صفحه‌کلید مجازی

صفحه کلید مجازی چیز جالبی است و آدم نمی‌تواند در مقابل نوشتن پستی درباره آن مقاومت کند. دیر یا زود نسخه‌های تکامل‌یافته‌تر و ارزانتر این وسیله جالب همراه همه موبایلها ، لپ‌تاپ‌ها و PDAها فروخته خواهند شد.

این صفحه‌کلیدهای مجازی با هر دو فن‌آوری مادون قرمز و لیزر کار می‌کنند و می‌توانند تصویری از یک صفحه‌کلید را روی هر سطحی ایجاد کنند. جالب اینجاست که برای ایجاد حس و حال واقعی تایپ با یک صفحه کلید عادی ، هنگام تایپ با این صفحه کلیدهای مجازی ، صدای تایپ کردن هم ایجاد می‌شود.

شاید آمدن این وسیله همراه موبایلهای آینده ، خبر خوبی برای SMSبازها باشد.

کاربرد دیگر این صفحه کلیدها آنطور که در سایت شرکت سازنده این وسیله آمده ، در بیمارستانها و محیطهای استریل است. طبق تحقیقی که مدتی پیش انجام شده بود ، صفحه کلیدهای رایانه‌های بیمارستانها ، یکی از آلوده‌ترین وسایل بیمارستانها هستند و محیط مناسبی را برای رشد میکروارگانیسمهایی چون استاف طلایی فراهم می‌آورند.

قیمت این وسیله در حال حاضر تنها چیز ناخوشایند درباره این وسیله است : ۱۹۹ دلار!

   
2 نظرات
  1. سولوژن می گوید

    حالا گیریم به جای صفحه‌کلید گذاشتن در بیمارستان، از چنین وسیله‌ای استفاده کنند. اگر این وسیله را جای ثابت‌ای بگذارند که به جای آلودگی‌ی صفحه‌کلید،‌ آن مکان آلوده خواهد شد. اگر هم منتقل کنندش،‌ همه‌جا شانس آلودگی‌اش بالا می‌رود (فرض کنید تازه جراح بخواهد روی قفسه سینه‌ی طرف چت کند!).

  2. دایی البرز می گوید

    جالبه ولی خیلی سخته آدم تصور کند نور جایگزین یک ماده جامد شود.قربون همین کیبورد خودمان

نظرات بسته شده است.