توییتر در حال آزمایش یک رابط کاربری گرافیکی جدید برای نسخه تحت وب است: صرفه‌جویی در مصرف داده، بهبود حالت شب و افزودن بوک‌مارک

0

سایت بیزینس اینسایدر گزارش داد توییتر در حال بازطراحی و تغییر چهره گرافیکی برنامه تحت وب خود است.

رابط کاربری جدید در حال آزمایش است. در این رابط گرافیکی پنجره نوشتن یک توییتر جدید تغییر کرده است و مود تعویض حالت شب نیز بهبود پیدا کرده است. این رابط کاربری تغییرات دیگری هم دارد. توییتر یک به‌روزرسانی جدید هم برای نسخه iOS خود عرضه کرده است.

توییتر درباره تغییرات گرافیکی نسخه وبی خود می‌گوید یک آزمایش محدود است و هنوز مشخص نیست این تغییرات برای همه کاربران اعمال می‌شود یا خیر!

در طراحی جدید رابط کاربری تحت وب توییتر، شاهد یک تایم‌لاین جدید هستیم؛ پنجره نوشتن یک توییت تازه بهبود پیدا کرده است؛ استفاده از مود شب و تغییر آن به حالت عادی راحت‌تر شده و در مصرف داده نیز صرفه‌جویی می‌شود. به این صورت که عکس‌ها به طور خودکار در صفحه‌ اصلی لود نمی‌شوند.

قابلیت‌هایی هم به این وب اپلیکیشن افزوده می‌شود تا کاربران بتوانند با رنگ‌های مختلف، نوشته‌ها، لینک‌ها و پیوندها و موارد دیگر را از یکدیگر متمایز کنند.

استانداردسازی وب اپلیکیشن

به نظر می‌رسد وب‌سایت جدید توییتر یک آزمایش از نسخه Progressive Web App است. استانداردی که مشخص می‌کند اپلیکیشن‌ها در مرورگرهای ویندوزی به چه صورتی نمایش داده شوند. یکی از ویژگی‌های مهم در این استاندارد؛ اجازه دادن به کاربران برای پین کردن یا افزودن وب‌سایت به نوار وظیفه یا بخش‌های دیگر دسکتاپ است؛ دقیقا رفتاری که با یک اپلیکیشن می‌شود.

قرار است در نسخه جدید وبی توییتر، از قابلیت بوک‌مارک نیز پشتیبانی شود تا کاربران بتوانند برخی توییت‌های مهم و مورد علاقه خود را ذخیره و بعدا در وب اپلیکیشن یا نسخه موبایل بازدید کنند.

در به‌روزرسانی جدید نسخه iOS توییتر نیز یک ویژگی مهم به چشم می‌خورد. در این نسخه جدید از پخش زنده صوت پشتیبانی شده است. کاربران می‌توانند یک پخش زنده صوتی را بشنوند بدون اینکه ببینند.

تغییرات کوچک دیگری هم در این نسخه شاهد هستیم. از جمله، برخی مشکلات نمایش توییت‌ها در دستگاه‌های iOS 11 رفع شده است. اپلیکیشن توییتر برای iOS را می‌توان به طور رایگان از روی اپ‌استور دانلود کرد.

توییتر در هفته گذشته هم از دو ویژگی جدید دسته‌بندی پاسخ‌ها و نمای شآنلاین بودن کاربر رونمایی کرد ولی هنوز مشخص نیست این ویژگی‌ها چه زمانی برای تمام کاربران فعال و قابل استفاده خواهند بود.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.