اینستاگرام به زودی امکان مشاهده پست‌ها را به ترتیب زمانی (یعنی همان سبک قدیمی) هم خواهد داد

1

با اینکه اینستاگرام سرویسی است که میزان به‌روزرسانی و افزودن ویژگی‌های کاربردی در آن بسیار زیاد است، اما غفلت‌هایی هم در مورد برخی از مشکلات آزارنده دارد.

حتما شما هم متوجه برخی از این مشکلات مزمن شده‌اید. مثلا بعد از اینکه از سال ۲۰۱۶ اینستاگرام ویژگی نمایش الگوریتمی پست‌ها را فعال کرد، بسیاری از کاربران شاکی شدند.

ویژگی نمایش الگوریتمی به خودی خود چیز بدی نیست. این الگوریتم سعی می‌کند متوجه علایق کاربران شود و بعد بر اساس آن عکس‌ها را نمایش می‌دهد.

فرض کنید که شما همیشه دوست دارید که عکس-نوشته‌های یک شخص به‌خصوص را ببینید و پای آن لایک بگذارید یا کامنت درج کنید. در این صورت حتی اگر بعد از دو – سه روز اینستاگرام را باز کنید و مدت‌ها از انتشار پست آن شخص به خصوص گذشته باشد، باز هم عکس-نوشته او را در صدر خواهید دید.

اما خیلی‌ها این سبک نمایش را دوست ندارند. آنها می‌گویند که با این شیوه نمایش برخی از پست‌ها به اشتباه مهم انگاشته نمی‌شوند.

تازه الگوریتم متوجه تغیر حال و هوای مقطعی کاربران نمی‌شود. فرض کنید که شما چند روزی در حال و هوای اکانت‌های با محتوای فناوری نباشید و در پای پست‌های با بار سرگرمی بیشتر فعالیت داشته باشید. الگوریتم اینستاگرام این علاقه مقطعی شما را متوجه می‌شود، اما متاسفانه آن را دائمی می‌پندارد و بعد از آن هر چقدر منتظر می‌مانید که پست‌های اکانت‌های فناورانه هم به نمایش درآید، خبری نمی‌شود.

حالا بعد از دو سال به‌کارگیری الگوریتم، اینستاگرام سرانجام متوجه بازخورد منفی این کار شده و به صورت رسمی اعلام کرده که امکان نمایش پست‌ها به صورت زمانی را هم فراهم خواهد آورد. به احتمال زیاد یک دکمه پست‌های تازه در اینستاگرام افزوده خواهد شد که استفاده از آن هر زمان که مایل بودید به جای نمایش الگورتمی، نمایش ساده به ترتیب زمان را خواهید دید.

البته ویژگی دیگری که خیلی‌ وقت‌ها منتظر فعال شدنش هستیم، امکان مشاهده پستهای دیده نشده به صورت مجزا است. باید دید که اینستاگرام متوجه این مشکل هم خواهد شد یا نه.


 
1 نظر
  1. علیرضا پورعابدین می گوید

    جلب توجه اپلیکیشن ویرو توی این تصمیم بی تاثیر نبوده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.