انتشار اپلیکیشن جالبی در مورد سرطان سینه

یکی از بدبختی‌های ما که متأسقانه به آن توجهی نمی‌شود، این است که مردم ابزار و منبعی برای دسترسی به اطلاعات درست پزشکی ندارند. تا وقتی که سالم هستیم، متوجه این مشکل نیستیم، اما لحظه‌ای خودتان را جای بیمار یا خانواده بیماری بگذارید که مثلا تشخیص داده شده است که لنفوم یا سرطان سینه دارد.

صدها سؤال به ذهن آنها هجوم می‌آورد؟ چه باید کرد؟ آیا باید به مرکز پزشکی دیگر یا خارج کشور بروم؟ نسبت به تشخیص و شیوه‌های درمانی پزشکان هم شک و تردیدهای زیادی ایجاد می‌شود.

دسته‌ای که تحصیل‌کرد‌ه‌تر و زرنگ‌تر هستند، در اینترنت جستجو می‌کنند، اما غالبا به خاطر عدم آشنایی با ترمینولوژی پزشکی و تمیز ندادن سایت‌های معتبر و به‌روز، آنها هم دست خالی برمی‌گردند.

در غرب غالبا، انجمن‌ها، NGOها، سازمان‌های غیرانتفاعی در مورد بیماری‌های مختلف وجود دارد که در آنها اعضای گروه، خود را وقف آموزش و پیدا کردن راه‌هایی برای کمک به بیماران می‌کنند.

Breastcancer.org، سایت یک تشکیلات غیرانتفاعی است که هدفش دادن آگاهی‌های کامل، قابل اطیمنان و به روز در مورد سرطان سینه به بیماران است.

به تازگی این سایت اپلیکیشن‌ جالبی برای آیفون منتشر کرده است که با استفاده از آن بیمار با مشخص کردن نوع سرطان خود، می‌تواند اطلاعات کامل و جامعی در مورد بیماری خود کسب کند.

با استفاده از این اپلیکیشن دیگر هراس اصطلاحات ناآشنای برگه پاسخ پاتولوژی، بیمار و همراهانش را آزار نخواهد داد.

مراقبت‌های پزشکی آنلاین و مبتنی بر موبایل، هر روز بیشتر و کامل‌تر می‌شوند.

منبع

نظرات

 1. وقتی می بینم هر روز اینهمه اپلیکشن مفید و کاربردی پزشکی واسه آیفون ساخته میشه، با خودم فکر می کنم که چرا نویسندگان این برنامه ها واسه دیگه پلاتفرم ها مثل ویندوز فون کاری نمی کنن؟! حس میکنم واسه آیفون دار ها خیلی تبعیض قایل میشن!

 2. به نظر من کسانی که از امکانات رفاهی بیشتری برخوردارند از این امکانات دیجیتال میتوانند استفاده کنند.
  ای کاش این ابزارها توی کشور ما به درد افراد بی بضاعت هم میخورد

 3. آقای دکتر شما چرا؟
  ترجمه برست می شود پستان و نه سینه و با توجه به اینکه این مطلب علمی است تعجب می کنم چرا از معادل دقیقش استفاده نمی کنید.

  • دقیقا حق با شماست. اما چه کنیم که استفادهاز معادل درست ممکن است سبب فیل طر شدن شود. چون الگوریتم‌های سیستم فیل طرینگ در ایران آنقدر هوشمند نیستند که بین محتوای مبتذل و پزشکی تمایز قائل شوند.

 4. من با دیدن تیترش گفتم حتما این اپلیکیش آیفون به نحوی کار میکنه که خودش تشخیص سرطان سینه رو هم میده. آخه با اومدن این همه اپ های جالب برای آیفون این هم ازش بعید نیست

  ولی در کل این اپلیکیشن هم که رلیز شده جالب هست

 5. منم میخواستم بگم چرا نوشتی سرطان سینه؛با توضیحات خودت یادم افتاد یکی از اساتید رادیولوژی میگفت با اینترنت دانشگاه اومده breast رو سرچ کنه دیده فیلتر بوده.دیدم حق با شماست

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.