از امروز کلید بوک‌مارک برای ذخیره پست‌ها به توییتر اضافه می‌شود

0

چند وقت پیش خبری درباره قابلیت «بوک‌مارک» توییتر منتشر کردیم و گفتیم احتمالا به‌زودی شاهد این قابلیت خواهیم بود.

حالا توییتر از امروز و به به‌روزرسانی‌های تدریجی، کلید «بوک‌مارک» را به گزینه‌های هر توییت اضافه می‌کند تا کاربران برای ذخیره پست‌هایی که دوست دارند ازش استفاده کنند و دیگر نیاز نباشد حتما یک توییت را لایک کنند تا بعدا دوباره ببینند.

«بوک‌مارک» روشی ساده‌تر و جذاب‌تر برای ذخیره توییت‌ها است. یک مزیت دیگر این قابلیت، ساختن فهرستی از توییت‌های جذاب و قابل توجه توسط کاربر است بدون اینکه نیازی باشد با دیگران به اشتراک بگذارد یا آن‌ها هم این توییت‌ها را مشاهده کنند.

در حقیقت، هر کاربر می‌تواند بوک‌مارک اختصاصی خودش را بسازد و دیگران باخبر نشوند. برخلاف لایک یا آنلایک کردن یک توییت؛ بوک‌مارک کردن یک توییتر برای هیچ‌کس قابل مشاهده نیست و هر زمان که دوست داشته باشید می‌توانید؛ آن توییت را از بوک‌مارک خارج کنید.

برای بوک‌مارک هر چیزی، کافی است روی آیکون جدید اشتراک‌گذاری زیر هر پست کلیک یا تقه بزنید (آیکون اشتراک‌گذاری جدید جای آیکون دایرکت قرار گرفته است). همان‌طور که در تصویر بالا قابل مشاهده است؛ چند گزینه در اختیار دارید. می‌توانید از قابلیت دایرکت استفاده یا یک توییت را بوک‌مارک کنید.

توییتر همزمان با به‌روزرسانی و انتشار قابلیت بوک‌مارک، روش‌های دیگر اشتراک‌گذاری را هم فعال کرده است. مثلا می‌توانید یک توییت را به طور مستقیم در دایرکت یا هر جای دیگری بیرون از توییتر و بوک‌مارک به اشتراک بگذارید. توییت‌های بوک‌مارک شده در منوی اصلی کشیدنی در دسترس هستند.

توییتر می‌گوید ویژگی بوک‌مارک یا چیزی شبیه «save it later» جزو بالاترین نیازها و درخواست‌های کاربران بوده است. توییتر در چند ماه اخیر، چندین ویژگی کلیدی مورد درخواست کاربران را به تدریج ساخته و در دسترس کاربران قرار داده است.

گزارش‌های کاربران نشان می‌دهد این قابلیت برای برخی از کاربران اندروید، iOS، نسخه‌های وبی و Twitter Lite فعال شده است ولی طبق اطلاعیه توییتر به تدریج در امروز و روزهای بعدی برای تمام کاربران در سراسر جهان قابل استفاده می‌شود.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.