سنین اوج چیزهای مختلف: از توانایی زبان‌آموزی و جذابیت زنانه گرفته تا خلاقیت و احساس تنهایی!

2

گذشت سن و سال، تا چه میزان می‌تواند باعث تغییرات مثبت یا منفی در ما شود؟

گرچه انسان معمولا هیچ مانع و سدی را به رسمیت نمی‌شناسد و می‌تواند در صورت اراده، در دشوارترین موقعیت‌ها هم سربلند بیرون می‌آید اما از دید جمعی و آماری به هر حال هر مهارت یا توانایی‌ای، برای خودش سن اوجی دارد.

در چه سنی مردها بیشتر احساس تنهایی می‌کنند؟

35 سالگی. بررسی‌ها نشان داده‌اند که در این سن 9 درصد مردان، هیچ دوست همیشگی‌ای ندارند. (منبع)

توانایی زبان‌آموزی ما در چه سنی به اوج می‌رسد؟

جالب است که توانایی ما در آموختن زبان‌های دیگر، تقریبا در تمام طول عمر ثابت می‌ماند. اما در این میان فقط توانایی سخن گفتن روان و نیز بدون لهجه حرف زدن که از هشت سالگی به بعد به سرعت کمتر می‌شود. (منبع)

اوج جذابیت زنانه در چه سنی است؟

طبق بررسی‌های منابع غربی زن‌ها قبل از 30 سالگی دوست دارند که با مردانی اندکی مسن‌تر از خود آشنا شوند. اما بعد از این سن، دوست دارند که مردانی که با آنها آشنا می‌شوند، اندکی جوان‌تر از آنها باشند.

اما در آن سو، مردان انتخاب خودپسندانه‌تری دارند! آنها زنانی در سن بین 20 تا 23 را ترجیح می‌دهند. این انتخاب شاید غریزی باشد و در ناخودآگاه آنها به دنبال زنانی با بیشترین توانایی فرزندآوری فیزیولوژیک باشند. (منبع)

اوج خلاقیت

پژوهشگرانی از استکهلم و پارس، برای پیدا کردن سن اوج خلاقیت، داوطلبانی بین سن 4 تا 91 سال را مورد آزمایش قرار دادند تا ببینند، توانایی تفکر به صورت تصادفی که تضمین‌کننده خلاقیت است، در چه سنی به اوج می‌رسد. آنها متوجه شدند که 25 سالگی، سن اوج خلاقیت فکری ماست. (منبع)

اوج مهارت شطرنج

با بررسی 96 استاد بزرگ شطرنج مشخص شد که 31 سالگی، نقطه اوج مهارت‌های شطرنج است. (منبع)

در این سن افسردگی به اوج می‌رسد!

بحران میانسالگی، چیزی است که خیلی‌ها را به فاز افسردکی می‌برد. بر اساس پرسشنامه‌ای که بین 2 میلیون نفر توزیع شد، مشخص شد که مردها در 50 سالگی و زن‌ها در 40 سالگی به نقطه اوج افسردگی می‌رسند. (منبع)

خب، مشخص است که همه اوج‌هایی که در این مقاله به آنها اشاره شد، نسبی هستند و شما ممکن است به درستی، با برخی از آنها موافق نباشید.

منبع

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
2 نظرات
  1. kia می گوید

    یک مطلب فوق العاده در بین اقیانوس اطلاعات زرد و بی ارزش موجود در فضای نت. ممنون دکتر

  2. soheilestan می گوید

    قسمتهای خوبش گذشته و قسمتهای بدش را یا دارم تجربه می کنم یا قراره تجربه کنم. واااای بر من 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.