌های بوک‌مارک شده را می‌توانید در یک برگه جدید، ملاحظه کنید:

12-15-2016-5-52-05-am

تا پیش از این بیشتر کاربران برای اینکه بتوانند عکس‌ها را بعدا هم ببینند، عکس‌ها را برای خود ارسال می‌کردند که این کار شیوه سریع و سرراستی نبود.

امیدوارم به زودی یک نقظه ضعف اینستاگرام برطرف شود:

فرض کنید که تعداد کسانی که در اینستاگرام دنبال می‌کنید، نسبتا زیاد باشد. در این صورت هر روز با چند صد عکس جدید مواجه می‌شوید و در یک نوبت مرور اینستاگرام، نمی‌رسید که درصد زیادی از عکس‌ها را ببینید. در این صورت حتما تعدادی از عکس‌های خوب را از دست می‌دهید.

برای این کار ممکن است، شما هر روز در چند نوبت اینستاگرام را باز کنید. اما مشکل اینجاست که اینستاگرام گزینه‌ای برای مشاهده «عکس‌های تازه به تنهایی» ندارد. یعنی در هر نوبت، ممکن است به عکس‌هایی برسید که قبلا هم دیده‌اید و این طوری عبور از این عکس‌های تکراری با هدف به رسیدن به عکس‌های نادیده خیلی دشوار می‌شود. به گمانم اگر مثل فیدخوان‌ها، گزینه‌ای برای دیدن عکس‌های نادیده اضافه شود، اقدام نیکویی انجام خواهد شد.

 
1 نظر
  1. رژیم لاغری می گوید

    آخ گفتید
    این نقطه ضعف اینستاگرام، خیلی اساسیه…
    امیدوارم که بر طرف بشه
    از شما هم متشکریم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.