اینستاگرام به‌زودی پست‌های توصیه شده یا Recommended را به فید کاربران اضافه می‌کند؛ تغییر از فید زمانی به فید الگوریتمی برای نمایش پست‌های جذاب‌تر!

2

اینستاگرام در حال توسعه و افزودن قابلیت جدیدی به نام «Recommended for You» یا پست‌های توصیه شده به فید کاربران است.

این قابلیتی بی‌سروصدا برای برخی کاربران فعال شده ولی به گفته خود مدیران اینستاگرام به‌زودی برای تمامی کاربران اندروید و iOS فعال خواهد شد.

ویژگی Recommended for You سعی می‌کند پست‌های افرادی که دنبال نکردید را به شما پیشنهاد بدهد. اینستاگرام از الگوریتم‌های هوشمند و بسیار دقیقی برای شناسایی علاقه‌مندی شما و همین‌طور عکس‌ها و پست‌هایی که لایک کردید یا دنبال می‌کنید؛ استفاده کرده و پست‌های پیشنهادی و توصیه‌شده‌ای به شما نشان می‌دهد.

اینستاگرام با این  ویژگی می‌خواهد کاربران را بیشتر با پست‌ها و عکس‌های دیگران درگیر کند و پست‌هایی که احتمالا کاربران خوش‌شان می‌آید ولی هیچ‌گاه سراغ‌شان نرفته‌اند را نشان‌شان بدهد.

شروع یک تغییر بزرگ در اینستاگرام

یکی از معیارهای انتخاب پست‌های توصیه شده؛ پست‌هایی است که تعداد زیادی از دنبال‌کنندگان یک کاربران لایک‌شان کرده‌اند. اینستاگرام در صفحه پشتیبانی خود به طور صریح می‌گوید: «این پست‌ها بر اساس لایک‌هایی انتخاب می‌شوند که اکانت‌های فالو شده توسط شما انجام داده‌اند.»

البته، اینستاگرام تاکید می‌کند که کاربران می‌توانند پست‌های Recommended را برای منظم‌سازی فید، حذف کنند و مشاهده‌شان اجباری نیست. برای حذف یک پست توصیه شده، کافی است روی سه نقطه کنار آن پست کلیک کرده و گزینه Hide انتخاب شود.

اینستاگرام می‌گوید Hide کردن پست‌های توصیه‌شده باعث منظم‌تر و تمیزتر شدن فید کاربران می‌شود ولی از آن سو دیگر امکان نمایش پست‌های Recommended وجود نخواهد داشت.

به نظر می‌رسد قابلیت «Recommended for You» شروع یک حرکت بزرگ از سوی اینستاگرام برای تغییر رویکرد خود و تبدیل کردن صفحه خانگی کاربران از فید زمانی به فید الگوریتمی باشد.

قبلا، محتوای جدید براساس آخرین پست‌های دنبال‌کنندگان نمایش داده می‌شد یا کاربران با رفتن به بخش Explore و جست‌وجوی هشتک؛ جدیدترین پست‌ها را دنبال را می‌کردند.

مدیران اینستاگرام می‌گویند این روزها در تلاش هستند بهترین روش‌ها برای دسترسی کاربران به جذاب‌ترین محتوای مورد علاقه‌شان را فراهم کنند و قابلیت «Recommended for You» یک نمونه از این تلاش است.

اینستاگرام هنوز نگفته به طور دقیق چه زمانی این قابلیت برای تمام کاربران فعال خواهد شد.

منبع: + و +

 
2 نظرات
  1. پریسا می گوید

    کاش دوباره برمی گشت به حالتی که به ترتیب زمانی نشون می داد. من خیلی از پست های جدید رو از دست می دم فقط به خاطر اینکه اینستاگرام فکر می کنه باید پست هفته ی پیش یکی دیگه از دنبال کننده ها رو نشونم بده.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.