به‌زودی در توییتر می‌توانید مطالب را هم به ترتیب زمانی و هم بر اساس رتبه‌بندی اهمیت ببینید

4

یکی از بحث‌های داغ پیرامون تایم‌لاین توییتر، نحوه نمایش توییت‌ها است.

توییتر از سال ۲۰۱۶ مدل نمایش الگوریتمی یا رتبه‌بندی شده فیدها را در تایم‌لاین پیاده‌سازی کرد که باعث اعتراض و گله بسیاری از کاربران شد. در این رویکرد؛ مهم‌ترین و بهترین توییت‌ها در ابتدا نمایش داده می‌شوند و زمان انتشار توییت‌ها ملاک قرار نمی‌گیرد.

حالا توییتر اعلام کرده است به‌زودی می‌خواهد انتخاب میان نمایش زمانی یا الگوریتمی فیدها را به انتخاب خود کاربران قرار دهد. کاربران می‌توانند به بخش تنظیمات مراجعه کنند و تیک گزینه «Show the best tweets first» را بردارند تا توییت‌ها براساس زمان انتشار نمایش داده شود.

همین‌طور توییتر می‌خواهد گزینه به نام «In case you missed it» برای کاربران بگذارد تا بتوانند توییت‌های از دست رفته یا دیده نشده را دوباره بازدید کنند. کاربران در وضعیت جدید، کنترل و مدیریت بیشتری روی نحوه نمایش توییت‌ها خواهند داشت و می‌توانند مرتبا میان مدل‌های مختلف چینس فیدهای تایم‌لاین سوییچ کنند.

عقب‌نشینی توییتر با یک توییت

توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی سعی دارند الگوریتم نمایش پست‌ها و فیدها را طوری پیاده‌سازی کنند که توییت‌های محبوب‌تر کاربران بیشتر و در اولویت نمایش باشند. چیزی که شاید در وهله اول بهتر به نظر برسد ولی کاربران با آن مخالف هستند و دوست دارند توییت‌های به‌روز را زودتر مشاهده کنند.

ماجرای انتخاب میان تایم‌لاین زمانی و الگوریتمی در توییتر از یک توییت آغاز شد. کاربری به نام Emma Kinema طی یک توییت الگوریتیمی برای نمایش معکوس زمانی توییت‌ها پیشنهاد داد و از توییتر خواست خود کاربران این موضوع را انتخاب کنند.

بعد این توییتر در مدت زمان کمی ۴۲ هزار لایک گرفت و ۱۶ هزار بار ریتوییت شد که به خوبی نشان می‌دهد کاربران دنبال چه چیزی هستند و توییتر باید مدل نمایش الگوریتمی و رتبه‌بندی توییت‌ها را تغییر دهد.

توییتر نسبت یه این توییت و نظرات کاربران واکنش نشان داده و گفت:

«ما یاد گرفتیم که چگونه بهترین توییت‌ها از نظر کاربران را در ابتدا نمایش دهیم تا مردم توییت‌های مفیدتر و مناسب‌تر را زودتر بازدید کنند. اما بازخوردهای کاربران نشان می‌دهد تازه‌ترین توییت‌ها را ببینند. هدف ما در تایم‌لاین یک تعادل میان نمایش توییت‌های زمانی و رتبه‌بندی است ولی همیشه این تعادل جواب نمی‌دهد.»

توییتر می‌خواهد در آینده‌ای نزدیک و به یک به‌روزرسانی قابلیت سوییچ میان تایم‌لاین‌های زمانی و رتبه‌بندی را فراهم کند تا کاربران آن‌طور که تمایل دارند توییت‌ها را مشاهده کنند.

برای فعال کردن این ویژگی باید در نرم‌افزارهای اندروید و iOS توییتر، وارد بخش تنظیمات شوید و سراغ بخش timeline (تنظیمات content در iOS) بروید و وضعیت سوییچ را به حالت ON قرار دهید.

منبع

   
4 نظرات
 1. علیرضا عابدینی می گوید

  عالی بود!

 2. علیرضا عابدینی   می گوید

  عالی بود!

 3. مسیح می گوید

  فقط تلگرام تو ایران کمتر استفاده میشه و کارایی نداره شبکه توییتر.

 4. یک کاربر می گوید

  توئیتر بسیار کاربردی هستش و استفاده های بسیار زیادی میشه ازش کرد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.