اینستاگرام قابلیت بازنشر یا «Repost» (اشتراک پست‌های دیگران را در فید کاربران) را آزمایش خواهد کرد

0

اینستاگرام در حال آزمایش یک ویژگی “repost” است که به کاربران امکان می‌دهد پست‌های دیگران را در فید‌های خود به اشتراک بگذارند.

ویژگی بازنشر اولین بار توسط مشاور رسانه‌های اجتماعی، مت ناوارا در ویدئویی که آدام موسری، رئیس اینستاگرام در توییتر منتشر کرد، مشاهده شد.

در این کلیپ، موسری از حساب اینستاگرام خود برای نشان دادن ویژگی جدید بایگانی برنامه استفاده می‌کند، اما زمانی که موسری نمایه اینستاگرام خود را باز می‌کند، یک برگه ارسال مجدد در کنار پست‌های معمول، حلقه‌ها و برگه‌های عکس‌های برچسب‌گذاری شده در بالای شبکه او قابل مشاهده است.

روز چهارشنبه، ناوارا یک اسکرین شات از صفحه پروفایل اینستاگرام موسری با یک ایموجی دستی بزرگ که به برگه بازنشر اشاره می‌کند،  » منتشر کرد.

اینستاگرام روز پنجشنبه تأیید کرد که قصد دارد عملکرد repost را با تعداد کمی از کاربران آزمایش کند.

سخنگوی متا به TechCrunch می‌گوید: «ما در حال بررسی توانایی اشتراک‌گذاری مجدد پست‌ها در فید هستیم – مشابه روشی که می‌توانید در استوری‌ها اشتراک‌گذاری مجدد کنید  تا مردم بتوانند آنچه را که برایشان خیلی مهم است به اشتراک بگذارند و بنابراین سازندگان اصلی برای کارشان اعتبار پیدا کنند.

با توجه به اسکرین شات ارسال شده توسط ناوارا، برگه ارسال مجدد در پروفایل کاربران در کنار پست‌ها، ریلزها و برگه‌های عکس‌های برچسب‌گذاری شده ظاهر می‌شود.

در حالی که کاربران اینستاگرام در حال حاضر می‌توانند پست فرد دیگری را در استوری شما به اشتراک بگذارند، این قابلیت ارسال مجدد آینده به آن‌ها امکان می‌دهد به جای آن پست را در فید خود به اشتراک بگذارند.

اینستاگرام در حال حاضر راه مستقیمی برای ارسال مجدد پست کاربر دیگر در برنامه ارائه نمی‌دهد. کاربرانی که می‌خواهند پست‌ها را مجدداً به اشتراک بگذارند، اغلب از برنامه‌های شخص ثالث برای انجام این کار استفاده می‌کنند.

ارسال مجدد هرگز در بخش خوراک اصلی برنامه اینستاگرام در دسترس نبوده، اما یک ویژگی کلیدی در فیس بوک و توییتر است. اینستاگرام احتمالاً می‌داند که بسیاری از کاربرانش قبلاً از ویژگی اشتراک‌گذاری استوری استفاده می‌کنند و همچنین از پیام‌های مستقیم برای اشتراک‌گذاری پست‌ها با دوستانشان استفاده می‌کنند، و اکنون در تلاش است تا به کاربران راهی بهتر برای اشتراک‌گذاری گسترده پست‌هایی که دوست دارند ارائه دهد.


اما به باور من اگر این اشتراک پست‌های دیگران سرانجام عملی شود، به خودی خود ارزشی نخواهد داشت، مگر اینکه شما بتوانید کپشن و نقطه نظر خود را در کنار پست به اشتراک‌گذاشته شده بنویسید. همان طور که در توییتر هم مرسوم است.

با توجه به پایین آمدن خلاقیت در اینستاگرام و اینکه در درجه اول تنها به شکست رقبای خود فکر می‌کند تا پیشرفت، بعید است ویژگی‌های مبتکرانه‌ای در بخش پست مجدد هم ببینیم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.