انسان‌های هوشمند (نئون‌های) سامسونگ رونمایی شدند: آواتارهای انسانی با توانایی رشد، مهارت‌آموزی، ابراز احساسات و ارتباط‌گیری

0

سرانجام شرکت مرموز STAR Labs در نمایشگاه CES 2020 اعلام موجودیت و از انسان‌های هوشمند خود رونمایی کرد.

حدود یک هفته پیش از شروع نمایشگاه CES امسال، زمزمه‌هایی مبنی بر ساخت انسان‌های هوشمند مرموز توسط سامسونگ به گوش می‌رسید و بعد چندین تصویر به بیرون درز کرد. روز دوشنبه، شرکت STAR Labs به طور رسمی خودش را معرفی کرد. شرکتی که از آزمایشگاه‌های تحقیقات پیشرفته سامسونگ (Advanced Research Labs) بیرون آمده است.

فعلا شرکت STAR Labs روی پروژه Neon کار کرده که حاصل آن انسان‌های هوشمند چت‌بات هستند. به این معنی که قرار نیست جایگزین انسان شوند اما بیشتر از هر روبات دیگری به انسان‌ها شبیه هستند.

شرکت STAR Labs می‌گوید نئون‌ها موجودات محاسباتی هستند که مانند یک انسان واقعی رفتار کرده و توانایی بروز احساسات یا درک و شعور خود را دارند. آن‌ها شبیه به انسان‌ها رفتار می‌کنند ولی نمی‌توانند به سوالات آب‌وهوایی پاسخ دهند یا تاریخ مرگ آبراهام لینکن را به طور دقیق بگویند.

نئون‌ها چت‌بات‌های ویدیویی هستند که مانند انسان‌ها ظاهر شده ولی دستیارهای هوشمند، دستگاه‌های اندرویدی، کپی یا جانشین انسان‌ها نیستند.

احتمالا هنوز با این توضیحات بالا، کاملا متقاعد نشده‌اید که نئون‌ها چه جور موجوداتی هستند. برای خبرنگاران حاضر در مراسم شرکت STAR Labs نیز این سردرگمی وجود داشته و دوباره سوالات بیشتری درباره ماهیت این انسان‌های هوشمند می‌پرسند.

انسان‌های مجازی که در دنیای واقعی هستند

STAR Labs می‌گوید نئون‌ها بیشتر شبیه به ما هستند. یک موجود زنده مستقل ولی مجازی که می‌تواند عواطف خود را نشان دهد یا از تجربیات گذشته درس بگیرد. برخلاف دستیارهای دیجیتالی، از ابتدا هوشمند نیستند و به اینترنت برای دریافت همه اطلاعات دنیا وصل نخواهند بود. بنابراین؛ نمی‌توانند پاسخ نتیجه یک مسابقه ورزشی یا وضعیت آب‌وهوا را بگویند. موسیقی دلخواه شما را پخش نمی‌کنند یا برنامه جلسات شما را تنظیم کنند.

آن‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده‌اند که با انسان‌ها مکالمه داشته باشند و همانند انسان‌ها رفتار کنند. آن‌ها دارای خاطرات هستند و مهارت‌های جدیدی می‌آموزند. حداقل در وضعیت حاضر تجسم جسمی ندارند و برای انجام یک سری از کارهای هدفمند یا کارهای انسان‌ها شخصی‌سازی شوند.

نئون‌ها می‌توانند به عنوان معلم، مشاور امور مالی، ارائه‌دهنده‌های خدمات درمانی، نگهبان، بازیگر، سخنگو و مجری تلویزیون فعالیت کنند. این انسان‌های مجازی می‌توانند چهره و صفات افراد واقعی را قرض بگیرند و از صدا یا صورت آن‌ها استفاده کنند.

هر نئون می‌تواند یک شخصیت منحصربه‌فرد داشته و به مرور نسخه دقیقی از یک انسان باشد.

شرکت STAR Labs از نرم‌افزاری به نام Core R3 برای ساخت آواتارهای انسانی استفاده می‌کند. در نمایشگاه CES بدون اینکه اشاره به فناوری‌های استفاده شده در نرم‌افزار Core R3 شود؛ این اطمینان داده می‌شود که می‌تواند آواتارهایی منحصربه‌فرد و کاملا واقعی و جدید خلق کند.

چاره‌ای نداریم تا منتظر بمانیم تا اولین نسخه از این انسان‌های مجازی وارد دنیای واقعی شوند و بعد بیشتر درباره‌شان صحبت کنیم. فقط بدانید نئون‌ها یک انقلاب اندرویدی نیستند؛ بلکه انسان‌های مجازی هستند که از قرار در آینده با ما زندگی خواهند کرد.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.