توییتر در حال آزمایش ویژگی است که به شما پیشنهاد می‌دهد کدام حساب‌های کاربری را آنفالو کنید

0

توییتر مدت زمان طولانی است که به کاربران پیشنهاداتی برای فالو کردن اکانت‌های جدید را می‌دهد ولی اخیرا روی ویژگی برای پیشنهاد فهرستی از حساب‌های کاربری مناسب برای آنفالو کار می‌کند.

توییتر این ویژگی را با هدف بهبود تایم‌لاین کاربران توسعه می‌دهد. توییتر می‌خواهد پست‌ها و توییت‌های مزاحم و غیرضروری از روی صفحه‌ اصلی کاربران حذف شود و فقط توییت‌های کاربرانی را مشاهده کنند که برایشان اهمیت دارند.

توییتر طی بیانه‌ای ضمن اشاره به این موضوع تاکید می‌کند برایشان بهره‌وری تایم‌لایم کاربران اهمیت دارد. یکی از روش‌های خلوت‌تر کردن تایم‌لاین و بهبود کارایی آن، حذف مستمر کاربران و توییت‌هایی است که هیچ ارتباطی برقرار نمی‌کنند.

توییتر در ویژگی جدید سعی می‌کند به طور مرتب فهرستی از فالورهایی را برای آنفالو به کاربران پیشنهاد دهد. توییتر به طور مرتب ارتباط کاربر با فالورهای مختلف را بررسی و اکانت‌های بدون ارتباط را یافته و در این فهرست برای آنفالو قرار می‌دهد.

استفاده از الگوریتم پیمایش تایم‌لاین

توییتر برای آزمایش این ویژگی جدید، بخش کوچکی از کاربران توییتر را انتخاب و این ویژگی را برایشان فعال کرده است. برخی از کاربران دسترسی به این ویژگی را گزارش دادند.

توییتر اصرار دارد که کاربران باور کنند فقط یک الگوریتم پایش تایم‌لاین برای فهرست آنفالوهای پیشنهادی وجود دارد ولی در روزهای گذشته بسیاری از افراد مشهور از جمله دونالد ترامپ رییس‌جمهور ایالات متحده توییتر را به دخالت در این فهرست متهم کرده‌اند.

توییتر دخالت دادن سلایق سیاسی و برخی جهت‌گیرانه ناشی از دولت‌ها را در فهرست پیشنهادی آنفالو را رد کرده است و می‌گوید فقط اکانت‌هایی که در یک دوره مشخص هیچ‌گونه ارتباطی برقرار نمی‌کنند را پیشنهاد می‌دهد و خود کاربران در نهایت تصمیم می‌گیرند که کدام‌یک از اکانت‌ها را آنفالو کنند.

هنوز مشخص نیست این ویژگی چه هنگامی برای تمام کاربران منتشر و در دسترس قرار می‌گیرد. این ویژگی می‌تواند یک حرکت چالش‌برانگیز برای توییتر باشد چون باعث کاهش کاربران و فالورهای افراد می‌شود.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.